Menu

Recenze a porovnání Hecht 1440

Doporučujeme Při nákupu v kategorii akumulátorových křovinořezů

Datum doporučení: Květen 2019

  • Nízká cena
  • Slušný záběr nože
  • Nedeklarované některé parametry
  • Občas méně kvalitní komponenty
3 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Výrobce křovinořezu Hecht 1440 bohužel neuvádí podrobné informace o výkonu tohoto zařízení. Vzhledem k tomu, že se jedná o akumulátorový křovinořez, nelze počítat s tím, že by jeho výkon byl na nějaké závratné úrovni ve srovnání s elektrickými nebo dokonce benzínovými zahradními pomocníky. Obecně se u akumulátorových křovinořezů uvádí nižší výkon a fakt, že jsou vhodné spíše pro dosekávání trávy, na kterou nedosáhne běžná sekačka, a tenkých keřů. Pohon elektromotoru má na starost lithium-iontová baterie s napětím 40 V, taktéž startování je elektrické. Akumulátor i s nabíječkou si ale musíte dokoupit zvlášť.

Parametr Tento produkt
Výrobce Hecht
Výkon (kW,HP) Neuvedeno
Počet otáček (ot./min) Neuvedeno
Specifikace pohonné jednotky Bateriově poháněný elektromotor, 40 V, Li-ion
Startování Elektrické

Parametry sekání a příslušenství

Křovinořez je vybavený standardním trojzubým nožem se záběrem 25,4 centimetru. Hmotnost je 5,5 kilogramu, což je velmi slušné. Připočítat ale musíte ještě váhu baterie. I tak by se ale s tímto přístrojem mělo manipulovat snadno, protože v balení najdete i popruh a rukojeť je ve tvaru řídítek. Ty jsou považované za vhodnější variantu ve srovnání s obyčejným madlem. Nechybí ani možnost využití křovinořezu jako strunovou sekačku, stačí vyměnit nůž za strunovou hlavu.

Parametr Tento produkt
Záběr nože (cm) 25,4
Typ žacího nože Trojzubý
Hmotnost (kg) 5,5
Držadlo Řídítka
Materiál hřídele Kov
Popruh Ano
Využití se strunovou hlavou Ano

Závěr

Akumulátorový křovinořez Hecht 1440 je poháněný lithium-iontovou baterií s napětím 40 V. Bohužel výrobce nezmiňuje podrobné informace o výkonu stroje, dá se ale očekávat, že jako akumulátorový zahradní pomocník nebude příliš silný ve srovnání s benzínovými a elektrickými stroji. Výhodou je poměrně nízká cena a navíc i nízká hmotnost okolo 5,5 kilogramů. Pro použití ale musíte připočítat ještě váhu akumulátoru, který si i s nabíječkou musíte pořídit zvlášť. Záběr sečení trojzubého nože je 25,4 centimetru, potěší také rukojeť ve tvaru řidítek.

Pokud sháníte silnější křovinořez, ale odmítáte stroje s benzínovým pohonem, vhodnou volbou budou elektrické křovinořezy. Doporučujeme například model Ryobi RBC 1226.

3 500 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Hecht 1440

Hecht 1440

3 500 Kč Orientační cena