Menu

Recenze a porovnání Hecht 1238

Doporučujeme Při nákupu v kategorii elektrických křovinořezů

Datum doporučení: Květen 2019

  • Nízká cena
  • Velmi nízká hmotnost
  • Neuvedený počet otáček
1 800 Kč Orientační cena

Základní parametry

Křovinořez Hecht 1238 vyniká opravdu nízkými pořizovacími náklady, přitom jeho výkon je také poměrně slušný. Dosahuje až 1,2 kW, což není vůbec špatné, výrobce však neuvádí, kolik přístroj zvládne otáček za minutu. Při nižších otáčkách se budou hůře sekat tlustší kmeny keřů a podobně. O pohon se stará standardní elektromotor, který připojíte do běžné sítě s 230V napětím. Samozřejmostí je také pohodlné elektrické startování křovinořezu.

Parametr Tento produkt
Výrobce Hecht
Výkon (kW,HP) 1,2 kW
Počet otáček (ot./min) Neuvedeno
Specifikace pohonné jednotky Elektrický motor, 230 V, 50 Hz
Startování Elektrické

Parametry sekání a příslušenství

I v oblasti parametrů sekání má tento křovinořez slušné údaje. Najdete na něm trojzubý sekací nůž se záběrem 25,5 centimetrů. S přístrojem se manipuluje s pomocí rukojeti ve tvaru madla, což někteří uživatelé nechválí, avšak při opravdu nízké hmotnosti 4,4 kilogramu se s přístrojem dá zacházet celkem snadno. Nízká váha je jednou z největších předností produktu. V balení navíc dostanete také praktický ramenní popruh, který vám manipulaci ještě usnadní. Podobně jako u ostatních modelů v našem srovnání, i v tomto případě je možné využít křovinořez také jako strunovou sekačku. Stačí pouze vyměnit nůž za strunovou hlavici.

Parametr Tento produkt
Záběr nože (cm) 25,5
Typ žacího nože Trojzubý
Hmotnost (kg) 4,4
Držadlo D-uchycení (madlo)
Materiál hřídele Kov
Popruh Ano
Využití se strunovou hlavou Ano

Závěr

Křovinořez Hecht 1238 je dostupný za velmi nízkou cenu, přitom jeho výkon se mezi elektricky napájenými modely vůbec neztratí – zvládne totiž až 1,2 kW. Velkou výhodou je také nízká hmotnost 4,4 kg, která pomůže velmi snadné manipulaci s přístrojem, zvlášť když jej budete využívat s ramenním popruhem. Křovinořez se přímo ovládá za pomocí rukojeti ve tvaru madla. Záběr sečení je u trojzubého nože 25,5 cm, což je dobrá hodnota. 

Pokud ale nechcete pořizovat pro své potřeby elektrický křovinořez, zároveň vám ale vyhovuje nízká hmotnost, zkuste se podívat do sekce akumulátorových modelů. S těmito stroji se nemusíte starat u žádný prodlužovací kabel. Zajímavou volbou může být například Stiga SBC 80 D AE.

1 800 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Hecht 1238

Hecht 1238

1 800 Kč Orientační cena