Recenze Bosch BHN20L - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Bosch BHN20L

Velmi dobré Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Ruční vysavače nad 1 000 Kč

Klady

  • Dvě sací intenzity
  • Dlouhá výdrž na jedno nabití
  • Indikátor stavu nabití

Zápory

  • Málo příslušenství
  • Chybí napájecí stanice
  • Absence mokrého sání
1 900 Kč Orientační cena

Ruční vysavač Bosch BHN20L potěší všechny, kdo hledají zařízení, které vydrží dlouho bez napájení. Model totiž funguje na jedno nabití až 45 minut. To vystačí třeba na důkladný úklid auta nebo vysání dílny. Chválený je u uživatelů za silný sací výkon. Ten podporuje cyklonový systém pro optimální proudění vzduchu. Vysavač díky tomu má stálý silný čisticí výkon a všechen prach zachytává filtr.

Nevýhodou tohoto modelu je absence mokrého vysávání. S rozlitými cereáliemi v mléce si tedy neporadí. Zařízení disponuje pouze omyvatelným filtrem, přičemž standardem dnes bývá HEPA filtr. Ten zajišťuje čistotu vypouštěného vzduchu, což ocení zejména alergici. Vysavač funguje na Li-ion baterii, která se nabíjí zhruba 5 hodin. Což je průměrná až nižší doba napájení.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Obecně vysavač získává velmi dobré recenze. Zvláště chválený je dobrý sací výkon a dva stupně sacích intenzit. Ta vyšší zaručuje podle uživatelů zvláště silné sání. Podle recenzí jsou lidé spokojení s dlouhou výdrží baterie, což je 45 minut. Zvládnou tak i třeba delší úklid auta. Velkým negativem je však absence nabíjecí stanice. Uživatelé zmiňují, že vysavači chybí praktické umístění na nabíjení.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Velkým kladem je podle hodnocení silná sací síla a dvě sací intenzity. Vyšší stupeň je podle uživatelů velmi silný. Využijete jej třeba na smetí ve spárách. Výhodou oproti jiným produktům je i 45minutová výdrž na jedno nabití. Najednou vysajete smetí v koutech celé domácnosti. Běžně vysavače vydrží 20, někdy 30 minut. Záporem je absence mokrého vysávání a příslušenství včetně nabíjecí a úložné stanice. To je podle uživatelů vzhledem k ceně přístroje velmi nemilé.

Porovnání s alternativami

Alternativou k značce Bosch může být třeba Eta Rotary 2425 90000. Disponuje mokrým vysáváním, tudíž se zbavíte i rozlitého čaje. Má také HEPA filtr, který zaručuje čistší vyfukovaný vzduch. To ocení hlavně lidé s respiračními problémy. Vysavač má i trochu větší prachovou nádobu. Nicméně je těžší, váží skoro 2 kilogramy. Při drobném úklidu by to ale nemělo vadit.

Závěrečné shrnutí

Vysavač Bosch BHN20L je skvělou volbou pro uživatele, kteří chtějí výkonný stroj s dlouhou výdrží na jedno nabití. Ta je 45 minut, což je v porovnání s ostatními nadprůměrná doba. Na druhou stranu mu chybí mokré vysávání a HEPA filtr. Nevysaje tedy tekutiny a čistota vyfukovaného vzduchu může zejména alergikům a astmatikům dělat problém. Vysavač funguje na Li-ion baterii a nabíjí se 5 hodin, což je standardní až nižší doba napájení.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Bosch

Hmotnost (kg)

1,3

Typ vysávání

Suché

Omyvatelné filtry

Ano

Objem nádoby na prach (ml)

300

Šířka (cm)

11,5

Výška (cm)

14

Hloubka (cm)

38,5

HEPA filtr

Ne

Typ baterie

Li-ion

Doba nabíjení (hod)

5

Výdrž baterie (min)

45

1 900 Kč Orientační cena
Autor: Martina Moresová | Datum: | Produkt: Bosch BHN20L | Hodnocení: Velmi dobré
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, která se ráda noří do hlubin internetu, aby získala nejnovější fakta. Neváhá navštívit ani diskuzní fóra a pečlivě pročítá komentáře na e- shopech. Získává tak přehled o reálných zkušenostech uživatelů s produkty. Téma vysavačů ručních i klasických je jí blízké, jelikož skoro celý život sdílí domácnost s kočkami a nyní i s dvouletou dcerou. Vlastnictví výkonného stroje je pro ni nutností. Dokáže tak říct, co by kvalitnímu vysavači nemělo chybět.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Bosch BHN20L

Bosch BHN20L

1 900 Kč Orientační cena