Menu

Recenze a srovnání Gardena SILENO life 1000

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Robotické sekačky pro plochu 750 až 1 100 m2

Klady

  • Ovládání pomocí aplikace
  • Nízká hlučnost
  • Bezpečnostní funkce

Zápory

  • Stoupání max 35 %
  • Max. délka sečení 50 mm
  • Nutnost výměny nožů
29 000 Kč Orientační cena

Parametry sečení

Gardena SILENO life 1000 je robotická sekačka na středně velké plochy do 1 000 m2. Seče třemi žiletkovými noži, což je obvyklá varianta. Tyto nože je třeba občas vyměňovat, odpadne ale nepříjemné broušení. Trávu zkracuje na délku 20 až 50 mm, čímž také nijak nevyčnívá z obvyklých hodnot. Poradí si i se svažitým terénem se sklonem do 35 % uvnitř pracovní plochy a 10 % na okraji zóny. I když se nejedná o špatné hodnoty, některé sekačky si poradí i se sklonem o 10 % větším.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Maximální plocha (m2)

1 000

Šířka záběru (cm)

22

Typ nože

3 otočné žiletkové nože

Minimální výška sečení (mm)

20

Maximální výška sečení (mm)

50

Maximální sklon uvnitř pracovní plochy (%)

35

Maximální sklon v blízkosti hranice (%)

10

Vybavení a funkce

Z hlediska výbavy sekačce nic nechybí. Je osazena bezpečnostními senzory naklonění, nárazu či zdvižení. Zaručuje tak bezpečnost sama pro sebe i před zraněním jejího uživatele. Odcizení brání nutnost zadat PIN kód a také alarm, který se rozezní při neoprávněné manipulaci. Tyto funkce jsou ale velmi běžné a najdete je u naprosté většiny sekaček na trhu. Nastavení je možné buď přímo na sekačce za pomoci displeje a tlačítek, nebo prostřednictvím aplikace s Bluetooth připojením. To je oblíbená, ale ne úplně běžná funkce.

Parametr Tento produkt
Bluetooth

Ano

Aplikace

Ano

Displej

Ano

PIN kód

Ano

Senzor nárazu

Ano

Senzor náklonu

Ano

Senzor zdvižení

Ano

Alarm

Ano

Napájení a další parametry

Dobou provozu a nabíjení se nijak zvlášť neodlišuje od dalších sekaček v kategorii. Na jedno nabití vydrží v závislosti na terénu pracovat až 65 minut, pak je třeba na 60 minut zajet na nabití do domečku, než se znovu pustí do práce. Hlučnost patří k nižšímu standardu, neměla by vás při své práci příliš rušit. Rozměry a hmotnost najdete v následující tabulce.

Parametr Tento produkt
Doba nabíjení (min)

60

Doba provozu (min)

65

Hlučnost (dB)

57

Délka (cm)

58

Šířka (cm)

39

Výška (cm)

23

Hmotnost (kg)

8,3

Hlavní klady a zápory

Velkou výhodou této sekačky je výbava funkcemi, mezi kterými nechybí ani dálkové ovládání přes aplikací. Pozitivně hodnotíme také možnost práce za každého počasí. Sekačka nepracuje pouze když se teploty přiblíží mrazu, aby nepoškodila trávník. Výhodou může být také poměrně tichý chod. Pro majitele svažitých zahrad může být problém menší povolený sklon sečení.

Porovnání s alternativami

Alternativou k sekačce Gardena je robotická sekačka ZCS ROBOT TECH L3, která si poradí i s plochou ve sklonu 45 %. Má hvězdicovitý nůž, který není třeba vyměňovat, musíte jej ale občas nabrousit. Trávu seče na délku 25 až 60 mm a také umožňuje dálkové ovládání.

Jestliže máte zahradu větší než 1 000 m2, mohl by vás zaujmout příbuzný model Gardena smart Sileno life 1250 s téměř totožnými parametry, včetně délky provozu, nabíjení a maximálního sklonu plochy.

Závěr

Gardena Sileno life 1000 je sekačka vhodná pro náročné majitele středně velkých zahrad. Poseče plochu o rozloze do 1 000 m2 a sklonu do 35 %. Její předností výbava funkcemi, která kromě standardních bezpečnostních senzorů zahrnuje i Bluetooth připojení a dálkové ovládání pomocí aplikace v telefonu. Doba nabíjení a provozu víceméně odpovídá standardu a obě hodnoty se pohybují kolem 60 minut. Nevýhodou může být pro někoho menší povolený sklon. V takovém případě vám doporučíme model Husqvarna Automower 310.

29 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Gardena SILENO life 1000 | Hodnocení: Dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana má díky působení v naší redakci zkušenosti se srovnáváním rozličných typů produktů. Zároveň se aktivně zajímá o nejrůznější vychytávky a chytré produkty, které mohou člověku usnadnit péči o dům a zahradu. Díky pečlivému průzkumu trhu s robotickými sekačkami vám dokáže poradit, jaké parametry při výběru zohlednit a proč přihlížet k velikosti sečeného pozemku.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Gardena SILENO life 1000

Gardena SILENO life 1000

29 000 Kč Orientační cena