Recenze a porovnání Orava VY-224 B | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Orava VY-224 B

73,9 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Bohaté příslušenství
  • Slušná výdrž
  • Suché i mokré sání

Zápory

  • Nemá HEPA filtr
  • Neudává objem nádoby na prach
1 100 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje a vybavení

Orava VY-224 B je ruční vysavač s hmotností 0,93 kg, což patří patří k průměrným hodnotám, úklid s ním tedy nebude příliš namáhavý. Kromě suchých nečistot dokáže tento model odsát i tekutiny. Bez obav jej tedy můžete použít jak na rozsypanou mouku, tak na rozlité nápoje. Objem nádržky na nečistoty výrobce bohužel neudává, většinou se ale jedná o hodnoty kolem 500 ml. U tohoto přístroje se pravděpodobně nebudou výrazně lišit. Důležitým parametrem je také filtrace. Filtr tohoto vysavače je omyvatelný, což prodlužuje jeho životnost. Nebudete ho tak muset nahrazovat. Stačí pouze omýt a nechat důkladně vyschnout. Bohužel ale nemá HEPA filtr, který vyhledávají zejména alergici a astmatici. Z pohledu rozměrů se jedná o běžný ruční vysavač, který nijak nepřesahuje obvyklé hodnoty.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Orava

Hmotnost (kg)

0,93

Typ vysávání

Suché a mokré

Omyvatelné filtry

Ano

Šířka (cm)

11

Výška (cm)

13

Hloubka (cm)

41,5

HEPA filtr

Ne

Hlučnost (dB)

72

Typ baterie

Li-Ion

Výdrž baterie (min)

20

Hodnocení energetických údajů a hlučnosti

Vysavač je napájený z akumulátoru typu Li-Ion. Jedná se o modernější typ než Ni-Mh a pojí se s ním delší životnost. Akumulátor je plně nabitý za 4 až 5 hodin. V provozu pak vydrží až 20 minut. To je v této cenové kategorii velmi dobrý výsledek. Výhodou je také možnost připevnění nabíjecí základny na zeď. Vysavač tak budete mít vždy po ruce. Součástí vybavení je také několik speciálních nástavců pro vysávání speciálních ploch – čalounění či spár. Hlučnost vysavače 72 dB odpovídá zhruba hlučnosti na frekventované silnici.

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří si vysavač Orava VY-224 B již zakoupili, hodnotí kladně jeho sací výkon, bohaté příslušenství a také výdrž baterie. Někteří uvádějí, že je tento vysavač vhodný k úklidu vozidla.

Naše hodnocení a závěr

Kompaktní ruční vysavač Orava VY-224 B je dobrou volbou pro ty, kdo hledají vysavač s dobrými parametry za rozumnou cenu. Výhodou tohoto modelu je relativně krátká doba nabíjení 4 až 5 hodin a zároveň slušná výdrž až 20 minut. Pozitivní je také možnost suchého a mokrého sání, což rozšiřuje možnosti jeho použití. Vysávat můžete jak suché nečistoty, tak tekutiny. Součástí je kromě nabíjecího držáku na zeď také příslušenství na vysávání čalounění či spár. Filtrace je omyvatelná, bohužel ale tento vysavač nemá HEPA filtr.

Pokud máte v domácnosti astmatika či alergika a HEPA filtr je pro vás důležitý, mohl by vás zaujmout vysavač ETA Verto 2442 90000.

1 100 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Orava VY-224 B | Hodnocení: 73,9 %
Veronika Vyskočilová se v naší redakci už několik let věnuje porovnávání a hodnocení kuchyňských a domácích pomocníků. Přístroje na úklid tak tvoří velkou část jejího zaměření. Na této stránce pro vás vybrala ruční vysavače, o kterých se více dozvíte v jejím článku. Poradí vám, co vše můžete ručním vysavačem uklízet a kdy využijete speciální nástavce. Jako autorku ji najdete například také u čističů koberců, tyčových aku vysavačů a parních mopů.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý večer,
proč neudáváte u uvedených vysavačů sací výkon v kPa? Děkuji JB

Jaroslav Báča

Dobrý den, sací výkon výrobci u ručních vysavačů neuvádějí.

Veronika Vyskočilová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Orava VY-224 B

Orava VY-224 B

1 100 Kč Orientační cena