Recenze a porovnání Worx WG791E.1 Landroid M 1000
Menu

Recenze a srovnání Worx WG791E.1 Landroid M 1000

Klady a zápory

  • Až 4 zóny sečení
  • Nelze ovládat pomocí aplikace
27 000 Kč Orientační cena

Parametry sečení

Worx WG791E.1 Landroid M 1000 je robotická sekačka určená na sečení plochy do 1 000 m2. Za hodinu zvládne posekat 150 m2, maximální plochu bude sekat necelých 7 hodin. K celkovému času je ale potřeba připočítat ještě dobu na nabíjení. Záběr žiletkového žacího ústrojí sekačky je poměrně malý, najednou poseče pruh široký pouze 18 cm.  Dobrých hodnot nabývá možnost nastavení výšky posekané trávy. Tu lze nastavit v intervalu od 20 do 60 mm. Neobvyklá je možnost nastavení až 4 sečených zón. Většina sekaček zvládá jen 2. Pro majitele mírně svažitých zahrad máme dobrou zprávu. Sekačka Worx dokáže sekat ve svahu 35 %, u hranice sečení až 25 %, což je ve srovnání s ostatními modely napříč kategoriemi poměrně vysoká hodnota.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Maximální plocha (m2)

1 000

Plocha posečená za hodinu (m2/hod)

150

Šířka záběru (cm)

18

Typ nože

3 otočné žiletkové nože

Minimální výška sečení (mm)

20

Maximální výška sečení (mm)

60

Maximální počet sečených zón

4

Maximální sklon uvnitř pracovní plochy (%)

35

Maximální sklon v blízkosti hranice (%)

25

Vybavení a funkce

Kromě možnosti ovládání sekačky na dálku prostřednictvím aplikace pro chytré telefony a Bluetooth modulu, vybavení nic nechybí. Spolehnout se můžete na displej, který usnadňuje ovládání, a bezpečnostní funkce jako PIN kód a alarm. Ten upozorní hlasitým zvukem na neoprávněné zdvižení sekačky. Informace o poloze získává díky senzoru zdvižení. Ten má na starosti také zastavení žacího ústrojí při zdvihnutí sekačky. Senzor náklonu jej vypne při převrácení, upravuje také sečení v terénu.

Parametr Tento produkt
Bluetooth

Ne

Aplikace

Ne

Displej

Ano

PIN kód

Ano

Senzor nárazu

Ano

Senzor náklonu

Ano

Senzor deště

Ano

Senzor zdvižení

Ano

Alarm

Ano

Napájení a další parametry

K provozu automatické sekačky je potřeba elektrická energie získaná z akumulátoru. Jeho plné nabití trvá 90 minut a vystačí na 60minutový provoz. Hlučnost je o pár decibelů vyšší, než u ostatních sekaček, ale  ani tak není hodnota 63 dB nijak vysoká. Rozměrově se sekačka v rámci kategorie řadí spíše mezi menší modely. Na délku má 55 cm, na šířku 38 cm a na výšku 26 cm. Hmotnost 10 kg pocítíte při manipulaci a přesunech, jinak na fungování nemá žádný vliv.

Parametr Tento produkt
Doba nabíjení (min)

90

Doba provozu (min)

60

Hlučnost (dB)

63

Délka (cm)

55

Šířka (cm)

38,5

Výška (cm)

26

Hmotnost (kg)

10,5

Závěr

Worx WG791E.1 Landroid M 1000 je robotická sekačka určená na středně velké plochy do 1 000 m2. Sekačka je vhodná i pro strmější zahrady, dokáže pracovat ve sklonu až 35 % uvnitř pracovní plochy a 25 % poblíž hranice tvořené napájecím kabelem. Výšku sečení je možné nastavit v širokém intervalu od 20 do 60 mm. Kromě dálkového ovládání pomocí chytré aplikace má tento model všechny ostatní funkce. Je vybaven všemi dostupnými senzory a bezpečnostními funkcemi včetně alarmu a PIN kódu.

Pokud je pro vás ale právě možnost dálkového ovládání důležitá, doporučujeme vám přečtení recenze sekačky Husqvarna Automower 310.

27 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Worx WG791E.1 Landroid M 1000
Dana Široká
Redaktorka
Dana má díky působení v naší redakci zkušenosti se srovnáváním rozličných typů produktů. Zároveň se aktivně zajímá o nejrůznější vychytávky a chytré produkty, které mohou člověku usnadnit péči o dům a zahradu. Díky pečlivému průzkumu trhu s robotickými sekačkami vám dokáže poradit, jaké parametry při výběru zohlednit a proč přihlížet k velikosti sečeného pozemku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Worx WG791E.1 Landroid M 1000

Worx WG791E.1 Landroid M 1000

27 000 Kč Orientační cena