Recenze a porovnání ETA Verto 0442 90000 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání ETA Verto 0442 90000

Výborné Celkové hodnocení

Top produkt v kategorii Nejlevnější ruční vysavače do 1 000 Kč

Klady

  • Mokré i suché sání
  • HEPA filtr
  • Dobré příslušenství

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Nemá kontrolku nabití
800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje a vybavení

Bezsáčkový ruční vysavač ETA Verto 0442 90000 zvládne vysát jak suché, tak mokré nečistoty. Kromě drobečků s ním můžete vysát například rozlitý džus. Nádoba na nečistoty pojme 500 ml prachu nebo 120 ml vysátých tekutin. Hmotnost vysavače 1,12 kg patří k vyšším, při krátkodobém úklidu by vám ale neměla příliš vadit. Rozměry jsou obdobné jako u ostatních ručních vysavačů, prohlédnout si je můžete v následující tabulce. Velkou výhodou tohoto modelu je HEPA filtr. Ten je dostatečně účinný i pro úklid v domácnostech alergiků. Je možné jej třikrát omýt a prodloužit tak jeho životnost. Po třetím omytí je ale třeba jej vyměnit kvůli snížené účinnosti.

Parametr Tento produkt
Výrobce

ETA

Hmotnost (kg)

1,12

Typ vysávání

Suché a mokré

Omyvatelné filtry

Ano

Objem nádoby na prach (ml)

0,5

Šířka (cm)

12

Výška (cm)

12

Hloubka (cm)

41,5

HEPA filtr

Ano

Hlučnost (dB)

72

Typ baterie

Ni-Mh

Doba nabíjení (hod)

6

Výdrž baterie (min)

15

Hodnocení energetických údajů a hlučnosti

Vysavač je poháněn akumulátorem typu Ni-Mh. Jedná se o starší variantu než Li-ion, u ručních vysavačů se ale stále hojně používá. Výdrž na jedno nabití je obvyklých 15 minut. Pak musí být vysavač 6 hodin na nabíječce. Tyto hodnoty jsou velmi podobné jako u jiných modelů v této kategorii.

Názory uživatelů

Uživatelé tohoto modelu si v internetových recenzích pochvalují snadné ovládání, možnost mokrého vysávání i dodávané příslušenství. Také výkon je podle nich velmi solidní. Schází jim naopak nabíjecí stanice a kontrolka plného nabití baterie.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Výhodou vysavače Eta je HEPA filtr, který není u ručních modelů úplně zvykem. Kladně hodnotíme také bohaté příslušenství a slušnou výdrž. Za negativum označujeme chybějící napájecí stanici a absenci kontrolky nabití.

Naše hodnocení a závěr

ETA Verto 0442 90000 je ruční vysavač, který bude dostatečný i pro náročnější uživatele. Jeho největší výhodou je přítomnost HEPA filtru, který má vysokou filtrační účinnost. Vysavač tak můžeme doporučit i do domácností alergiků. Pozitivní je také jeho příslušenství a možnost vysávání suchých i mokrých nečistot. Jeho výdrž 15 minut a doba nabíjení 6 hodin je poměrně obvyklá. Největší slabinou je chybějící nabíjecí stanice, která je nahrazena pouze klasickou nabíječkou, a také absence kontrolky nabití.

Pokud hledáte vysavač pouze pro občasný drobný úklid a nevyžadujete HEPA filtraci, mohl by vás zaujmout také levnější model Hyundai HVC 101 s podobnými parametry.

800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: ETA Verto 0442 90000 | Hodnocení: Výborné
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, která se ráda noří do hlubin internetu, aby získala nejnovější fakta. Neváhá navštívit ani diskuzní fóra a pečlivě pročítá komentáře na e-shopech. Získává tak přehled o reálných zkušenostech uživatelů s produkty. Téma vysavačů ručních i klasických je jí blízké, jelikož skoro celý život sdílí domácnost s kočkami a nyní i s dvouletou dcerou. Vlastnictví výkonného stroje je pro ni nutností. Dokáže tak říct, co by kvalitnímu vysavači nemělo chybět.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze ETA Verto 0442 90000

ETA Verto 0442 90000

800 Kč Orientační cena