Recenze a porovnání Ryobi RBC 1226

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Elektrické křovinořezy

Datum doporučení: Květen 2019

Klady:

Dobrý výkon

Slušný záběr sečení

Zápory:

Vyšší hmotnost v rámci kategorie

4 100 Kč
orientační cena

Základní parametry

Křovinořez Ryobi RBC 1226 je v kategorii elektricky poháněných křovinořezů poměrně výkonný, dosahuje hodnoty 1,2 kW. Ústrojí s nožem pohání elektrický motor, který je napájen z běžné 230 V sítě. V plném výkonu dokáže vyvinout rychlost až 7 500 otáček za minutu. 

Protože se jedná o elektrický přístroj, musí uživatel počítat s nutností natažení přívodního kabelu. Proto je přístroj vhodný k dosekávání vysoké trávy v blízkosti domu a podobně. Startování křovinořezu je samozřejmě také elektrické.

Parametr Tento produkt
Výrobce Ryobi
Výkon (kW,HP)  1,2 kW
Počet otáček (ot./min)  7500
Specifikace pohonné jednotky  Elektrický motor, 230 V, 50 Hz
Startování  Elektrické

Parametry sekání a příslušenství

Křovinořez od společnosti Ryobi je osazen trojzubým nožem, který má při otáčení záběr 26 centimetrů. Jedná se sice o jednu z vyšších hodnot, ale křovinořezy na trhu se v tomto parametru příliš neliší. Většinou se pohybují od 23 do 27 centimetrů. Co se týče hmotnosti, určitě si ve srovnání s benzínovými křovinořezy ulehčíte. Tento model totiž váží jen něco málo přes 6 kilogramů. V kategorii elektrických křovinořezů však jde o mírně těžší kousek. Při pořízení dostanete také popruh, díky kterému si přístroj zavěsíte na trup. Rukojeť, kterou křovinořez ovládáte, je ve tvaru madla, což je běžné u elektricky poháněných modelů. Samozřejmostí je možnost výměny nožové hlavy za tu se strunou.

Parametr Tento produkt
Záběr nože (cm)  26
Typ žacího nože  Trojzubý
Hmotnost (kg)  6,1
Držadlo  D-uchycení (madlo)
Materiál hřídele  Kov
Popruh  Ano
Využití se strunovou hlavou  Ano

Závěr

Křovinořez Ryobi RBC 1226 se v kategorii elektrických strojů pyšní celkem slušným 1,2kW výkonem a dosahuje počtu okolo 7 500 otáček za minutu. Má také poměrně velký záběr nože 26 cm. Rukojeť ve tvaru D (neboli madlo), je u elektrických křovinořezů běžné, obecně se ale za komfortnější považuje řešení ve tvaru řidítek. Hmotnost je v rámci kategorie elektricky poháněných křovinořezů spíš vyšší. Váha těsně přes 6 kilogramů je ale stále celkem přívětivá.  

Pokud hledáte ještě lehčí elektrický křovinořez, který seženete za nižší cenu, zkuste se podívat na recenzi produktu Hecht 1238.

Další recenze

Kompletní porovnání