Recenze TESLA SteamPower FX50 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test TESLA SteamPower FX50

81,7 % Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena/výkon v kategorii Parní mopy

Klady

  • Konstrukce 2v1
  • Multifunkční využití
  • Nízká hmotnost
  • Vynikající recenze
  • Bohaté příslušenství

Zápory

  • Nemá bezpečnostní ventily
  • Menší nádobka na vodu
2 300 Kč Orientační cena

Základní charakteristika

Parní mop TESLA SteamPower FX50 spadá do střední cenové relace, kdy se však s ohledem na svůj výkon a širokou sadu příslušenství vyznačuje velmi dobrým poměrem ceny a výkonu. Je ideální pro všechny uživatele, kteří hledají multifunkčního pomocníka pro úklid celé domácnosti. Disponuje nezvykle tvarovanou hlavicí, s níž dobře uklidíte v rozích i na velkých plochách.

Navíc však v sobě kombinuje nejen parní mop, ale i ruční parní čistič, který spolu s příslušenstvím rozšiřuje možnosti použití. Díky flexi hadici se dobře dostanete i do hůře dostupných míst a dalšími doplňky uklidíte také skleněné povrchy nebo vyčistíte gril. Nechybí mu ani kobercový kluzák, který zlikviduje roztoče nebo oživíte původní vzhled vašeho koberce a prodlouží tak jeho životnost. Čištění pomocí páry tak skutečně využijete pro úklid celé domácnosti.

Jako jeden z mála parních mopů zaujme také samostatnou nádržkou, do které můžete přidat k páře čistící prostředek, takže si mop dobře poradí i s odolnými skvrnami či mastnotou. Nádoba na vodu má sice jen průměrný objem 370 ml, takže na jedno naplnění můžete uklízet cca 15 až 25 minut, což s ohledem na zbývající produkty ve srovnání není nejvyšší hodnota. To ovšem vyvažuje krátká doba nahřátí přístroje, takže je opětovné připravení k provozu poměrně rychlé.

Parní mopy
Parametr Tento produkt
Výrobce

TESLA

Objem komor (ml)

370

Doba provozu (min)

15–25

Doba ohřívání vody (s)

20

Regulace množství páry

Ano

Odvápňovací systém

Ano - filtrace

Kontrolní diody

Ano

Bezpečnostní ventily

Ne

Tvar

Trojúhelník

Délka kabelu (m)

5

Počet mikrovláknových návleků v balení

3

Sklopné madlo

Ne (ale možnost rozebrání)

Nástavec na koberce

Ano

Odnímatelný ruční čistič

Ano

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Tento parní mop se v době psaní recenze (červen 2023) vyznačuje poměrně velkou uživatelskou oblibou. O tom svědčí také množství uživatelských recenzí, které na portále heureka.cz dosahují krásného průměru 86 %. Jediná nevýhoda, kterou uživatelé zmiňují, je zde výtka k nepřesnosti v uživatelském manuálu, kterou navíc výrobce okamžitě opravil. Celkově je tak parní mop hodnocený velmi pozitivně.

Objevují se také zahraniční recenze, v nichž uživatelé kvitují možnost přidat k páře také čisticí prostředek. Díky tomu si mop dobře poradí s odolnými skvrnami či mastnotou nebo zajistí hygienický povrch v domácnosti s chlupatými mazlíčky.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Největší výhodou tohoto parního mopu je jeho skvělý poměr ceny a výkonu s ohledem na multifunkční využití v domácnosti. Tento model totiž zahrnuje širokou škálu příslušenství, díky kterému můžete parní čištění využít pro úklid podlah, dlaždic, obkladů, koberců, oken, vodovodních baterií, zrcadel, pečicích trub, toalet, grilů i čalouněného nábytku.

Oproti jiným produktům se také odlišuje druhou nádobkou, do které můžete pro zvýšení čisticího efektu přidat čisticí prostředek. Hodí s tudíž i pro úklid odolných skvrn, mastnoty nebo pro hygienické povrchy v domácnosti s chlupatými mazlíčky. Stejně jako řada pokročilých parních mopů mu nechybí odvápňovací systém, který prodlužuje jeho životnost. Bohužel zde ale nenajdete bezpečnostní ventil, který by zabraňoval úniku horké páry.

Porovnání s alternativami

Jestliže hledáte vhodnou alternativu k parnímu mopu TESLA SteamPower FX50, pak vás musíme zklamat tím, že v této cenové relaci podobné produkty s takto multifunkčním využitím nenajdete. Mohl by vás ale zaujmout například kombinovaný parní čistič s vysavačem a mopem v jednom Rowenta RY8561WH Clean & Steam Multi, který ovšem stojí bezmála 7 000 Kč. Vhodnou alternativou pro úklid větších ploch i členitých prostorů může být ale parní mop Black&Decker FSM1630, který má kombinovanou hlavici a stojí téměř 3 000 Kč.

Závěrečné shrnutí

Parní mop TESLA SteamPower FX50 je ideální volbou pro všechny uživatele, kteří trvají na výborném poměru ceny a výkonu. Oblíbíte si jej pro skutečně multifunkční využití v domácnosti, protože kombinuje parní mop a ruční čistič v jednom, ale navíc zahrnuje také pestrou sadu příslušenství pro čištění nejrůznějších ploch nebo koberců a čalouněného nábytku. Má sice jen průměrný objem nádobky na vodu, kdy na jedno naplnění vydrží v provozu jen 15 až 25 minut, což ale vyvažuje rychlá doba nahřátí, která vás nebude dlouho zdržovat od úklidu.

2 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: TESLA SteamPower FX50 | Hodnocení: 81,7 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má s parními mopy vlastní zkušenosti, o které se prostřednictvím našeho srovnání neváhá podělit. Protože dobře ví, jak může být úklid domácnosti náročný, poradí vám, jak si jej pomocí vhodně vybraného parního mopu usnadnit. Prozradí například, které funkce se vám budou hodit pro multifunkční úklid nebo po kterém modelu sáhnout, máte-li doma hodně členité prostory.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze TESLA SteamPower FX50

TESLA SteamPower FX50

2 300 Kč Orientační cena