Menu

BMK Mower smart Wi-Fi BM6 – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

Další na zvážení v kategorii Robotické sekačky pro plochu nad 1 100 m2

Klady

  • Výborná nabídka funkcí
  • 6 sekacích zón
  • Časový program
  • Dobrá výdrž

Zápory

  • Menší záběr
  • Dlouho se nabíjí
  • Malý sklon terénu
  • Vyšší hmotnost
33 000 Kč Orientační cena

BMK Mower smart Wi-Fi BM6 je robotická sekačka vyšší střední cenové třídy, která disponuje slušným výkonem a nadprůměrnou výdrží baterie. Hodí se k sekání větších travnatých ploch.

Parametry sečení

Sekačka BMK Mower smart Wi-Fi BM6 je svým výkonem určena na zahrady s rozlohou 1 500 m2, což jsou už dost velké pozemky. Má ovšem šířku záběru pouze 21 cm, což je na takovou plochu dost málo. Z toho lze vyvodit, že bude po zahradě jezdit nejspíše celý den. Nastavení výšky sečení se zde pohybuje mezi 25–55 mm, což je poměrně běžné rozmezí (nejčastěji se pohybuje mezi 20–50 mm).

Velmi atypické je zde rozdělení do šesti sečených zón. Konkurenční modely většinou disponují dvěma, maximálně třemi zónami. Co se týče sekání ve svahu, sekačka si poradí se sklonem až 30 %. Mezi námi srovnávanými produkty jde sice o jednu ze „středových” hodnot, nicméně pro práci v prudkém terénu ji úplně doporučit nelze.

Parametr Tento produkt
Maximální plocha (m2)

1 500

Šířka záběru (cm)

21

Typ nože

3 otočné žiletkové nože

Minimální výška sečení (mm)

25

Maximální výška sečení (mm)

55

Maximální počet sečených zón

6

Maximální sklon uvnitř pracovní plochy (%)

30

Vybavení a funkce

BMK Mower smart Wi-Fi BM6 se dá ovládat jak ručně prostřednictvím knoflíků, tak i na dálku pomocí aplikace. Tuto funkci určitě oceníte u sekačky, která jezdí po velkém pozemku, protože nad ní máte dokonalou kontrolu, ať už je kdekoliv.

O pokročilosti modelu dále svědčí to, že nepostrádá vůbec žádnou ze základních funkcí. Najdete zde všechny typy senzorů, zabezpečení PIN kódem i alarm, takže se nemusíte bát krádeže, pokud bude sekačka jezdit mimo vaše zorné pole.

Parametr Tento produkt
Bluetooth

Ano

Aplikace

Ano

Displej

Ano

PIN kód

Ano

Senzor nárazu

Ano

Senzor náklonu

Ano

Senzor deště

Ano

Senzor zdvižení

Ano

Alarm

Ano

Napájení a další parametry

Sekačka BMK Mower smart Wi-Fi BM6 potřebuje k plnému nabití 180 min, což je v porovnání s průměrnými hodnotami (v březnu 2023) dost dlouhá doba. Je to ovšem dáno velkou kapacitou baterie, což znamená, že zvládne pracovat taktéž 180 min (běžná doba provozu je 60 min).

Nijak výrazně nevystupuje, co se týče hlučnosti. Ta je zde uvedena jako <60, z čehož je patrné, že se pohybuje lehce pod obecným průměrem. Sekačka vás tedy nebude zbytečně rušit při odpočinku. Co se týče velikosti, patří s rozměry 52 × 39 × 27 cm mezi trochu větší sekačky. Váží 16 kg, což je oproti většině konkurenčních produktů téměř dvojnásobek.

Parametr Tento produkt
Doba nabíjení (min)

180

Doba provozu (min)

180

Hlučnost (dB)

< 60

Délka (cm)

52

Šířka (cm)

39

Výška (cm)

27

Hmotnost (kg)

16

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

K BMK Mower smart Wi-Fi BM6 se zákazníci vyjadřují v pozitivním duchu. U některých dokonce předčila očekávání, protože je překvapila dlouhou výdrží baterie a bezproblémovým samostatným chodem. Kvitují možnost rozdělení do šesti sečených zón, ovládání přes aplikaci a tichý chod.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Výhodou sekačky BMK Mower smart Wi-Fi BM6 je bezpochyby dálkové ovládání a rozdělení sečené plochy do šesti zón. Zaujala i tím, že nepostrádá žádné základní funkce a že má nadprůměrnou výdrž akumulátoru. S tím se ovšem pojí i delší doba nabíjení. Vzhledem k tomu, že je určena na velké plochy, by mohla mít i větší záběr. V neposlední řadě musíme poukázat také na to, že se nehodí do extrémně svažitého terénu.

Porovnání s alternativami

Jestliže hledáte robotickou sekačku k údržbě velké plochy, která je ale i dost svažitá, doporučujeme zapřemýšlet nad Robomow RK2000. Ta je schopná sekat i ve svahu do 45 %. Navíc má dost neobvyklé nastavení výšky sečení 20–100 mm, takže je schopna udržovat trávu trochu delší. Nicméně cena je zde už dost vysoká.

Zákazníkům, kteří naopak hledají trochu levnější řešení na středně velkou zahradu, by si mohli vystačit se sekačkou Gardena SILENO life 1000. Ta je schopna udržovat pozemek o rozloze 1 000 m2 a má záběr 22 cm.

Závěrečné shrnutí

BMK Mower smart Wi-Fi BM6 představuje robotickou sekačku vhodnou na rovnější travnaté pozemky s rozlohou do 1 500 m2, půjde tedy už o velké zahrady. Zákazníci v tomto případě určitě ocení dálkové ovládání a bezpečnostní funkce. Velkým plusem je v tomto případě i doba provozu 180 min, která je ovšem vykoupena stejným časem nabíjení.

Dlouhou dobou provozu se chlubí např. i Husqvarna Automower 450X (270 min), nicméně její pořizovací cena je prakticky čtyřnásobná.

33 000 Kč Orientační cena
Autor: Dana Široká | Datum: | Produkt: BMK Mower smart Wi-Fi BM6 | Hodnocení: Velmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana má díky působení v naší redakci zkušenosti se srovnáváním rozličných typů produktů. Zároveň se aktivně zajímá o nejrůznější vychytávky a chytré produkty, které mohou člověku usnadnit péči o dům a zahradu. Díky pečlivému průzkumu trhu s robotickými sekačkami vám dokáže poradit, jaké parametry při výběru zohlednit a proč přihlížet k velikosti sečeného pozemku.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze BMK Mower smart Wi-Fi BM6

BMK Mower smart Wi-Fi BM6

33 000 Kč Orientační cena