Menu

Recenze a porovnání Makita DUR365UPT2

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Akumulátorové křovinořezy

Klady

  • Dva akumulátory
  • Dobrý výkon
  • Nižší hmotnost

Zápory

  • Vysoká cena
  • Náročnější čištění
12 900 Kč Orientační cena

Základní parametry

Křovinořez Makita DUR365UPT2 spadá do kategorie bateriově poháněných zahradních pomocníků, u kterých v rámci cenových relací hodně záleží na tom, jestli jsou dodávané s bateriemi nebo ne. Tento model dostanete hned se dvěma akumulátory, což výrazně ovlivňuje právě pořizovací náklady. Jeho výkon se pohybuje okolo 0,55 kW, což je sice v rámci všech kategorií málo, ale mezi akumulátorovými přístroji spíše nadstandard (duben 2021). Stroj dosahuje až 6 500 otáček za minutu. Elektromotor je, jak jsme již zmínili, poháněný Li-Ion bateriemi (5 Ah), každá má napětí 18 V.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Makita

Výkon (kW)

0,55

Objem motoru (ccm)

Nerelevantní

Počet otáček (ot./min)

6 500

Specifikace pohonné jednotky

Bateriově poháněný elektromotor, 2x18 V, 5 Ah Li-ion

Objem nádrže (l)

Nerelevantní

Startování

Elektrické

Parametry sekání a příslušenství

Tento model křovinořezu nabízí poměrně široké příslušenství, samozřejmostí je možnost nainstalovat strunovou hlavu, pokud jde ale o nože, můžete volit mezi kovovým diskem a plastovými čepelemi. Záběr kovového čtyřzubého nože je 23 cm, což je spíše menší průměr, avšak s plastovými čepelemi se dostanete až na 25,5 cm. Výhodou je manipulace za pomoci řídítek. Stejně tak hmotnost okolo 4,7 kilogramů je dost přívětivá, po namontování kovového nože ale roste přes 5 kg. Hřídel je z kovu a není nastavitelná. V rámci balení najdete také pohodlný popruh pro snazší zacházení.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

4,7

Držadlo

Řídítka

Materiál hřídele

Kov

Popruh

Ano

Využití se strunovou hlavou

Ano

Hladina vibrací na levé rukojeti

2,5

Hladina vibrací na pravé rukojeti

2,5

Názory uživatelů a dalších expertů

Společnost Makita si nese renomé poměrně kvalitního výrobce, to ostatně podporují také recenze uživatelů směřované k modelu Makita DUR365UPT2. Mimo kvalitního provedení je často jmenován také poměrně solidní výkon a výdrž až 40 minut na jedno nabití baterie. Uživatelé spatřují význam tohoto křovinořezu zejména na zahradách rodinných domů. Já za velkou výhodu považuji také řídítka, která nejsou u elektrických křovinořezů běžná.

Odborníci označují tento model za solidní s ohledem na bateriové provedení. Samozřejmě se nedovede měřit s benzínovými nebo kabelovými variantami svým výkonem, ale v limitách možností baterie přináší uživateli vše, co jen lze očekávat. Kladně je hodnoceno také rychlé nabíjení, baterie se nabije do 45 minut.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Pokud se zaměříme na kladné vlastnosti tohoto produktu, bude to zejména již výše zmíněné kvalitní provedení, ale také poměrně nízká hmotnost a dlouhá výdrž baterie. Ta se sice pohybuje na úrovni 40 minut, na druhou stranu dobití baterií trvá maximálně 45 minut a od výrobce je možno dokoupit další. Příjemné je osazení řídítek s ovládacím panelem.

Negativní vlastnosti lze spatřovat snad pouze ve vysoké ceně. Ta se vyrovná poloprofesionálním benzínovým křovinořezům.

Závěrečné shrnutí

Akumulátorový křovinořez Makita DUR365UPT2 je opatřený rovnou dvěma akumulátory s dobrou výdrží. Tím se ale také výrazně zvyšuje pořizovací cena. Elektromotor poháněný dvěma 18 V bateriemi má výkon až 0,55 kW. Počet otáček dosahuje až 6 500 za minutu. Křovinořez můžete osadit buď kovovým čtyřzubým nožem se záběrem 23 cm, plastovými čepelemi s celkovým záběrem 25,5 cm a nebo strunovou hlavou. Snadné manipulaci nahrává popruh přímo v balení, nižší hmotnost okolo 5 kg a také uchycení za pomoci řídítek.

Jestliže hledáte levnější přístroj na baterie, volbou může být například Hecht 1440. Počítejte ale, že jej dostanete bez baterií a nabíječky, toto příslušenství si musíte pořídit zvlášť.

12 900 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Makita DUR365UPT2 | Hodnocení: Výborné

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Makita DUR365UPT2

Makita DUR365UPT2

12 900 Kč Orientační cena