Recenze a porovnání Hecht 1440

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Akumulátorové křovinořezy

Datum doporučení: Květen 2019

Klady:

Nízká cena

Zápory:

Chybějící informace o výkonu

3 600 Kč
orientační cena

Základní parametry

Výrobce křovinořezu Hecht 1440 bohužel neuvádí podrobné informace o výkonu tohoto zařízení. Vzhledem k tomu, že se jedná o akumulátorový křovinořez, nelze počítat s tím, že by jeho výkon byl na nějaké závratné úrovni ve srovnání s elektrickými nebo dokonce benzínovými zahradními pomocníky. Obecně se u akumulátorových křovinořezů uvádí nižší výkon a fakt, že jsou vhodné spíše pro dosekávání trávy, na kterou nedosáhne běžná sekačka, a tenkých keřů. Pohon elektromotoru má na starost lithium-iontová baterie s napětím 40 V, taktéž startování je elektrické. Akumulátor i s nabíječkou si ale musíte dokoupit zvlášť.

Parametr Tento produkt
Výrobce Hecht
Výkon (kW,HP)  Neuvedeno
Počet otáček (ot./min)  Neuvedeno
Specifikace pohonné jednotky  Bateriově poháněný elektromotor, 40 V, Li-ion
Startování  Elektrické

Parametry sekání a příslušenství

Křovinořez je vybavený standardním trojzubým nožem se záběrem 25,4 centimetru. Hmotnost je 5,5 kilogramu, což je velmi slušné. Připočítat ale musíte ještě váhu baterie. I tak by se ale s tímto přístrojem mělo manipulovat snadno, protože v balení najdete i popruh a rukojeť je ve tvaru řidítek. Ty jsou považované za vhodnější variantu ve srovnání s obyčejným madlem. Nechybí ani možnost využití křovinořezu jako strunovou sekačku, stačí vyměnit nůž za strunovou hlavu.

Parametr Tento produkt
Záběr nože (cm)  25,4
Typ žacího nože  Trojzubý
Hmotnost (kg)  5,5
Držadlo  Řidítka
Materiál hřídele  Kov
Popruh  Ano
Využití se strunovou hlavou  Ano

Závěr

Akumulátorový křovinořez Hecht 1440 je poháněný lithium-iontovou baterií s napětím 40 V. Bohužel výrobce nezmiňuje podrobné informace o výkonu stroje, dá se ale očekávat, že jako akumulátorový zahradní pomocník nebude příliš silný ve srovnání s benzínovými a elektrickými stroji. Výhodou je poměrně nízká cena a navíc i nízká hmotnost okolo 5,5 kilogramů. Pro použití ale musíte připočítat ještě váhu akumulátoru, který si i s nabíječkou musíte pořídit zvlášť. Záběr sečení trojzubého nože je 25,4 centimetru, potěší také rukojeť ve tvaru řidítek.

Pokud sháníte silnější křovinořez, ale odmítáte stroje s benzínovým pohonem, vhodnou volbou budou elektrické křovinořezy. Doporučujeme například model Ryobi RBC 1226.

Další recenze

Kompletní porovnání