Menu

Recenze a srovnání ZCS Robot Tech L3

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena/výkon v kategorii Robotické sekačky pro plochu 750 až 1 100 m2

Klady

  • Ovládání pomocí aplikace
  • Dlouhá výdrž baterie
  • Široký záběr

Zápory

  • Vysoká hmotnost
  • Neudává dobu nabíjení
33 000 Kč Orientační cena

Parametry sečení

Robotickou sekačku ZCS Robot Tech L3 doporučuje její výrobce pro udržování travnaté plochy o rozloze kolem 1 100 m2. Je tedy vhodná i pro majitele rozsáhlejších zahrad. Tomu napomáhá i záběr sečení 25 cm, což byla v době psaní recenze (březen 2020) nejvyšší dostupná hodnota. Na rozdíl od většiny robotických sekaček je tento model vybavený čtyřzubým hvězdicovitým nožem. Ten je oproti žiletkovým nožům odolnější a má delší životnost. Musí se ale brousit a jeho výměna je složitější. Model značky ZCS dokáže posekat trávu na výšku mezi 25 a 60 mm, což je slušný interval. Výhodou je možnost nastavení až čtyř oddělených zón sečení. Sekačka si poradí i s trávníkem ve svahu, ten může mít poblíž hranice sečení 20 %, uprostřed až 45 %. To je v současnosti nejlepší hodnota.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Maximální plocha (m2)

1 100

Šířka záběru (cm)

25

Typ nože

Čtyřzubý

Minimální výška sečení (mm)

25

Maximální výška sečení (mm)

60

Maximální počet sečených zón

4

Maximální sklon uvnitř pracovní plochy (%)

45

Maximální sklon v blízkosti hranice (%)

20

Vybavení a funkce

Ovládání sekačky je díky displeji poměrně jednoduché. Pohodlnou variantou je také připojení sekačky pomocí Bluetooth k mobilní aplikaci. To vám umožní ovládání sekačky například z pohodlí terasy. Tato možnost stále není u robotických sekaček zcela běžná. Zabezpečení zajišťuje PIN kód, který je třeba zadat před každou úpravou nastavení. To zabraňuje jak krádeži, tak nechtěnému přenastavení například dětmi. Dalším bezpečnostním prvkem je senzor zdvižení, který sekačku vypne v případě, že ji zdvihnete. Tím lze zabránit nepříjemným zraněním. Sekačka je vybavena také senzorem deště. Pokud začne pršet, sekačka sama přeruší program a vrátí se do stanice.

Parametr Tento produkt
Bluetooth

Ano

Aplikace

Ano

Displej

Ano

PIN kód

Ano

Senzor deště

Ano

Senzor zdvižení

Ano

Napájení a další parametry

Sekačka ZCS Robot Tech L3 vydrží v provozu až 150 minut, pokud bude sekat převážně členitý a kopcovitý terén, může to být méně. Výrobce ale bohužel neuvádí délku nabíjení. Co se týká hlučnosti, jedná se o poměrně tichý model. Hodnota 59 dB patří k těm nejnižším v našem srovnání. Rozměrově se tato sekačka řadí mezi ty menší. Konkrétní hodnoty najdete v následující tabulce. Poměrně vysoká je ale hmotnost 9,8 kg. Pokud plánujete sekačku často převážet či přenášet, měli byste dbát i na tento parametr.

Parametr Tento produkt
Doba provozu (min)

150

Hlučnost (dB)

59

Délka (cm)

54

Šířka (cm)

45

Výška (cm)

25,2

Hmotnost (kg)

9,8

Závěr

ZCS Robot Tech L3 je sekačka vhodná pro majitele velkých zahrad s rozlohou až 1 100 m2. K posekání takto rozsáhlé plochy napomáhá široký záběr 25 cm a výdrž baterie až 150 minut. Ovládání je jednoduché díky displeji, ale zejména díky aplikaci, ke které se připojíte pomocí Bluetooth. Sekání je možné jak na rovině, tak i ve svahu až 45 %, poblíž hranice sečení 20 %. Bezpečnost zajišťuje senzor zdvižení, který sekačku v takovém případě vypne. Užitečný je také senzor deště. Nevýhodu je vysoká hmotnost, která může být problematická při častém přenášení.

Jestliže hledáte lehčí sekačku určenou a podobně velkou plochu, doporučujeme vám přečtení recenze Gardena smart Sileno life 1250.

33 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: ZCS Robot Tech L3 | Hodnocení: Velmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana má díky působení v naší redakci zkušenosti se srovnáváním rozličných typů produktů. Zároveň se aktivně zajímá o nejrůznější vychytávky a chytré produkty, které mohou člověku usnadnit péči o dům a zahradu. Díky pečlivému průzkumu trhu s robotickými sekačkami vám dokáže poradit, jaké parametry při výběru zohlednit a proč přihlížet k velikosti sečeného pozemku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze ZCS Robot Tech L3

ZCS Robot Tech L3

33 000 Kč Orientační cena