Recenze Robomow RK2000 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Robomow RK2000

Velmi dobré Hodnocení
redakce

Nejlepší poměr cena/výkon

Sekačky pro plochu nad 1 100 m2

Klady a zápory

Klady

  • Ovládání pomocí aplikace
  • Sklon terénu až 45 %
  • Provoz až 120 minut

Zápory

  • Dlouhé nabíjení
  • Vyšší cena
  • Úzký záběr
55 000 Kč Orientační cena

Parametry sečení

Robomow RK2000 je robotická sekačka určená na velké plochy o rozloze až 2 000 m2, což je opravdu nadprůměrná zahrada. Na takto velkou plochu má ale poměrně malý záběr sečení 21 cm, bude tedy po zahradě nejspíš jezdit celý den. Sekačka je osazena čtyřmi otočnými žiletkovými noži, což je u robotických sekaček oblíbený typ. Tyto nože není třeba brousit, musíte je ale občas vyměnit. Četnost výměny závisí na rozloze pozemku a také četnosti používání.

Robomow má velmi netypické nastavení délky sečení. Spodní hranice 20 mm je obvyklá, zvláštní je ale možnost sekat až na délku 100 mm. Většina modelů umožňuje nastavit sečení maximálně na 60 mm. Sečenou plochu můžete rozdělit na 2 oddělené zóny a 4 podzóny, a optimalizovat tak sečení podle potřeby. Pochválit musíme také schopnost sečení na terénu ve sklonu. Ten může mít až 45 % uprostřed sečené plochy a 20 % na jejím okraji, což jsou nejvyšší možné hodnoty mezi běžnými robotickými sekačkami.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Maximální plocha (m2)

2 000

Šířka záběru (cm)

21

Typ nože

4 otočné žiletkové nože

Minimální výška sečení (mm)

20

Maximální výška sečení (mm)

100

Maximální počet sečených zón

2

Maximální sklon uvnitř pracovní plochy (%)

45

Maximální sklon v blízkosti hranice (%)

20

Vybavení a funkce

Chválou budeme pokračovat i u výčtu funkcí. Sekačce totiž nechybí základní, ani ty pokročilé. Bezpečnost zaručuje sada senzorů náklonu, zdvižení či nárazu. Krádeži brání PIN kód, který je třeba zadat před jakýmkoliv použitím sekačky. Ovládání je navíc velmi komfortní. Vše potřebné můžete nastavit přímo na sekačce za pomoci tlačítek a displeje, nebo zvolit jednodušší variantu v podobě aplikace. S tou se sekačka propojí prostřednictvím Bluetooth připojení.

Parametr Tento produkt
Bluetooth

Ano

Aplikace

Ano

Displej

Ano

PIN kód

Ano

Senzor nárazu

Ano

Senzor náklonu

Ano

Senzor zdvižení

Ano

Napájení a další parametry

Robomow vyčnívá také v délce provozu, bohužel ale i s tím spojené délce nabíjení. Obě tyto hodnoty mohou dosáhnout až 120 minut v závislosti na terénu. Mnoho sekaček v kategorii dosahuje pouze poloviční délky provozu, ale také polovičního nabíjení. Co je naopak víceméně průměrné je hlučnost 60 dB. Kolem této hodnoty se pohybuje hlučnost naprosté většiny sekaček. Pokud jsou pro vás důležité i rozměry a hmotnost, podívejte se do spodní části následující tabulky.

Parametr Tento produkt
Doba nabíjení (min)

120

Doba provozu (min)

120

Hlučnost (dB)

60

Délka (cm)

60

Šířka (cm)

52

Výška (cm)

27

Hmotnost (kg)

10,5

Hlavní klady a zápory

Výhodou sekačky Robomow je sečení velkých ploch, které mohou být i hodně svažité – až 45 %. Oceňujeme také bohatou výbavu, možnost rozdělení pozemku do zón a také dlouhou dobu provozu na jedno nabití. S tou se ale pojí i dlouhé nabíjení, což už příliš výhodné není. Někomu může vadit i vysoká hmotnost přístroje.

Porovnání s alternativami

Sekačka Robomow má sice své výhody, zaplatíte za ni ale také poměrně vysokou částku. Hledáte-li sekačku na menší plochu a nechcete tolik investovat, mohla by vám vyhovovat sekačka Gardena smart Sileno life 1250. Má také řadu bezpečnostních funkcí a umožňuje dálkové ovládání. Hodí se ale na pozemky do 1250 m2 s maximálním sklonem do 30 %. Její cena je ale výrazně nižší.

Hledáte-li naopak sekačku na opravdu velkou plochu až 5000 ma máte vysoký rozpočet, mohla by vás zaujmout sekačka Husqvarna Automower 450X s plnou výbavou a GPS navigací. Vydrží v provozu až 270 minut, pak se pouze 60 minut nabíjí. Její cena je ale téměř dvojnásobná.

Závěr

Robotickou sekačku Robomow RK2000 doporučujeme zejména náročnějším uživatelům a majitelům velkých zahrad. Poradí si s plochou až 2 000 m2, a to i ve svahu do 45 %. Zvláštností je možnost nastavit délku sečení až na 100 mm místo obvyklých 50 či 60 mm. Oceňujeme plnou výbavu funkcemi včetně možnosti propojení s aplikací v telefonu prostřednictvím Bluetooth. Výhodou je i dlouhá výdrž na jedno nabití až 120 minut, stejně dlouho se pak ale nabíjí.  Některé zájemce může odradit vysoká pořizovací cena, v takovém případě doporučujeme sekačku Gardena smart Sileno life 1250.

55 000 Kč Orientační cena
Autor: Dana Široká | Datum: | Produkt: Robomow RK2000 | Hodnocení: Velmi dobré
Dana Široká má díky působení v naší redakci zkušenosti se srovnáváním rozličných typů produktů. Zároveň se aktivně zajímá o nejrůznější vychytávky a chytré produkty, které mohou člověku usnadnit péči o dům a zahradu. Díky pečlivému průzkumu trhu s robotickými sekačkami vám dokáže poradit, jaké parametry při výběru zohlednit a proč přihlížet k velikosti sečeného pozemku.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Robomow RK2000

Robomow RK2000

55 000 Kč Orientační cena