Menu

Recenze a srovnání Stiga Autoclip 230 S

83,6 % Celkové hodnocení

v kategorii Sekačky pro plochu nad 1 100 m2

Klady

  • Ovládání pomocí aplikace
  • Až 4 zóny sečení
  • Široký záběr

Zápory

  • Dlouho se nabíjí
  • Vyšší cena
  • Vysoká hmotnost
45 000 Kč Orientační cena

Parametry sečení

Robotická sekačka Autoclip 230 S značky Stiga je určena na plochy do 2 000 m2. Záběr 25 centimetrů obstarává ocelový čtyřzubý nůž, podobný tomu z klasické sekačky. Délku střihu je možné nastavit v intervalu od 25 do 60 milimetrů, což je poměrně obvyklý rozsah. Většinu modelů na trhu překonává v počtu sečených zón. Tento model značky Stiga zvládne posekat až 4 různé plochy. Poradí si i na svažitých profilech. Maximální sklon, na kterém dokáže sekačka operovat, je 45 % uvnitř pracovní plochy a 20 % na jejím okraji.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Maximální plocha (m2)

2 000

Šířka záběru (cm)

25

Typ nože

Čtyřzubý

Minimální výška sečení (mm)

25

Maximální výška sečení (mm)

60

Maximální počet sečených zón

4

Maximální sklon uvnitř pracovní plochy (%)

45

Maximální sklon v blízkosti hranice (%)

20

Vybavení a funkce

Z pohledu vybavení se jedná téměř dokonalý model. Pouze o alarmu se výrobce nezmiňuje. Výhodou je možnost ovládání sekačky pomocí aplikace připojená Bluetooth signálem. Nastavovat jednotlivé funkce můžete také na LCD displeji. Ochranu proti krádeži zastává PIN kód, který je nutné zadat vždy, když chcete se sekačkou manipulovat. Samozřejmostí jsou také senzory náklonu, zdvižení, nárazu i deště.

Parametr Tento produkt
Bluetooth

Ano

Aplikace

Ano

Displej

Ano

PIN kód

Ano

Senzor nárazu

Ano

Senzor náklonu

Ano

Senzor deště

Ano

Senzor zdvižení

Ano

Napájení a další parametry

Délka nabíjení 180 minut je v našem výběru nejvyšší hodnotou (květen 2019). Na druhou stranu ale sekačka vydrží také dlouho sekat, až 240 minut. Hlučnost 61 dB se dá považovat za nízkou hodnotu, která by vás při běžném provozu neměla příliš obtěžovat. Rozměry jsou vzhledem ke kategorii poměrně malé. Na délku má sekačka 53 cm, na šířku 42 cm a na výšku téměř 25 cm. S hmotností 10 kg se řadí do průměru.

Parametr Tento produkt
Doba nabíjení (min)

180

Doba provozu (min)

240

Hlučnost (dB)

61

Délka (cm)

53,3

Šířka (cm)

42

Výška (cm)

24,7

Hmotnost (kg)

10,1

Závěr

Stiga Autoclip 230 S je sekačka vhodná na velké plochy až 2 000 m2. Sečení zajišťuje čtyřzubý ocelový nůž se záběrem 25 cm. Výhodou je dlouhá výdrž baterie, která je ale vykoupena dlouhým nabíjením. Posekat zvládne až 4 různé plochy s maximálním sklonem 45 %. Vybavení je velice slušné, kromě obvyklého sortimentu senzorů má navíc také Bluetooth senzor, který umožňuje připojení chytré aplikace. S její pomocí lze nastavovat různé parametry na dálku.

Jestliže hledáte sekačku na menší plochu do 1250 m2 a zároveň chcete ušetřit, doporučujeme sekačku Gardena smart Sileno life 1250.

45 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Stiga Autoclip 230 S | Hodnocení: 83,6 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana má díky působení v naší redakci zkušenosti se srovnáváním rozličných typů produktů. Zároveň se aktivně zajímá o nejrůznější vychytávky a chytré produkty, které mohou člověku usnadnit péči o dům a zahradu. Díky pečlivému průzkumu trhu s robotickými sekačkami vám dokáže poradit, jaké parametry při výběru zohlednit a proč přihlížet k velikosti sečeného pozemku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Stiga Autoclip 230 S

Stiga Autoclip 230 S

45 000 Kč Orientační cena