Menu

Recenze a srovnání Hyundai HVC 101

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Ruční vysavače do 1 000 Kč

Datum doporučení: Prosinec 2019

  • Lehký
  • Mokré i suché sání
  • Slušná hlučnost
  • Nemá HEPA filtr
  • Slabší výdrž
  • Delší nabíjení
600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje a vybavení

Hyundai HVC 101 je bezsáčkový ruční vysavač s možností suchého i mokrého sání. Při úklidu se tak můžete zbavit jak sypkých nečistot, tak i těch mokrých. Bez obav klidně vysajete vylité nápoje nebo vodu z přelité rostliny. Bohužel ale výrobce neuvádí objem odpadové nádoby. U ostatních vysavačů se pohybuje kolem 500 ml, v případě tohoto modelu nebude hodnota zřejmě příliš odlišná. Hmotnost vysavače je 0,88 kg, což je dobrá hodnota. Vysavač byl v době psaní této recenze (prosinec 2019) tím nejlehčím v našem srovnání. Rozměrově je tento vysavač poměrně kompaktní, nijak nepřevyšuje běžné velikosti ručních. Zejména alergiky a astmatiky bude zajímat filtrace. Model značky Hyundai je vybavený permanentním filtrem, který je možné omývat. Tím se prodlužuje jeho životnost. Bohužel ale u vysavače nenajdete HEPA filtr, který právě citlivé osoby vyhledávají kvůli vysoké účinnosti vysavačů na trhu.

Parametr Tento produkt
Výrobce Hyundai
Hmotnost (kg) 0,88
Typ vysávání Suché a mokré
Omyvatelné filtry Ano
Objem nádoby na prach (ml) Neuvedeno
Šířka (cm) 14
Výška (cm) 12,5
Hloubka (cm) 39
HEPA filtr Ne
Hlučnost (dB) 74
Typ baterie Ni-Mh
Doba nabíjení (hod) 6
Výdrž baterie (min) 15

Hodnocení energetických údajů a hlučnosti

Chod vysavače zajišťuje akumulátor. V tomto případě se jedná o typ Ni-Mh, tedy starší variantu. Přesto není doba nabíjení závratně vysoká, plně nabitý je vysavač za 6 hodin. Poté vydrží v provozu až 15 minut. To je na vysátí drobných nečistot dostatečná doba. Nabíjení probíhá ve stojánku, který je doplněný o nástavce pro připevnění příslušenství. Hlučnost 74 dB patří ke středním hodnotám.

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé vysavače Hyundai HVC 101 si v internetových recenzích chválili zejména kompaktní rozměry a nízkou hmotnost, což vede ke snadnému používání. Někteří si ale postěžovali na slabší výkon a to zejména na kobercích.

Naše hodnocení a závěr

Ruční vysavač Hyundai HVC 101 je vhodný spíše pro nenáročné uživatele, kteří potřebují občas vysát drobné nečistoty. Jeho výhodou je možnost jak suchého, tak i mokrého sání. To využijete například na vylité nápoje. Napájení zajišťuje akumulátor Ni-Mh s výdrží 15 minut. Pak se musí 6 hodin nabíjet. K tomu slouží speciální stojánek, k němuž se připevní také příslušenství. Tělo přístroje je poměrně malé a lehké, což je výhoda pro manipulaci. Slabinou je ale chybějící HEPA filtr. Vysavač má pouze omyvatelnou filtraci.

Pokud hledáte vysavač za slušnou cenu, ale požadujete lepší vlastnosti akumulátoru, mohl by vás zaujmout model Orava VY-224 B ze stejné cenové kategorie.

600 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se nás, co vás zajímá, nebo poraďte ostatním zákazníkům v diskuzi. Naši redaktroři diskuzi moderují a hledají předné odpovědi, aby zůstala přehledná.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Hyundai HVC 101

Hyundai HVC 101

600 Kč Orientační cena