Recenze a porovnání Gardena smart Sileno life 1250 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Gardena smart Sileno life 1250

74,2 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Ovládání pomocí aplikace
  • Nízká hlučnost
  • Nízká hmotnost

Zápory

  • Zvládne stoupání max 30 %
  • Výdrž baterie jen 65 minut
  • Užší záběr
41 000 Kč Orientační cena

Parametry sečení

Na plochy do 1 250 m2 je určena sekačka Gardena smart Sileno life 1250. Sečení trávy zajišťují 3 žiletkové nože se šířkou záběru 22 cm. Jedná se o spíše nižší hodnotu, v porovnání ostatními modely v dané kategorii. Výška sečení je nastavitelná mezi 20 a 50 mm. Sekačka je ale vhodná spíše na rovinaté zahrady. Maximální sklon, se kterým si dokáže poradit je totiž pouze 30 %, což je poměrně nízká hodnota. Poblíž hraničního vodiče je to navíc pouze 10 %.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Maximální plocha (m2)

1 250

Šířka záběru (cm)

22

Typ nože

3 otočné žiletkové nože

Minimální výška sečení (mm)

20

Maximální výška sečení (mm)

50

Maximální počet sečených zón

2

Maximální sklon uvnitř pracovní plochy (%)

30

Maximální sklon v blízkosti hranice (%)

10

Vybavení a funkce

Jestliže hledáte plně vybavenou sekačku, sekačka Gardena by vás mohla potěšit. Je vybavena všemi možnými senzory, pouze o senzoru deště se přímo výrobce nezmiňuje. Senzor náklonu upravuje sečení v kopci, ale také zastavuje sečení pokud se sekačka převrhne. Senzor zdvižení pak dokáže zastavit žací ústrojí pokud je neočekávaně zvednuta. Jestliže je zdvižení navíc neoprávněné (v případě krádeže) spustí hlasitý alarm, který upozorní na zloděje. Výhodou je navíc možnost dálkového ovládání přes chytrou aplikaci pomocí Bluetooth.

Parametr Tento produkt
Bluetooth

Ano

Aplikace

Ano

Displej

Ano

PIN kód

Ano

Senzor nárazu

Ano

Senzor náklonu

Ano

Senzor zdvižení

Ano

Alarm

Ano

Napájení a další parametry

Doba provozu na jedno nabití je v rámci kategorie poměrně krátká – 65 minut. Na takto dlouhý provoz se navíc musí téměř stejně dlouho nabíjet – 60 minut. Výhodou je nízká hlučnost, která je pouze 58 decibelů. Sekačka je poměrně malých rozměrů. Na délku měří 58 cm, 39 cm na šířku a na výšku 23 cm. Nízká hmotnost je benefitem především při manipulaci. Na samotné sečení nemá žádný vliv.

Parametr Tento produkt
Doba nabíjení (min)

60

Doba provozu (min)

65

Hlučnost (dB)

58

Délka (cm)

58

Šířka (cm)

39

Výška (cm)

23

Hmotnost (kg)

7,3

Závěr

Gardena smart Sileno life 1250 je určena na sečení větších zahrad o ploše do 1 250 m2. Je vybavena třemi žiletkovými noži s poměrně malým záběrem 22 cm. Sekačka však není příliš vhodná na sečení členitého terénu, neporadí si totiž se stoupáním příkřejším než je 30 %. Výhodou tohoto modelu je tichý chod a bohaté vybavení, a to včetně Bluetooth modulu, který nabízí možnost ovládání pomocí aplikace. Vzhledem ke kategorii pro větší plochy je doba provozu 65 minut poměrně krátká. Jestliže hledáte model, který vydrží brázdit trávník vaší zahrady i několik hodin, doporučujeme vám k přečtení recenzi Stiga Autoclip 230 S.

41 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Gardena smart Sileno life 1250 | Hodnocení: 74,2 %
Veronika Vyskočilová se v naší redakci věnuje výběru a srovnávání produktů už několik let. Dokáže vám proto osvětlit jednotlivé parametry a aspekty výběru robotických sekaček. Vysvětlí vám, co se děje s posečenou trávou a jak je potřeba ohraničit pozemek, aby sekačka věděla, kam zajet a kam zase ne. Na našich stránkách se věnuje také srovnání domácích a kuchyňských pomocníků, jako jsou lednice, různé druhy vysavačů a mixérů.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Gardena smart Sileno life 1250

Gardena smart Sileno life 1250

41 000 Kč Orientační cena