Menu

Bosch AFS 23-37 – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Elektrické křovinořezy

Klady

  • Pro všechny typy stříhání
  • Jednoduché ovládání
  • Skladnost

Zápory

  • Přítomnost kabelu
  • Nutnost držet „spoušť"
3 200 Kč Orientační cena

Bosch AFS 23-37 zaujme solidně výkonným motorem (necelý 1 kW), tedy minimálně na poměry elektrických křivonořezů. Dokonce umožňuje sekat i odolné porosty a plevel, a to dosti spolehlivě. Můžete se tedy s jeho pomocí pustit i na úpravu pozemku, na kterém rostou třeba roční kopřivy.

Základní charakteristiky

Tento elektrický vyžínač je vhodný pro všechny typy stříhání, takže zvládne udolat nejen běžné traviny, ale i silnější rostliny. Při používání navíc potěší minimem vibrací, což zaručuje velmi dobrou manipulaci. Na té se podílí též popruh, který je nastavitelný, stejně jako ergonomicky tvarovaná rukojeť. Roli pak hraje i poměrně nízká hmotnost, která činí 5,3 kg. V rámci křovinořezů se jedná spíše o podprůměrnou hodnotu, což je v tomto případě výhodou.

Bosch AFS 23-37 umožňuje velmi jednoduše volit mezi cívkou a čepelí. Cívka je přitom opatřena velmi silnou strunou. Struny jsou uloženy v bezpečnostním pouzdře, přičemž celý křovinořez je možné rozložit na dvě části, což usnadňuje jeho uskladnění. Dané zařízení zaujme také pořizovací cenou, na druhou stranu při sekání zahrady budete muset počítat s přítomností kabelu. To je ovšem u elektrických variant obecným nedostatkem.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Bosch

Výkon (kW)

0,97

Objem motoru (ccm)

Nerelevantní

Počet otáček (ot./min)

7 000

Specifikace pohonné jednotky

Elektrický motor

Objem nádrže (l)

Nerelevantní

Startování

Elektrické

Hmotnost (kg)

5,3

Držadlo

D-uchycení (madlo)

Materiál hřídele

Kov

Popruh

Ano

Využití se strunovou hlavou

Ano

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Elektrický vyžínač Bosch AFS 23-37 je hodnocen velmi kladně. Uživatelé jsou spokojeni s výkonem elektrického motoru, ale také s jednoduchým ovládáním. Kvitována je rovněž silná struna, minimum vibrací a skladnost. Stranou pak pochopitelně nezůstává ani příznivá cena. Hůře hodnocena je již zmíněná přítomnost kabelu, ale také nutnost držet po celou dobu používání „spoušť“, což poněkud zhoršuje ergonomii.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Bosch AFS 23-37 patří mezi výkonné elektrické křovinořezy, takže jej lze použít pro všechny typy stříhání (poradí si i s rostlinami s tlustším stonkem). Navíc je velmi ergonomický při práci a díky skladnosti vám nebude dělat starosti ani při nepoužívání. Zaujmout přitom může i příznivou cenou, neboť stojí jen pár tisíc korun. Při práci ovšem budete muset počítat s přítomností kabelu, stejně jako s nutností držet po celou dobu používání „spoušť“.

Porovnání s alternativami

Elektrické křovinořezy jsou nejméně běžnou variantou, přesto máte k dispozici mnoho desítek produktů, které obecně patří k levnějším zařízením. Ve stejné cenové kategorii jako recenzovaný produkt si přitom můžete pořídit také model Stihl FSE 60, který je sice výrazně lehčí, nemůže se ovšem pochlubit tak solidním výkonem. Vhodnou alternativou pak může být i vyžínač Makita UR3501, který svými parametry více připomíná právě Bosch AFS 23-37.

Závěrečné shrnutí

Elektrický křovinořez Bosch AFS 23-37 je zařízení se solidním výkonem, jednoduchou manipulací a praktickým skladováním. Navíc nestojí horentní sumy peněz. Ačkoli je za největší negativum možné považovat přítomnost kabelu, ten je zesílený, což zaručuje jeho odolnost proti případnému poškození. U akumulátorových a benzínových vyžínačů sice kabel řešit netřeba, na druhou stranu je limitující kapacita baterie, resp. nádrže.

3 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Bosch AFS 23-37 | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor

Petr pracuje jako externí copywriter a redaktor již 14 let, takže má se psaním článků opravdu bohaté zkušenosti. Na Arecenzích se věnuje zejména outdoorovým a sportovním tématům. Ve volném čase se věnuje literatuře, historii, psychologii, kinematografii, sportu a zdravému životnímu stylu.


Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Bosch AFS 23-37

Bosch AFS 23-37

3 200 Kč Orientační cena