Menu

Recenze a srovnání Concept VP 4380

Výborné Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Ruční vysavače nad 1 000 Kč

Klady

  • Bohaté příslušenství
  • HEPA filtr
  • Výdrž baterie

Zápory

  • Vysoká hmotnost
  • Pouze suché vysávání
  • Vyšší cena
2 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje a vybavení

Ruční vysavač Concept VP 4380​ je optimálním přístrojem pro náročné zákazníky. Od pokročilých parametrů se ale odvíjí také vyšší pořizovací cena. Jak je mezi dražšími vysavači obvyklé, i model značky Concept je určený pouze pro suché vysávání. Jedná se o poměrně velký a zejména těžký vysavač, na konkrétní rozměry se můžete podívat v následující tabulce. Vzhledem ke krátkodobému používání ručního vysavače ale nebude vyšší hmotnost velký problém. Nádobka na prach má objem 450 ml, což je obvyklá hodnota.

Pozitivem vysavače Concept je HEPA filtr, který má vysokou účinnost a je vhodný i pro alergiky. Výhodou je také široká škála příslušenství, díky kterému vám vysavač pomůže při jakémkoliv domácím úklidu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Concept

Hmotnost (kg)

1,85

Typ vysávání

Suché

Omyvatelné filtry

Ano

Objem nádoby na prach (ml)

450

Šířka (cm)

12

Výška (cm)

14

Hloubka (cm)

42

HEPA filtr

Ano

Hlučnost (dB)

80

Typ baterie

Li-ion

Doba nabíjení (hod)

4

Výdrž baterie (min)

35

Hodnocení energetických údajů a hlučnosti

Provoz zajišťuje akumulátor Li-Ion, což je modernější varianta používaných baterií. Na jedno nabití může vysavač vydržet v provozu až 35 minut, což je jedna z nejdelších výdrží mezi ručními vysavači. Poté je třeba vysavač 4 hodiny nabíjet. Což je naopak jedno z nejrychlejších nabíjení v našem srovnání. Naopak průměrný je tento model v hlučnosti.

Hodnocení uživatelů

Majitelé si vysavač Concept pochvalují zejména kvůli silnému sacímu výkonu. Podle jejich zkušeností dobře vysaje i zvířecí chlupy. Pochvalují si i dlouhou výdrž a bohaté vybavení. Nevadí jim ani vyšší cena.

Hlavní klady a zápory

Výhodou vysavače Concept je vysoký výkon, dlouhá výdrž baterie i její rychlé nabíjení. Oceňujeme i širokou výbavu a zejména pak HEPA filtr. Nevýhodou je absence možnosti mokrého vysávání, větší rozměry a hmotnost a také vyšší pořizovací cena.

Porovnání s alternativami

Concept VP 4380 je ruční vysavač z vyšší cenové kategorie. Hledáte-li dostupnější variantu a netrváte na HEPA filtru, je pro vás ideální model Orava VY-224 za nižší cenu. Pokud je pro vás kvalitní HEPA filtrace důležitá, a přesto hledáte levnější model, mohl by vás zaujmout Eta Verto 0442 90000.

Naše hodnocení a závěr

Concept VP 4380 je pokročilý ruční vysavač vhodný zejména pro náročnější uživatele. Má dlouhou výdrž baterie a rychlé nabíjení. Uživatelé si pochvalují silný sací výkon a bohaté příslušenství. Velkou výhodou je HEPA filtrace, která je ideální pro alergiky. Hledáte-li vysavač s těmito vlastnosti, ale chcete si prohlédnout více variant, mohl by vás zaujmout model Eta Rotary 2425 90000.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Concept VP 4380 | Hodnocení: Výborné
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, která se ráda noří do hlubin internetu, aby získala nejnovější fakta. Neváhá navštívit ani diskuzní fóra a pečlivě pročítá komentáře na e-shopech. Získává tak přehled o reálných zkušenostech uživatelů s produkty. Téma vysavačů ručních i klasických je jí blízké, jelikož skoro celý život sdílí domácnost s kočkami a nyní i s dvouletou dcerou. Vlastnictví výkonného stroje je pro ni nutností. Dokáže tak říct, co by kvalitnímu vysavači nemělo chybět.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Concept VP 4380

Concept VP 4380

2 000 Kč Orientační cena