Menu

Recenze a srovnání Gardena smart Sileno life 1250

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Sekačky pro plochu nad 1 100 m2

Klady

  • Ovládání pomocí aplikace
  • Nízká hlučnost
  • Nízká hmotnost

Zápory

  • Zvládne stoupání max 30 %
  • Výdrž baterie jen 65 minut
  • Užší záběr
37 000 Kč Orientační cena

Parametry sečení

Na plochy do 1 250 m2 je určena sekačka Gardena smart Sileno life 1250. Sečení trávy zajišťují 3 žiletkové nože se šířkou záběru 22 cm. Jedná se o spíše nižší hodnotu, v porovnání ostatními modely v dané kategorii. Výška sečení je nastavitelná mezi 20 a 50 mm. Sekačka je ale vhodná spíše na rovinaté zahrady. Maximální sklon, se kterým si dokáže poradit je totiž pouze 30 %, což je poměrně nízká hodnota. Poblíž hraničního vodiče je to navíc pouze 10 %.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Maximální plocha (m2)

1 250

Šířka záběru (cm)

22

Typ nože

3 otočné žiletkové nože

Minimální výška sečení (mm)

20

Maximální výška sečení (mm)

50

Maximální počet sečených zón

2

Maximální sklon uvnitř pracovní plochy (%)

30

Maximální sklon v blízkosti hranice (%)

10

Vybavení a funkce

Jestliže hledáte plně vybavenou sekačku, sekačka Gardena by vás mohla potěšit. Je vybavena všemi možnými senzory, pouze o senzoru deště se přímo výrobce nezmiňuje. Senzor náklonu upravuje sečení v kopci, ale také zastavuje sečení pokud se sekačka převrhne. Senzor zdvižení pak dokáže zastavit žací ústrojí pokud je neočekávaně zvednuta. Jestliže je zdvižení navíc neoprávněné (v případě krádeže) spustí hlasitý alarm, který upozorní na zloděje. Výhodou je navíc možnost dálkového ovládání přes chytrou aplikaci pomocí Bluetooth.

Parametr Tento produkt
Bluetooth

Ano

Aplikace

Ano

Displej

Ano

PIN kód

Ano

Senzor nárazu

Ano

Senzor náklonu

Ano

Senzor zdvižení

Ano

Alarm

Ano

Napájení a další parametry

Doba provozu na jedno nabití je v rámci kategorie poměrně krátká – 65 minut. Na takto dlouhý provoz se navíc musí téměř stejně dlouho nabíjet – 60 minut. Výhodou je nízká hlučnost, která je pouze 58 decibelů. Sekačka je poměrně malých rozměrů. Na délku měří 58 cm, 39 cm na šířku a na výšku 23 cm. Nízká hmotnost je benefitem především při manipulaci. Na samotné sečení nemá žádný vliv.

Parametr Tento produkt
Doba nabíjení (min)

60

Doba provozu (min)

65

Hlučnost (dB)

58

Délka (cm)

58

Šířka (cm)

39

Výška (cm)

23

Hmotnost (kg)

7,3

Závěr

Gardena smart Sileno life 1250 je určena na sečení větších zahrad o ploše do 1 250 m2. Je vybavena třemi žiletkovými noži s poměrně malým záběrem 22 cm. Sekačka však není příliš vhodná na sečení členitého terénu, neporadí si totiž se stoupáním příkřejším než je 30 %. Výhodou tohoto modelu je tichý chod a bohaté vybavení, a to včetně Bluetooth modulu, který nabízí možnost ovládání pomocí aplikace. Vzhledem ke kategorii pro větší plochy je doba provozu 65 minut poměrně krátká. Jestliže hledáte model, který vydrží brázdit trávník vaší zahrady i několik hodin, doporučujeme vám k přečtení recenzi Stiga Autoclip 230 S.

37 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Gardena smart Sileno life 1250 | Hodnocení: Dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana má díky působení v naší redakci zkušenosti se srovnáváním rozličných typů produktů. Zároveň se aktivně zajímá o nejrůznější vychytávky a chytré produkty, které mohou člověku usnadnit péči o dům a zahradu. Díky pečlivému průzkumu trhu s robotickými sekačkami vám dokáže poradit, jaké parametry při výběru zohlednit a proč přihlížet k velikosti sečeného pozemku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Gardena smart Sileno life 1250

Gardena smart Sileno life 1250

37 000 Kč Orientační cena