Menu

Recenze a srovnání Husqvarna Automower 310

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Robotické sekačky pro plochu 750 až 1 100 m2

Klady

  • Ovládání pomocí aplikace
  • Plná výbava
  • Výborná výdrž baterie

Zápory

  • Vyšší cena
  • Pomalé sečení
  • Průměrná hlučnost
42 000 Kč Orientační cena

Parametry sečení

Husqvarna Automower 310 je robotická sekačka doporučovaná výrobcem na plochu do 1 000 m2. My bychom ji však doporučovali spíše na plochu menší. Vzhledem k tomu, že za hodinu zvládne posekat pouze 56 m2, sekala by bez nabíjení plochu o výměře 1 000 m2 téměř 18 hodin. Jelikož se ale musí pravidelně nabíjet, nezvládla by sekačka takto velkou zahradu posekat ani za celý den. Svůj podíl na tom má poměrně malý záběr sečení 22 cm. Možnosti nastavení délky stébla jsou vcelku běžné, mezi 20 a 60 milimetry. Sekačka je vhodná i pro strmější plochy. Uvnitř pracovní plochy zvládne sklon až 40% sklon. Hraniční kabel může být umístěn ve svahu do 15 %.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Maximální plocha (m2)

1 000

Plocha posečená za hodinu (m2/hod)

56

Šířka záběru (cm)

22

Typ nože

3 otočné žiletkové nože

Minimální výška sečení (mm)

20

Maximální výška sečení (mm)

60

Maximální sklon uvnitř pracovní plochy (%)

40

Maximální sklon v blízkosti hranice (%)

15

Vybavení a funkce

Velkou výhodou sekačky Husqvarna je bohaté vybavení. Samozřejmostí je LCD displej, ochrana pomocí PIN kódu a také senzory náklonu a zdvižení. Ty plní hned několik funkcí. Senzor náklonu upravuje sečení podle svažitosti terénu a také vyhodnocuje, zda se sekačka nepřevrátila. V takovém případě by se nože zastavily. Stejnou funkci plní senzor zdvižení v případě, že se sekačka náhle zvedne. Zároveň je propojen s alarmem, který při neoprávněném zdvižení začne vydávat hlasitý zvuk. Výhoda je také Bluetooth modul a možnost propojení s aplikací do chytrého telefonu. Díky tomu můžete sekačku ovládat na dálku, například z terasy.

Parametr Tento produkt
Bluetooth

Ano

Aplikace

Ano

Displej

Ano

PIN kód

Ano

Senzor nárazu

Ano

Senzor náklonu

Ano

Senzor zdvižení

Ano

Alarm

Ano

Napájení a další parametry

Jak jsme se již zmínili v úvodním odstavci, důležitým parametrem je nabíjení a také výdrž akumulátoru. K plnému nabití potřebuje 60 minutovou návštěvu nabíjecí stanice, pracovat pak vydrží 70 minut, což je pozitivní poměr. Hlukem by vás při své činnosti neměla sekačka obtěžovat, intenzita vycházejícího zvuku je pouze 60 dB, což je obdobná hodnota jako u ostatních modelů. Přístroj se příliš nevymyká ani rozměry 63 cm na délku, 51 cm na šířku a 25 cm na výšku. Hmotnost je zhruba střední 9,2 kg.

Parametr Tento produkt
Doba nabíjení (min)

60

Doba provozu (min)

70

Hlučnost (dB)

60

Délka (cm)

63

Šířka (cm)

51

Výška (cm)

25

Hmotnost (kg)

9,2

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Výhodou sekačky Husqvarna je bohatá výbava funkcí, která vám usnadní její obsluhu. Potěší také nízká hlučnost, která by vás při provozu na zahradě neměla vyrušovat. Negativně hodnotíme užší záběr, což způsobuje delší sečení travnaté plochy. Nepotěší ani vyšší pořizovací cena.

Závěr

Robotickou sekačku Husqvarna Automower 310 využijete pokud je vaše zahrada menší než 1 000 m2. I takto velkou plochu ale sekačka poseká s přestávkami na dobíjení za více než jeden den. Žiletkové nože mají záběr pouze 22 cm, což ovlivňuje právě časovou náročnost sečení. Velkou výhodou je plná výbava funkcemi. Kromě různých senzorů a displeje má totiž sekačka zabudovaný Bluetooth umožňující připojení prostřednictvím aplikace, kterou lze pohodlně ovládat sekačku na dálku. Hlučnost 60 dB by neměla být při běžném provozu na obtíž. Nevýhodou je ale vyšší pořizovací cena.

Jestliže hledáte levnější sekačku na obdobně velkou plochu doporučujeme Worx WG791E.1 Landroid M 1000.

42 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Husqvarna Automower 310 | Hodnocení: Výborné
Dana Široká
Redaktorka
Dana má díky působení v naší redakci zkušenosti se srovnáváním rozličných typů produktů. Zároveň se aktivně zajímá o nejrůznější vychytávky a chytré produkty, které mohou člověku usnadnit péči o dům a zahradu. Díky pečlivému průzkumu trhu s robotickými sekačkami vám dokáže poradit, jaké parametry při výběru zohlednit a proč přihlížet k velikosti sečeného pozemku.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Husqvarna Automower 310

Husqvarna Automower 310

42 000 Kč Orientační cena