Menu

Recenze a srovnání Husqvarna Automower 450X

Doporučujeme Při nákupu v kategorii robotických sekaček pro plochu nad 1 100 m2

Datum doporučení: Květen 2019

  • Plná výbava
  • Dlouhá výdrž baterie
  • GPS navigace
  • Velmi vysoká pořizovací cena
  • Vysoká hmotnost
  • Jen 3 nože
110 000 Kč Orientační cena

Parametry sečení

Jestliže jste majitelem rozlehlé zahrady s plochou až 5 000 m2, je pro vás robotická sekačka Husqvarna Automower 450X dobrou volbou. Takto velkou plochu však, kvůli poměrně malému záběru pouze 24 cm, bude sekat 24 hodin. S přestávkami na nabíjení to za jeden den nestihne. Žací ústrojí tvoří 3 otočné žiletkové nože, které je možné pohodlně vyměnit. Výška sečení je nastavitelná v rozmezí 20 a 60 mm. Výhodou tohoto modelu je také sečení ve strmém terénu. Robot si poradí se sklonem až 45 % uvnitř sečené plochy a 15 % při sečení poblíž hraničního vodiče.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Maximální plocha (m2) 5 000
Plocha posečená za hodinu (m2/hod) 208
Šířka záběru (cm) 24
Typ nože 3 otočné žiletkové nože
Minimální výška sečení (mm) 20
Maximální výška sečení (mm) 60
Maximální sklon uvnitř pracovní plochy (%) 45
Maximální sklon v blízkosti hranice (%) 15

Vybavení a funkce

U sekačky Husqvarna se setkáváme s plnou výbavou včetně možnosti dálkového ovládání prosřednictvím chytré aplikace. Tu je možné propojit se sekačkou buď pomocí Bluetooth signálu, nebo radiového vysílání. Díky GPS navádění sekačka přesně ví, kterou plochu má již posekanou. Využít se dá GPS i k hledání sekačky na rozlehlé zahradě, nebo v případě krádeže.  Dalšími užitečnými funkcemi jsou různé senzory, které sledují zdvižení či náklon sekačky, upravují tak způsob sečení nebo vypnou žací ústrojí v případě, kdy hrozí zranění.

Parametr Tento produkt
Bluetooth Ano
Aplikace Ano
Displej Ano
PIN kód Ano
Senzor nárazu Ano
Senzor náklonu Ano
Senzor deště Neuvedeno
Senzor zdvižení Ano
Alarm Ano

Napájení a další parametry

Energii sekačce dodává akumulátor, který se nabíjí 60 minut. Po hodinové pauze v nabíjecí stanici vydrží robot sekat 270 minut, což je velice vysoká hodnota. Příjemná je také hlučnost 59 dB, jelikož se nejedná o nijak vysokou hodnotu. Model 450 X je ve srovnání s ostatními sekačkami poměrně velký. Na délku měří 72 cm, na šířku 56 cm a na výšku 31 cm. S velkými rozměry se pojí i vyšší hmotnost, která dosahuje téměř 14 kg.

Parametr Tento produkt
Doba nabíjení (min) 60
Doba provozu (min) 270
Hlučnost (dB) 59
Délka (cm) 72
Šířka (cm) 56
Výška (cm) 31
Hmotnost (kg) 13,9

Závěr

Husqvarna Automower 450X je robotická sekačka vhodná pro majitele velkých členitých zahrad. Výrobce ji doporučuje na plochu až 5 000 m2, takovou plochu bude ale obhospodářovávat více než 24 hodin. Sklon sečené plochy může být až 45 % uvnitř sečené oblasti. Předností je dlouhá výdrž baterie až 270 minut a také plná výbava funkcemi. Nechybí Bluetooth modul a možnost ovládání i pomocí chytré aplikace. Díky GPS navádění je navíc plánování sečení ještě přesnější. Nevýhodu této sekačky je ale velmi vysoká pořizovací cena, která má dokonce šesticifernou částku.

Jestliže hledáte sekačku na velké plochy, ale chcete investovat výrazně méně, doporučujeme vám k přečtení recenzi sekačky Stiga Autoclip 230 S, která je dostatečně výkonná na sečení plochy do 2 000 m2.

110 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Husqvarna Automower 450X

Husqvarna Automower 450X

110 000 Kč Orientační cena