Menu

Recenze a srovnání Orava VY-224 B

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Ruční vysavače do 1 000 Kč

Datum doporučení: Prosinec 2019

  • Bohaté příslušenství
  • Slušná výdrž
  • Suché i mokré sání
  • Nemá HEPA filtr
  • Neudává objem nádoby na prach
  • Vyšší cena v rámci kategorie
1 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje a vybavení

Orava VY-224 B je ruční vysavač nižší cenové kategorie.  Přesto jsou jeho parametry ale na dobré úrovni. Jeho hmotnost 0,93 kg patří k průměrným hodnotám, úklid s ním tedy nebude příliš namáhavý. Kromě suchých nečistot dokáže tento model odsát i tekutiny. Bez obav jej tedy můžete použít jak na rozsypanou mouku, tak na rozlité nápoje. Objem nádržky na nečistoty výrobce bohužel neudává, většinou se ale jedná o hodnoty kolem 500 ml. U tohoto přístroje se pravděpodobně nebudou výrazně lišit. Důležitým parametrem je také filtrace. Filtr tohoto vysavače je omyvatelný, což prodlužuje jeho životnost. Nebudete ho tak muset nahrazovat. Stačí pouze omýt a nechat důkladně vyschnout. Bohužel ale nemá HEPA filtr, který vyhledávají zejména alergici a astmatici. Z pohledu rozměrů se jedná o běžný ruční vysavač, který nijak nepřesahuje obvyklé hodnoty.

Parametr Tento produkt
Výrobce Orava
Hmotnost (kg) 0,93
Typ vysávání Suché a mokré
Omyvatelné filtry Ano
Objem nádoby na prach (ml) Neuvedeno
Šířka (cm) 11
Výška (cm) 13
Hloubka (cm) 41,5
HEPA filtr Ne
Hlučnost (dB) 72
Typ baterie Li-Ion
Doba nabíjení (hod) Neuvedeno
Výdrž baterie (min) 20

Hodnocení energetických údajů a hlučnosti

Vysavač je napájený z akumulátoru typu Li-Ion. Jedná se o modernější typ než Ni-Mh a pojí se s ním delší životnost. Akumulátor je plně nabitý za 4 až 5 hodin. V provozu pak vydrží až 20 minut. To je v této cenové kategorii velmi dobrý výsledek. Výhodou je také možnost připevnění nabíjecí základny na zeď. Vysavač tak budete mít vždy po ruce. Součástí vybavení je také několik speciálních nástavců pro vysávání speciálních ploch – čalounění či spár. Hlučnost vysavače 72 dB odpovídá to zhruba hlučnosti na frekventované silnici.

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří si vysavač Orava VY-224 B již zakoupili, hodnotí kladně jeho sací výkon, bohaté příslušenství a také výdrž baterie. Někteří uvádějí, že je tento vysavač vhodný k úklidu vozidla.

Naše hodnocení a závěr

Kompaktní ruční vysavač Orava VY-224 B je dobrou volbou pro ty, kdo hledají vysavač s dobrými parametry za rozumnou cenu. Výhodou tohoto modelu je relativně krátká doba nabíjení 4 až 5 hodin a zároveň slušná výdrž až 20 minut. Pozitivní je také možnost suchého a mokrého sání, což rozšiřuje možnosti jeho použití. Vysávat můžete jak suché nečistoty, tak tekutiny. Součástí je kromě nabíjecího držáku na zeď také příslušenství na vysávání čalounění či spár. Filtrace je omyvatelná, bohužel ale tento vysavač nemá HEPA filtr.

Pokud máte v domácnosti astmatika či alergika a HEPA filtr je pro vás důležitý, mohl by vás zaujmout vysavač ETA Verto 2442 90000.

1 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se nás, co vás zajímá, nebo poraďte ostatním zákazníkům v diskuzi. Naši redaktroři diskuzi moderují a hledají předné odpovědi, aby zůstala přehledná.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Orava VY-224 B

Orava VY-224 B

1 000 Kč Orientační cena