Menu

Recenze a srovnání Sencor SVC 190

Doporučujeme Při nákupu v kategorii ručních vysavačů do 1 000 Kč

Datum doporučení: Únor 2018

  • Nízká cena
  • Držák na zeď
  • Suché i mokré vysávání
  • Hlučnost
  • Nemá HEPA filtr
  • Dlouhé nabíjení
500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje a vybavení

Vysavač Sencor SVC 190 je bezsáčkový ruční přístroj vybavený klasickým omyvatelným filtrem. Nejedná se sice o filtraci HEPA, která zajišťuje nejvyšší protiprašnou účinnost, ale i tak dosahuje vysavač v těchto ohledech slušných výsledků. Nádoba na odpad má objem 500 ml, což je jistý standard u srovnatelných vysavačů a odpadá tak nutnost častého vyprazdňování nádoby. Tímto vysavačem lze vysávat nejen suché nečistoty, ale také tekutiny. To oceníte například při rozlití nápojů. Hmotnost se zastavila u vysavače Sencor SVC 190 na hodnotě 1,5 kg, což je v rámci našeho srovnání poměrně vysoké číslo. Je to váha, která by mohla při dlouhé manipulaci nadělat méně fyzicky silným jedincům problémy a je potřeba tento fakt při výběru zohlednit. Co se týče rozměrů vysavač je naopak poměrně kompaktní.

Parametr Tento produkt
Výrobce Sencor
Hmotnost (kg) 1,5
Typ vysávání Suché a mokré
Omyvatelné filtry Ano
Objem nádoby na prach (ml) 500
Šířka (cm) 38
Výška (cm) 12,2
Hloubka (cm) 10
HEPA filtr Ne
Hlučnost (dB) 80
Typ baterie Ni-Mh
Doba nabíjení (hod) 12
Výdrž baterie (min) 15

Hodnocení energetických údajů a hlučnosti

Napájení vysavače je vyřešeno Ni-Mh baterií, která znamená dobré možnosti manipulace, ale samozřejmě také nutnost dobíjení. Tento proces dobíjení by měl trvat zhruba 12 hodin a plně nabitá baterie by měla v provozu vydržet 15 minut. Nejedná se tedy o příliš kvalitní hodnoty. Výhodou je možnost připevnění nabíjecího držáku na zeď. Součástí balení je také příslušenství. Hladina hlučnosti se rovná 80 dB, která se dá pro vaši lepší představu přirovnat například k hluku, který vydává rychlovarná konvice při bodu varu.

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé vysavače Sencor SVC 190 jsou spokojení především s jeho nízkou cenou, celkovou jednoduchostí konstrukce, ovládání a kompaktnosti. Naopak stěžují si především na vyšší hlučnost, která by u modelů tohoto zaměření mohla podle nich dosahovat nižších hodnot.

Naše hodnocení a závěr

Sencor SVC 190 je ruční vysavač, který nabízí průměrné parametrové vybavení za příznivou pořizovací cenu. Jeho problémem je vyšší hlučnost a v poměru k ostatním zařízením také relativně vysoká hmotnost. Nevýhodou je i dlouhá doba nabíjení a chybějící HEPA filtr. Výhodou je možnost mokrého vysávání.

Jestliže hledáte obecně lepší vysavač a nevadí vám investovat pár stokorun navíc, doporučujeme přečtení recenze vysavače Orava VY-224 B.

500 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SVC 190

Sencor SVC 190

500 Kč Orientační cena