Menu

Recenze a porovnání Makita DUR365UPT2

Doporučujeme Při nákupu v kategorii akumulátorových křovinořezů

Datum doporučení: Srpen 2020

  • Dva akumulátory s dlouhou výdrží
  • Dobrý výkon
  • Nižší hmotnost
  • Vysoká cena
13 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Křovinořez Makita DUR365UPT2 spadá do kategorie bateriově poháněných zahradních pomocníků, u kterých v rámci cenových relací hodně záleží na tom, jestli jsou dodávané s bateriemi nebo ne. Tento model dostanete hned se dvěma akumulátory, což výrazně ovlivňuje právě pořizovací náklady. Jeho  výkon se pohybuje okolo 0,55 kW, což je sice v rámci všech kategorií málo, ale mezi akumulátorovými přístroji spíše nadstandard (srpen 2020). Stroj dosahuje až 6 500 otáček za minutu. Elektromotor je, jak jsme již zmínili, poháněný Li-ion bateriemi (5 Ah), každá má napětí 18 V. Články i podle uživatelů zajišťují opravdu dobrou pracovní výdrž. Taktéž startování je zajištěno elektrickým startérem.

Parametr Tento produkt
Výrobce Makita
Výkon (kW,HP) 0,55 kW
Počet otáček (ot./min) 6500
Specifikace pohonné jednotky Bateriově poháněný elektromotor, 2x18 V, 5 Ah Li-ion
Startování Elektrické

Parametry sekání a příslušenství

Tento model křovinořezu nabízí poměrně široké příslušenství, samozřejmostí je možnost nainstalovat strunovou hlavu, pokud jde ale o nože, můžete volit mezi kovovým diskem a plastovými čepelemi. Záběr kovového čtyřzubého nože je 23 cm, což je spíše menší průměr, avšak s plastovými čepelemi se dostanete až na 25,5 cm. Výhodou je manipulace za pomoci řídítek. Stejně tak hmotnost okolo 4,7 kilogramů je dost přívětivá, po namontování kovového nože ale roste přes 5 kg. Hřídel je z kovu a není nastavitelná. V rámci balení najdete také pohodlný popruh pro snazší zacházení.

Parametr Tento produkt
Záběr nože (cm) 23 (25,5 s plastovými čepelemi)
Typ žacího nože Čtyřzubý
Hmotnost (kg) 4,7
Držadlo Řídítka
Materiál hřídele Kov
Popruh Ano
Využití se strunovou hlavou Ano

Závěr

Akumulátorový křovinořez Makita DUR365UPT2 je opatřený rovnou dvěma akumulátory s dobrou výdrží. Tím se ale také výrazně zvyšuje pořizovací cena. Elektromotor poháněný dvěma 18 V bateriemi má výkon až 0,55 kW. Počet otáček dosahuje až 6 500 za minutu. Křovinořez můžete osadit buď kovovým čtyřzubým nožem se záběrem 23 cm, plastovými čepelemi s celkovým záběrem 25,5 cm a nebo strunovou hlavou. Snadné manipulaci nahrává popruh přímo v balení, nižší hmotnost okolo 5 kg a také uchycení za pomoci řídítek.

Jestliže hledáte levnější přístroj na baterie, volbou může být například Hecht 1440. Počítejte ale, že jej dostanete bez baterií a nabíječky, toto příslušenství si musíte pořídit zvlášť.

13 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Makita DUR365UPT2

Makita DUR365UPT2

13 000 Kč Orientační cena