Menu

Recenze a srovnání Husqvarna Automower 310

Doporučujeme Při nákupu v kategorii robotických sekaček pro plochu od 750 do 1 100 m2

Datum doporučení: Květen 2019

92,7 % Celkové hodnocení
  • Ovládání pomocí aplikace
  • Plná výbava
  • Pracuje déle, než se nabíjí
  • Vyšší cena
  • Pomalé sečení
  • Průměrná hlučnost
40 000 Kč Orientační cena

Parametry sečení

Husqvarna Automower 310 je robotická sekačka doporučovaná výrobcem na plochu do 1 000 m2. My bychom ji však doporučovali spíše na plochu menší. Vzhledem k tomu, že za hodinu zvládne posekat pouze 56 m2, sekala by bez nabíjení plochu o výměře 1 000 m2 téměř 18 hodin. Jelikož se ale musí pravidelně nabíjet, nezvládla by sekačka takto velkou zahradu posekat ani za celý den. Svůj podíl na tom má poměrně malý záběr sečení 22 cm. Možnost nastavení délky stébla jsou poměrně běžná mezi 20 a 60 milimetrů. Sekačka je vhodná i pro strmější plochy. Uvnitř pracovní plochy zvládne sklon až 40 % sklon. Hraniční kabel může být umístěn ve svahu do 15 %.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Maximální plocha (m2) 1 000
Plocha posečená za hodinu (m2/hod) 56
Šířka záběru (cm) 22
Typ nože 3 otočné žiletkové nože
Minimální výška sečení (mm) 20
Maximální výška sečení (mm) 60
Maximální sklon uvnitř pracovní plochy (%) 40
Maximální sklon v blízkosti hranice (%) 15

Vybavení a funkce

Velkou výhodou sekačky Husqvarna je bohaté vybavení. Samozřejmostí je LCD displej, ochrana pomocí PIN kódu a také senzory náklonu a zdvižení. Ty plní hned několik funkcí. Senzor náklonu upravuje sečení podle svažitosti terénu a také vyhodnocuje, zda se sekačka nepřevrátila. V takovém případě by se nože zastavily. Stejnou funkci plní senzor zdvižení v případě, že se sekačka náhle zvedne. Zároveň je propojen s alarmem, který při neoprávněném zdvižení začne vydávat hlasitý zvuk. Výhoda je také Bluetooth modul a možnost propojení s aplikací do chytrého telefonu. Díky tomu můžete sekačku ovládat na dálku, například z terasy.

Parametr Tento produkt
Bluetooth Ano
Aplikace Ano
Displej Ano
PIN kód Ano
Senzor nárazu Ano
Senzor náklonu Ano
Senzor zdvižení Ano
Alarm Ano

Napájení a další parametry

Jak jsme se již zmínili v úvodním odstavci, důležitým parametrem je nabíjení a také výdrž akumulátoru. K plnému nabití potřebuje 60 minutovou návštěvu nabíjecí stanice, pracovat pak vydrží 70 minut, což je pozitivní poměr. Hlukem by vás při své činnosti neměla sekačka obtěžovat, intenzita vycházejícího zvuku je pouze 60 dB, což je obdobná hodnota jako u ostatních modelů. Přístroj se příliš nevymyká ani rozměry 63 cm na délku, 51 cm na šířku a 25 cm na výšku. Hmotnost je zhruba střední 9,2 kg.

Parametr Tento produkt
Doba nabíjení (min) 60
Doba provozu (min) 70
Hlučnost (dB) 60
Délka (cm) 63
Šířka (cm) 51
Výška (cm) 25
Hmotnost (kg) 9,2

Závěr

Robotickou sekačku Husqvarna Automower 310 využijete pokud je vaše zahrada menší než 1 000 m2. I takto velkou plochu ale sekačka poseká s přestávkami na dobíjení za více než jeden den. Žiletkové nože mají záběr pouze 22 cm, což ovlivňuje právě časovou náročnost sečení. Velkou výhodou je plná výbava funkcemi. Kromě různých senzorů a displeje má totiž sekačka zabudovaný Bluetooth umožňující připojení prostřednictvím aplikace, kterou lze pohodlně ovládat sekačku na dálku. Hlučnost 60 dB by neměla být při běžném provozu na obtíž. Nevýhodou je ale vyšší pořizovací cena.

Jestliže hledáte levnější sekačku na obdobně velkou plochu doporučujeme Worx WG791E.1 Landroid M 1000.

40 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Husqvarna Automower 310 | Hodnocení: 92,7 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Husqvarna Automower 310

Husqvarna Automower 310

40 000 Kč Orientační cena