Menu

Recenze a test Concept CP 2010: Cenově dostupný model s širokým příslušenstvím

78,9 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Parní mopy

Jednotlivá hodnocení

 • 8,2/10
  Kvalita mopování
 • 9,3/10
  Provedení a příslušenství
 • 8,9/10
  Uživatelský komfort

Klady

 • Konstrukce 2v1
 • Přívětivá cena
 • Široké příslušenství
 • Možnost přidat saponát

Zápory

 • Menší nádobka na vodu
 • Kratší doba provozu
 • Nemá regulaci páry
1 700 Kč Orientační cena

78,9 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Parní mopy

Jednotlivá hodnocení

 • 8,2/10
  Kvalita mopování
 • 9,3/10
  Provedení a příslušenství
 • 8,9/10
  Uživatelský komfort

Klady

 • Konstrukce 2v1
 • Přívětivá cena
 • Široké příslušenství
 • Možnost přidat saponát

Zápory

 • Menší nádobka na vodu
 • Kratší doba provozu
 • Nemá regulaci páry
1 700 Kč Orientační cena

První dojmy a obsah balení

V březnu 2024 jsme otestovali parní mop 2v1 Concept CP 2010, který nás zaujal širokým příslušenstvím. V balení totiž najdete několik nástavců, které využijete v koupelně, kuchyni, ale i v autě. Výrobce by ovšem mohl do balení přidat jeden návlek navíc.

Základní parametry

Parní mop se pyšní příkonem 1 500 W, který patří k průměru. Kde ale zaostává, je menší nádobka na vodu, která pojme pouze 0,3 litru vody. Budete ji tak muset častěji doplňovat a kvůli tomu vám mop vydrží v provozu jen 20 minut. Otvor na nádobce je zároveň hodně malý a voda se z ní hůře vylévá.

Concept nemá možnost regulovat páru, čím ale vyniká, je možnost nalití saponátu do hubice. Dávkování si pak zapnete přímo na hubici. To přijde vhod, pokud chcete podlahu vytřít efektivněji.

Na těle mopu najdete tlačítko pro zapnutí a vypnutí zařízení. Když tlačítko svítí modře, nahřívá se, pokud svítí červeně, je připravený k použití. Mop se nám nahřál za 25 sekund. Musíme ale zmínit špatnou viditelnost barev tlačítka. Přišlo nám, že i když tlačítko svítilo červeně, modrá barva prosvítala pod ním. Občas tak bylo těžké určit, zda je přístroj opravdu nahřátý.

Parametr Tento produkt
Počet komor

1

Objem komor (ml)

300

Doba provozu (min)

20

Doba ohřívání vody (s)

25

Příkon (W)

1 500

Regulace množství páry

Ne

Odvápňovací systém

Ano

Kontrolní diody

Ano

Bezpečnostní ventily

Ne

Tvar

Trojúhelník

Délka kabelu (m)

5

Rozměry v × š × h (cm)

111 × 30,5 × 17

Hmotnost (kg)

2,35

Počet mikrovláknových návleků v balení

1

Sklopné madlo

Ne (ale možnost rozebrání)

Nástavec na koberce

Ne

Odnímatelný ruční čistič

Ano

Test mopování

Parní mop jsme otestovali na dlažbě a vinylové podlaze, na které jsme umístili několik tekutin. Jelikož mop nemá regulátor páry, nemohli jsme si ji nastavit. Mléko i kávu na dlažbě vytřel pěkně, kečup však zanechal ve spárách a trochu i v rozích místnosti. Po vytření většího množství nečistot je vždy nutné podlahu vytřít ještě jednou čistým návlekem. Stejný výsledek byl však i u jiných testovaných mopů.

Na vinylu odstranil mléko, kávu i kečup velmi dobře, i zde je ale potřeba podlahu ještě jednou vytřít. Tím, že je mop multifunkční, jsme jej mohli použít i k čištění kuchyňského dřezu. K tělu jsme tedy připevnili prodlužovací hadici a kartáč. Horkou parou jsme poté dřez vyčistili. Tato metoda odstraní až 99 % bakterií a je výhodná v tom, že nemusíte používat žádné saponáty.

Parametr Tento produkt
Vytírání mléka na dlažbě (1–10 bodů) 9
Vytírání kávy na dlažbě (1–10 bodů) 8
Vytírání kečupu na dlažbě (1–10 bodů) 6
Vytírání mléka na vinylu (1–10 bodů) 9
Vytírání kávy na vinylu (1–10 bodů) 9
Vytírání kečupu na vinylu (1–10 bodů) 8

Mopování zaschlých skvrn

Parní mop jsme otestovali i na zaschlých skvrnách, konkrétně jsme zkoušeli vytřít sirup a kávu. Sirup jsme umístili na vinyl a nechali jej 24 hodin zaschnout. Museli jsme jej přejet několikrát, ale po pár minutách sirup dokonale vytřel. Z dlažby kávu odstranil, ale zanechal ji ve spárách, kde se mu ji nepodařilo vytřít ani po přidání páry. Stejně si však vedly i ostatní testované mopy.

Parametr Tento produkt
Vytírání zaschlého sirupu na vinylu (1–10 bodů) 9
Vytírání zaschlé kávy na dlažbě (1–10 bodů) 4

Provedení, konstrukce a rozměry

Concept je vyroben z plastu a jeho konstrukce nepůsobí příliš pevně. Z plastu jsou také vyrobené nástavce. Parní mop nedisponuje sklopnou rukojetí, ale lze ji odejmout. Na těle najdete madlo a tlačítko pro výstup páry, které využijete k ručnímu čištění. Na rukojeti pak najdete ještě jedno tlačítko, které slouží k výstupu páry při vytírání podlah. Na rukojeti jsou také umístěné úchytky pro úchop kabelu.

Kabel měří pouze 5 metrů, takže mop budete muset častěji přepojovat. I když výrobce uvádí, že nádobka na vodu pojme 400 ml, podařilo se nám do ní nalít pouze 300 ml. Kvůli menšímu objemu vydrží mop v provozu jen 20 minut. Doporučujeme jej proto pouze na menší prostory. Výhodu naopak vidíme v hubici, jež má trojúhelníkový tvar, který se snáz dostane do úzkých rohů.

Filtrace a příslušenství

Parní mop Concept je vybaven vodní filtrací, která pomáhá filtrovat minerály obsažené ve vodě. I přesto ale doporučujeme používat destilovanou vodu. Filtr je potřeba jednou za 6 měsíců vyměnit.

Mezi příslušenstvím najdete hadici pro lepší dostupnost, stěrku na hladké povrchy, parní rozptylovač, úhlový nástavec pro hůře dostupná místa, koncentrovanou trysku pro čištění spár a mezer, čisticí textilii a detailové kartáče. Široké příslušenství je nadstandard, většina konkurenčních modelů tolika příslušenstvím nedisponuje. Další příslušenství, jako je kobercový kluzák, si lze dokoupit zvlášť.

Uživatelský komfort

Parní mop je s hmotností 2,35 kg velmi lehkým zařízením, snadno se s ním manipulovalo a kamkoli jej přenesete. Rukojeť sice není ergonomická, ale snadno se držela. Zároveň není teleskopická, a tak si ji nenastavíte podle své výšky. My jsme se 170 cm neměli problém.

Podlahový návlek na hubici drží pomocí suchého zipu. Musíme však uznat, že držel velmi dobře a bylo celkem obtížné jej odlepit. Návlek zároveň dobře sál a rychle schnul. Lze jej prát na 40 °C, což je běžná hodnota. Některé konkurenční modely mají však možnost jej prát i na 60 °C.

Při testování jsme se zaměřili také na hlučnost, kterou jsme naměřili 56 dB, přístroj je tak velmi tichý.

Názory uživatelů

Concept CP 2010 má rozporuplné recenze. Někteří uživatelé si pochvalují příznivou cenu, kvalitu, široké příslušenství, rychlé nahřátí, tvar hlavice a tichý chod. Jiným ale nevyhovuje návlek na suchý zip, chybějící kluzák na koberce, krátký kabel, slabý tlak páry nebo to, že je mop vhodný pouze na jednu místnost.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Největším pozitivem tohoto modelu je jeho široké příslušenství, díky kterému je vhodný nejen na podlahy, ale také na kachličky, dřez, umyvadlo, okna, zrcadla či do auta. Výhodou je také nízká cena, trojúhelníkový tvar hubice a tlačítko pro vypnutí mopu. Nevýhodu vidíme v nízké kapacitě nádoby na vodu, kratším kabelu či absenci regulace páry.

Porovnání s alternativami

Hledáte-li podobný parní mop, který má konstrukci 2v1 a široké příslušenství, sáhněte po Tesla SteamPower FX50. Tento model konstrukcí připomíná Concept, má trojúhelníkový tvar hubice, odvápňovací systém a trochu větší nádobku na vodu (370 ml). V balení kromě širokého příslušenství najdete i tři náhradní návleky.

Závěr

Concept CP 2010 je parní mop 2v1 vhodný pro nenáročné uživatele, kteří hledají levné, ale spolehlivé zařízení. Pro úklid celého bytu vám přijde vhod široké příslušenství, kde najdete několik různých nástavců. Mop je však vhodný pouze na menší plochy, jelikož vydrží v provozu pouze 20 minut kvůli menší nádobce na vodu (300 ml). Překážkou může být i kratší kabel (5 m). Hledáte-li alternativu, které nechybí tři návleky v balení, koukněte se na Tesla SteamPower FX50.

1 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Concept CP 2010 | Hodnocení: 78,9 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza se již pár let věnuje psaní a zjišťování informací o domácnosti a elektronice. Díky tomu nasbírala zkušenosti v mnoha oblastech, nejblíže však má k tématům, jako je fitness, outdoor či zdraví a krása, které jsou zároveň jejím koníčkem. Kromě toho ráda cestuje a fotky z cest pak sdílí na svých sociálních sítích.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Concept CP 2010

Concept CP 2010

1 700 Kč Orientační cena