Menu

Recenze Leifheit Clean Tenso 11910: Skladný model s nejlepším poměrem cena/výkon

85,2 % Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Parní mopy

Jednotlivá hodnocení

 • 9,0/10
  Kvalita mopování
 • 8,1/10
  Provedení a příslušenství
 • 9,2/10
  Uživatelský komfort

Klady

 • Objemná nádoba na vodu
 • Delší přívodní kabel
 • Sklopné madlo
 • Dlouhá doba provozu

Zápory

 • Těžší na manipulaci
 • Nižší příkon
 • Návlek méně drží
2 300 Kč Orientační cena

85,2 % Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Parní mopy

Jednotlivá hodnocení

 • 9,0/10
  Kvalita mopování
 • 8,1/10
  Provedení a příslušenství
 • 9,2/10
  Uživatelský komfort

Klady

 • Objemná nádoba na vodu
 • Delší přívodní kabel
 • Sklopné madlo
 • Dlouhá doba provozu

Zápory

 • Těžší na manipulaci
 • Nižší příkon
 • Návlek méně drží
2 300 Kč Orientační cena

První dojmy a obsah balení

V březnu 2024 jsme otestovali parní mop Leifheit Clean Tenso 11910, který na první dojem působí pevně a odolně. V balení kromě samotného zařízení najdete jeden mikrovláknový návlek a český návod. Výrobce by rozhodně mohl přidat návlek navíc, který můžete najít u jiných konkurenčních modelů.

Základní parametry

Parní mop disponuje příkonem 1 200 W, nejde sice o nejvyšší příkon mezi srovnávanými modely, ale je naprosto dostačující. I s nižším příkonem totiž dobře napařoval. Během testování jsme zkoušeli i hlučnost, kterou jsme naměřili 58 dB, čímž jde o velmi tichý přístroj. Takovou hlučnost můžeme přirovnat k běžné mluvě.

Leifheit nabízí plynulou regulaci páry, takže si ji pomocí otočného kolečka nastavíte podle potřeby. Má také tlačítko pro zapnutí a vypnutí, tudíž přístroj nemusíte pokaždé vytahovat ze zásuvky. Na těle mopu najdete dva indikátory – na jednom vidíte stav páry a na druhém, zda je zařízení zapnuté. Pokud je přístroj zapnutý, svítí kontrolka ‚‚power‘‘ červeně, je-li přístroj připraven k použití, svítí kontrolka ‚‚steam‘‘ modře. Nám se mop připravil za 23 sekund.

Parametr Tento produkt
Počet komor

1

Objem komor (ml)

600

Doba provozu (min)

40

Doba ohřívání vody (s)

23

Příkon (W)

1 200

Regulace množství páry

Ano

Odvápňovací systém

Ano

Kontrolní diody

Ano

Bezpečnostní ventily

Ne

Tvar

Obdélník

Délka kabelu (m)

6,5

Rozměry v × š × h (cm)

113,5 × 31,5 × 14

Hmotnost (kg)

2,8

Počet mikrovláknových návleků v balení

1

Sklopné madlo

Ano

Nástavec na koberce

Ne

Odnímatelný ruční čistič

Ne

Test mopování

Parní mop jsme testovali na vinylové podlaze a dlažbě, přičemž jsme na ně nalili několik tekutin. Páru jsme měli nastavenou na nejvyšší výkon. Rozlité mléko na dlažbě mop odstranil velmi dobře, stejně jako kávu. Kečup zanechal ve spárách. Po vytření většího množství vylitých tekutin je nutné návlek přeprat a podlahu vytřít znovu. Podlaha by totiž nebyla úplně čistá.

Leifheit jsme zkoušeli i na vinylové podlaze, která nemá spáry, a tak zde byly výsledky lepší. Parní mop všechny tři vzorky dobře vytřel. I tady ale doporučujeme podlahu vždy znovu vytřít čistým návlekem. Podobně si vedly i ostatní testované mopy, nejde tedy o chybu konkrétního modelu.

Mop zároveň disponuje nástavcem na koberec, takže jej můžete využít i k hloubkovému čištění a osvěžení koberců. Parní mop velmi dobře napařoval a během vytírání jsme nemuseli čekat, až se pára znovu nahřeje. Díky páře odstraníte z podlahy až 99,99 % bakterií.

Parametr Tento produkt
Vytírání mléka na dlažbě (1–10 bodů) 10
Vytírání kávy na dlažbě (1–10 bodů) 8
Vytírání kečupu na dlažbě (1–10 bodů) 8
Vytírání mléka na vinylu (1–10 bodů) 10
Vytírání kávy na vinylu (1–10 bodů) 9
Vytírání kečupu na vinylu (1–10 bodů) 9

Mopování zaschlých skvrn

Parní mop jsme vyzkoušeli i na zaschlých skvrnách, a to sirupu a kávě. Sirup na vinylové podlaze byl pro mop menší překážkou, po několika přejetích jej odstranil. Zaschlá káva na dlažbě pak byla větším problémem, z dlažby ji sice odstranil, ale zanechal ji ve spárách. Nepomohlo ani přidat páru či změnit úhel. Podobně si však vedly i konkurenční testované mopy.

Parametr Tento produkt
Vytírání zaschlého sirupu na vinylu (1–10 bodů) 10
Vytírání zaschlé kávy na dlažbě (1–10 bodů) 5

Provedení, konstrukce a rozměry

Leifheit je vyroben z pevného plastu, jeho konstrukce působí stabilně a robustně. Kvůli bytelnější konstrukci se nám ale stávalo, že se občas převracel. Je tak lepší jej o něco opřít. Velkou výhodou je sklopné madlo, díky kterému jej snadno kamkoliv uskladníte. Rukojeť však není teleskopická, a tak si ji nenastavíte podle své výšky. Hmotnost mopu je patrně těžší, váží 2,87 kg, což jsme pocítili i při manipulaci s ním.

Délka kabelu je 6,5 metru, čímž se řadí k nadprůměru. Díky tomu jej nebudete muset často přepojovat a využijete jej i ve větších místnostech. Větší je také kapacita nádobky na vodu, kterou výrobce uvádí 0,55 litru, nám se do ní podařilo nalít 0,6 litru vody. Zároveň jsme ji nemuseli při mopování dolévat. Mop vydrží v provozu 40 minut, což je velmi dobrý výsledek.

Filtrace a příslušenství

Parní mop Leifheit má vodní filtr, který je potřeba jednou za 6 měsíců měnit. Ten pomáhá filtrovat minerály obsažené ve vodě, které by mohly snižovat účinnost čističe. Co se týče příslušenství, najdete u něj pouze jeden mikrovláknový návlek a nástavec na koberce.

Uživatelský komfort

Rukojeť parního mopu není ergonomická, ale je pogumovaná, takže vám nebude vyklouzávat z ruky. Na rukojeti také najdete tlačítko pro spuštění páry. Manipulace se zařízením nám přišla trochu horší, pravděpodobně to bude způsobené bytelnou konstrukcí. Kabel lze navinout na držáky, které se nachází na boční straně těla.

Mikrovláknový návlek velmi dobře saje a absorbuje. Zároveň jej lze prát na 60 °C a po vyprání byl velmi rychle suchý. U ostatních testovaných modelů bylo možné prát návlek pouze na 40 °C. Návlek na hubici připevníte pomocí suchých zipů, přišlo nám však, že návlek na hubici příliš nedržel. Při mopování se nám ale nestalo, že by se návlek odpojil.

Názory uživatelů

Leifheit Clean Tenso má na portálu Heureka.cz přes 200 recenzí. Uživatelé si pochvalují zejména účinnost vytírání, vodní filtr, příznivou cenu, snadné ovládání, kvalitní provedení či rychlé nahřátí. Mezi negativy najdeme to, že nečistí důkladně spáry, pouze jeden návlek v balení, který špatně drží, těžší šňůru či menší stabilitu stojícího přístroje.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Hlavní předností tohoto mopu je sklápěcí madlo, které usnadní skladování, regulátor páry, tlačítko pro vypnutí a zapnutí, větší hubice či delší kabel. Zmínit také musíme objemnější nádobku na vodu. Nevýhodu naopak vidíme v madle, které není ergonomické, návleku, který méně na hubici drží, nebo ve vyšší hmotnosti přístroje.

Porovnání s alternativami

Alternativou k tomuto modelu ve stejné cenové kategorii může být Tesla SteamPower FX50, která zároveň nabízí konstrukci 2v1, takže je velmi multifunkční. Kromě toho disponuje širokým příslušenstvím, včetně třech náhradních návleků. Nevýhodou je pak kratší doba provozu a menší nádoba na vodu.

Závěr

Parní mop Leifheit Clean Tenso 11910 je vhodný k perfektnímu vyčištění všech tvrdých podlah. Díky sklopnému madlu jej zároveň dobře uskladníte. Přístroj je velmi rychle nahřátý, připraven k provozu byl na nejvyšší výkon již za 23 sekund. V provozu pak vydrží až 40 minut. Díky 6,5metrovému kabelu je vhodný i do větších místností. Nádoba o kapacitě 0,6 l také patří k objemnějším. Hledáte-li alternativu v podobné ceně, která má konstrukci 2v1, sáhněte po Tesla SteamPower FX50.

2 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Leifheit Clean Tenso 11910 | Hodnocení: 85,2 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza se již pár let věnuje psaní a zjišťování informací o domácnosti a elektronice. Díky tomu nasbírala zkušenosti v mnoha oblastech, nejblíže však má k tématům, jako je fitness, outdoor či zdraví a krása, které jsou zároveň jejím koníčkem. Kromě toho ráda cestuje a fotky z cest pak sdílí na svých sociálních sítích.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Leifheit Clean Tenso 11910

Leifheit Clean Tenso 11910

2 300 Kč Orientační cena