Recenze a srovnání Sencor SVC 190

Doporučujeme Při nákupu v kategorii ručních vysavačů

Datum doporučení: Únor 2018

  • Nízká cena
  • Hlučnost
450 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje a vybavení

Vysavač Sencor SVC 190 je bezsáčkový, které je vybaveno klasickým omyvatelným filtrem. Nejedná se sice o filtraci HEPA, která zajišťuje nejvyšší protiprašnou účinnost, ale i tak dosahuje vysavač v těchto ohledech slušných výsledků. Do prachové nádoby se vejde 500 ml prachu, což je jistý standard u srovnatelných vysavačů a odpadá tak nutnost častého vyprazdňování nádoby. Tímto vysavačem lze vysávat nejen suché nečistoty, ale také tekutiny. Hmotnost se zastavila u vysavače Sencor SVC 190 na hodnotě 1,5 kg. To je váha, která by mohla při dlouhé manipulaci nadělat méně fyzicky silným jedincům problémy a je potřeba tento fakt při výběru zohlednit. Co se týče rozměrů vysavač je naopak poměrně kompaktní.

Parametr Tento produkt
Výrobce Sencor
Hmotnost (kg) 1,5
Typ vysávání Suché a mokré
Omyvatelné filtry Ano
Objem nádoby na prach (ml) 500
Šířka (cm) 38
Výška (cm) 12,2
Hloubka (cm) 10
HEPA filtr Ne
Hlučnost (dB) 80
Typ baterie Ni-Mh
Doba nabíjení (hod) 12
Výdrž baterie (min) 15

Hodnocení energetických údajů a hlučnosti

Napájení vysavače je vyřešeno baterií, která znamená dobré možnosti manipulace, ale samozřejmě také bohužel nutnost dobíjení. Tento proces dobíjení by měl trvat zhruba 12 hodin a plně nabitá baterie by měla v provozu vydržet 15 minut. Hladina hlučnosti se rovná 80 dB, která se dá pro vaši lepší představu přirovnat například k hluku, který vydává rychlovarná konvice v momentu varu.

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé vysavače Sencor SVC 190 jsou spokojení především s jeho nízkou cenu, celkovou jednoduchostí konstrukce a ovládání a kompaktnosti. Naopak stěžují si především na vyšší hlučnost, která by u modelů tohoto zaměření mohla podle nich dosahovat nižších hodnot.

Naše hodnocení a závěr

Sencor SVC 190 je ruční vysavač, který nabízí velmi dobré parametrové vybavení za příznivou pořizovací cenu. Jeho problémem je vyšší hlučnost a v poměru k ostatním zařízením také relativně vysoká hmotnost, ale jinak vzhledem v ceně nabízí opravdu velmi nadstandardní vybavení, což je také důvod jeho pevné pozice v našem žebříčku. Výhodou je možnost mokrého vysávání.

450 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Sencor SVC 190

Sencor SVC 190

450 Kč Orientační cena