Recenze Riwall Pro RRM 950 APP - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Riwall Pro RRM 950 APP

Velmi dobré Celkové hodnocení

Další na zvážení v kategorii Robotické sekačky pro plochu 750 až 1 100 m2

Klady

  • Mobilní aplikace
  • Variabilní nastavení výšky
  • 4 zóny sečení
  • Slušná výdrž

Zápory

  • Úzký záběr
  • Dost malý sklon
  • Bez alarmu
18 000 Kč Orientační cena

Riwall Pro RRM 950 APP je velmi dobře vybavená robotická sekačka, která nepostrádá dálkové ovládání ani další pokročilé funkce. Díky slušnému výkonu se hodí k sekání středně velkých ploch.

Parametry sečení

Sekačka Riwall Pro RRM 950 APP se hodí k sekání ploch do 900 m2, využijete ji tedy i na středně velké zahradě. Mezi námi srovnávanými produkty jde o jakýsi pomyslný střed. Nicméně se záběrem 18 cm bude trvat sekání poměrně dlouho, zde by se určitě hodila vyšší hodnota. Výšku sečení lze nastavit v rozmezí 20–60 mm, což je vcelku široké rozmezí.

Možností vytvoření čtyř různých sečených zón rozhodně vyniká. Běžně se totiž setkáte s nabídnou dvou zón, maximálně tří. Sekačka ovšem není určena do svažitého terénu. Zvládá totiž sklon plochy pouze do 20 %. U hranice pozemku jde o 15 %, což je standardní hodnota.

Parametr Tento produkt
Maximální plocha (m2)

900

Šířka záběru (cm)

18

Typ nože

3 otočné žiletkové nože

Minimální výška sečení (mm)

20

Maximální výška sečení (mm)

60

Maximální počet sečených zón

4

Maximální sklon uvnitř pracovní plochy (%)

20

Maximální sklon v blízkosti hranice (%)

15

Vybavení a funkce

Méně obvyklou funkcí robotických sekaček, kterou zrovna Riwall Pro RRM 950 APP disponuje, je ovládání přes mobilní aplikaci. Tuto možnost najdete spíše u dražších a výkonnějších modelů. Z bezpečnostních funkcí nechybí všechny typy senzorů, postrádá ovšem alarm a funkci PINu.

Parametr Tento produkt
Bluetooth

Ano

Aplikace

Ano

Displej

Ano

PIN kód

Ne

Senzor nárazu

Ano

Senzor náklonu

Ano

Senzor deště

Ano

Senzor zdvižení

Ano

Alarm

Ne

Napájení a další parametry

Akumulátor potřebuje u Riwall Pro RRM 950 APP k plnému nabití 90 min, což je trochu delší doba v porovnání s průměrem. Nicméně poté vydrží pracovat až 120 min, což skoro dvojnásobná doba oproti průměrným hodnotám na trhu (v březnu 2023).

S maximální úrovní hlučnosti 62 dB nejde o nijak extrémně hlučný model, neboť za průměr je považováno cca 60 dB. V neposlední řadě potěší šikovnou velikostí, protože s rozměry 53 × 36 × 22,5 cm a hmotností 7,4 kg patří rozhodně mezi menší sekačky.

Parametr Tento produkt
Doba nabíjení (min)

90

Doba provozu (min)

120

Hlučnost (dB)

62

Délka (cm)

53

Šířka (cm)

36

Výška (cm)

22,5

Hmotnost (kg)

7,4

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Riwall Pro RRM 950 APP boduje u zákazníků vysokou kvalitou zpracování a funkčností. Chválí si ovládání přes aplikaci a výdrž baterie, která je skutečně nadprůměrná. Žádné větší výtky přímo k sekačce nemají, maximálně k návodu, který se některým uživatelům zdá dost stručný.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Riwall Pro RRM 950 APP nabízí za velmi výhodnou cenu možnost dálkového ovládání, nastavení čtyř zón sečení a solidní výdrž baterie. Pochvalu zaslouží i za vcelku variabilní nastavení výšky sečení v rozmezí 20–60 mm. Nicméně je potřeba upozornit na nedostatky v podobě užšího záběru (19 cm) a nízkého maximálního sklonu (20 %). Ze základních funkcí by sekačka mohla disponovat i alarmem.

Porovnání s alternativami

Jestliže si u robotické sekačky potrpíte na dálkové ovládání, můžete jako alternativu Riwall Pro RRM 950 APP vyzkoušet např. Gardena SILENO life 1000. Představuje sice lehce vyšší investici, ale má záběr 22 cm a hodí se k sečení ploch do 1 000 m2. Pokud pro vás vyšší cena nepředstavuje problém, doporučujeme zapřemýšlet ještě nad ZCS Robot Tech L3. Ta nabízí záběr 25 cm a hodí se na plochy do 1 100 m2.

Závěrečné shrnutí

Riwall Pro RRM 950 APP je vhodnou investicí na údržbu středně velkých zahrad s rozlohou do 900 m2, kde je terén spíše rovný. Bude vyhovovat zákazníkům, kteří chtějí, aby sekačka sekala skutečně sama, protože ji mohou ovládat i na dálku z aplikace. Není nijak hlučná a nepostrádá základní senzory, nicméně jí chybí alarm a PIN kód.

Pokud chcete sekačku s trochu širším záběrem, můžete zkusit např. ZCS Robot Tech L3.

18 000 Kč Orientační cena
Autor: Dana Široká | Datum: | Produkt: Riwall Pro RRM 950 APP | Hodnocení: Velmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana má díky působení v naší redakci zkušenosti se srovnáváním rozličných typů produktů. Zároveň se aktivně zajímá o nejrůznější vychytávky a chytré produkty, které mohou člověku usnadnit péči o dům a zahradu. Díky pečlivému průzkumu trhu s robotickými sekačkami vám dokáže poradit, jaké parametry při výběru zohlednit a proč přihlížet k velikosti sečeného pozemku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Riwall Pro RRM 950 APP

Riwall Pro RRM 950 APP

18 000 Kč Orientační cena