Recenze a porovnání Concept VP 4380 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Concept VP 4380

89,8 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Bohaté příslušenství
  • HEPA filtr
  • Výdrž baterie

Zápory

  • Vysoká hmotnost
  • Pouze suché vysávání
  • Vyšší cena
2 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje a vybavení

Ruční vysavač Concept VP 4380​ je optimálním přístrojem pro náročné zákazníky. Od pokročilých parametrů se ale odvíjí také vyšší pořizovací cena. Jak je mezi dražšími vysavači obvyklé, i model značky Concept je určený pouze pro suché vysávání. Jedná se o poměrně velký a zejména těžký vysavač, na konkrétní rozměry se můžete podívat v následující tabulce. Vzhledem ke krátkodobému používání ručního vysavače ale nebude vyšší hmotnost velký problém. Nádobka na prach má objem 450 ml, což je obvyklá hodnota.

Pozitivem vysavače Concept je HEPA filtr, který má vysokou účinnost a je vhodný i pro alergiky. Výhodou je také široká škála příslušenství, díky kterému vám vysavač pomůže při jakémkoliv domácím úklidu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Concept

Hmotnost (kg)

1,85

Typ vysávání

Suché

Omyvatelné filtry

Ano

Objem nádoby na prach (ml)

450

Šířka (cm)

12

Výška (cm)

14

Hloubka (cm)

42

HEPA filtr

Ano

Hlučnost (dB)

80

Typ baterie

Li-Ion

Doba nabíjení (hod)

4

Výdrž baterie (min)

35

Hodnocení energetických údajů a hlučnosti

Provoz zajišťuje akumulátor Li-Ion, což je modernější varianta používaných baterií. Na jedno nabití může vysavač vydržet v provozu až 35 minut, což je jedna z nejdelších výdrží mezi ručními vysavači. Poté je třeba vysavač 4 hodiny nabíjet. Což je naopak jedno z nejrychlejších nabíjení v našem srovnání. Naopak průměrný je tento model v hlučnosti.

Hodnocení uživatelů

Majitelé si vysavač Concept pochvalují zejména kvůli silnému sacímu výkonu. Podle jejich zkušeností dobře vysaje i zvířecí chlupy. Pochvalují si i dlouhou výdrž a bohaté vybavení. Nevadí jim ani vyšší cena.

Hlavní klady a zápory

Výhodou vysavače Concept je vysoký výkon, dlouhá výdrž baterie i její rychlé nabíjení. Oceňujeme i širokou výbavu a zejména pak HEPA filtr. Nevýhodou je absence možnosti mokrého vysávání, větší rozměry a hmotnost a také vyšší pořizovací cena.

Porovnání s alternativami

Concept VP 4380 je ruční vysavač z vyšší cenové kategorie. Hledáte-li dostupnější variantu a netrváte na HEPA filtru, je pro vás ideální model Orava VY-224 za nižší cenu. Pokud je pro vás kvalitní HEPA filtrace důležitá, a přesto hledáte levnější model, mohl by vás zaujmout Eta Verto 0442 90000.

Naše hodnocení a závěr

Concept VP 4380 je pokročilý ruční vysavač vhodný zejména pro náročnější uživatele. Má dlouhou výdrž baterie a rychlé nabíjení. Uživatelé si pochvalují silný sací výkon a bohaté příslušenství. Velkou výhodou je HEPA filtrace, která je ideální pro alergiky. Hledáte-li vysavač s těmito vlastnosti, ale chcete si prohlédnout více variant, mohl by vás zaujmout model Eta Rotary 2425 90000.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Concept VP 4380 | Hodnocení: 89,8 %
Veronika Vyskočilová se v naší redakci už několik let věnuje porovnávání a hodnocení kuchyňských a domácích pomocníků. Přístroje na úklid tak tvoří velkou část jejího zaměření. Na této stránce pro vás vybrala ruční vysavače, o kterých se více dozvíte v jejím článku. Poradí vám, co vše můžete ručním vysavačem uklízet a kdy využijete speciální nástavce. Jako autorku ji najdete například také u čističů koberců, tyčových aku vysavačů a parních mopů.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Concept VP 4380

Concept VP 4380

2 000 Kč Orientační cena