Recenze a porovnání Hecht 1238

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Elektrické křovinořezy

Datum doporučení: Květen 2019

Klady:

Nízká cena

Velmi nízká hmotnost

Zápory:

Neuvedený počet otáček

1 800 Kč
orientační cena

Základní parametry

Křovinořez Hecht 1238 vyniká opravdu nízkými pořizovacími náklady, přitom jeho výkon je také poměrně slušný. Dosahuje až 1,2 kW, což není vůbec špatné, výrobce však neuvádí, kolik přístroj zvládne otáček za minutu. Při nižších otáčkách se budou hůře sekat tlustší kmeny keřů a podobně. O pohon se stará standardní elektromotor, který připojíte do běžné sítě s 230V napětím. Samozřejmostí je také pohodlné elektrické startování křovinořezu.

Parametr Tento produkt
Výrobce Hecht
Výkon (kW,HP)  1,2 kW
Počet otáček (ot./min)  Neuvedeno
Specifikace pohonné jednotky  Elektrický motor, 230 V, 50 Hz
Startování  Elektrické

Parametry sekání a příslušenství

I v oblasti parametrů sekání má tento křovinořez slušné údaje. Najdete na něm trojzubý sekací nůž se záběrem 25,5 centimetrů. S přístrojem se manipuluje s pomocí rukojeti ve tvaru madla, což někteří uživatelé nechválí, avšak při opravdu nízké hmotnosti 4,4 kilogramu se s přístrojem dá zacházet celkem snadno. Nízká váha je jednou z největších předností produktu. V balení navíc dostanete také praktický ramenní popruh, který vám manipulaci ještě usnadní. Podobně jako u ostatních modelů v našem srovnání, i v tomto případě je možné využít křovinořez také jako strunovou sekačku. Stačí pouze vyměnit nůž za strunovou hlavici.

Parametr Tento produkt
Záběr nože (cm)  25,5
Typ žacího nože  Trojzubý
Hmotnost (kg)  4,4
Držadlo  D-uchycení (madlo)
Materiál hřídele  Kov
Popruh  Ano
Využití se strunovou hlavou  Ano

Závěr

Křovinořez Hecht 1238 je dostupný za velmi nízkou cenu, přitom jeho výkon se mezi elektricky napájenými modely vůbec neztratí – zvládne totiž až 1,2 kW. Velkou výhodou je také nízká hmotnost 4,4 kg, která pomůže velmi snadné manipulaci s přístrojem, zvlášť když jej budete využívat s ramenním popruhem. Křovinořez se přímo ovládá za pomocí rukojeti ve tvaru madla. Záběr sečení je u trojzubého nože 25,5 cm, což je dobrá hodnota. 

Pokud ale nechcete pořizovat pro své potřeby elektrický křovinořez, zároveň vám ale vyhovuje nízká hmotnost, zkuste se podívat do sekce akumulátorových modelů. S těmito stroji se nemusíte starat u žádný prodlužovací kabel. Zajímavou volbou může být například Stiga SBC 80 D AE.

Další recenze

Kompletní porovnání