Menu

Recenze a porovnání Ryobi RBC 1226

91,8 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Elektrické křovinořezy

Klady

  • Dobrý výkon
  • Široký záběr sečení
  • Příslušenství v balení

Zápory

  • Vyšší hmotnost v kategorii
  • Mírně vyšší cena
  • Vyšší uživatelé se při práci musí hrbit
3 400 Kč Orientační cena

Základní parametry

Křovinořez Ryobi RBC 1226 je v kategorii elektricky poháněných křovinořezů poměrně výkonný, dosahuje hodnoty 1,2 kW. Ústrojí s nožem pohání elektrický motor, který je napájen z běžné 230 V sítě. V plném výkonu dokáže vyvinout rychlost až 7 500 otáček za minutu. Protože se jedná o elektrický přístroj, musí uživatel počítat s nutností natažení přívodního kabelu. Proto je přístroj vhodný k dosekávání vysoké trávy v blízkosti domu a podobně. Startování křovinořezu je samozřejmě také elektrické.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Ryobi

Výkon (kW)

1,2 kW

Počet otáček (ot./min)

7 500

Specifikace pohonné jednotky

Elektrický motor, 230 V, 50 Hz

Startování

Elektrické

Parametry sekání a příslušenství

Křovinořez od společnosti Ryobi je osazen trojzubým nožem, který má při otáčení záběr 26 centimetrů. Jedná se sice o jednu z vyšších hodnot, ale křovinořezy na trhu se v tomto parametru příliš neliší. Většinou se pohybují od 23 do 27 centimetrů. Co se týče hmotnosti, určitě si ve srovnání s benzínovými křovinořezy ulehčíte. Tento model totiž váží jen něco málo přes 6 kilogramů. V kategorii elektrických křovinořezů však jde o mírně těžší kousek. Při pořízení dostanete také popruh, díky kterému si přístroj zavěsíte na trup. Rukojeť, kterou křovinořez ovládáte, je ve tvaru madla, což je běžné u elektricky poháněných modelů. Samozřejmostí je možnost výměny nožové hlavy za tu se strunou.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

6,1

Držadlo

D-uchycení (madlo)

Materiál hřídele

Kov

Popruh

Ano

Využití se strunovou hlavou

Ano

Hladina vibrací na levé rukojeti

5,3

Hladina vibrací na pravé rukojeti

5,3

Názory uživatelů a dalších expertů

Uživatelé ve svých recenzích nejčastěji zmiňují poměrně jednoduchou operaci se zařízením, stejně jako solidní výkon. Na druhou stranu přišla na paškál délka křovinořezu, která podle zkušeností neodpovídá vyššímu vzrůstu a při 180 cm výšky je uživatel nucen se při práci hrbit.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi zásadní výhody tohoto modelu patří poměrně vysoký výkon, snadné použití, ale také příslušenství, které je součástí balení. Příjemný je také poměrně široký záběr sečení ve srovnání s jinými elektrickými křovinořezy. Na druhou stranu si tento model nese i trochu vyšší cenovku a ergonomie není nejlepší.

Závěrečné shrnutí

Křovinořez Ryobi RBC 1226 se v kategorii elektrických strojů pyšní celkem slušným 1,2kW výkonem a dosahuje počtu okolo 7 500 otáček za minutu. Má také poměrně velký záběr nože 26 cm. Rukojeť ve tvaru D (neboli madlo), je u elektrických křovinořezů běžné, obecně se ale za komfortnější považuje řešení ve tvaru řídítek. Hmotnost je v rámci kategorie elektricky poháněných křovinořezů spíš vyšší. Váha těsně přes 6 kilogramů je ale stále celkem přívětivá.  

Pokud hledáte ještě lehčí elektrický křovinořez, který seženete za nižší cenu, zkuste se podívat na recenzi produktu Hecht 1238.

3 400 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Ryobi RBC 1226 | Hodnocení: 91,8 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Ryobi RBC 1226

Ryobi RBC 1226

3 400 Kč Orientační cena