Recenze a porovnání ETA Verto 2442 90000 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání ETA Verto 2442 90000

84,6 % Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Ruční vysavače nad 1 000 Kč

Klady

  • HEPA filtr
  • Nabíjecí stojánek
  • Výdrž baterie

Zápory

  • Vysoká hmotnost
  • Vysoká hlučnost
  • Dlouho se nabíjí
1 300 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje a vybavení

​Ruční vysavač ETA Verto 2442 90000 je bezsáčkovým zařízením, které disponuje omyvatelným HEPA filtrem. Ten se u ručních vysavačů vyskytuje pouze výjimečně. Tato kombinace znamená nepříliš náročnou údržbu a velmi vysokou účinnost vysávání, tu ocení zejména alergici a astmatici. Výhodou vysavače je suché i mokré vysávání, klidně tak můžete vysát vylitý nápoj. Objem nádoby na prach činí 500 ml, v případě vysávání tekutin 120 ml, a vysavač v tomto ohledu tak příliš nevybočuje z normálu. Relativní slabinou je vysoká hmotnost 1,5 kilogramu, která je daní za velmi slušné parametrové vybavení. Tato hodnota byla v době psaní této recenze (prosinec 2019) výrazně nejvyšší v našem srovnání. Málo fyzicky zdatným jedincům by mohlo dlouhé držení vysavače nadělat problémy. Naopak rozměrově je vysavač poměrně kompaktní.

Parametr Tento produkt
Výrobce

ETA

Hmotnost (kg)

1,55

Typ vysávání

Suché a mokré

Omyvatelné filtry

Ano

Objem nádoby na prach (ml)

500

Šířka (cm)

44,5

Výška (cm)

17

Hloubka (cm)

17,5

HEPA filtr

Ano

Hlučnost (dB)

76

Typ baterie

Ni-Mh

Doba nabíjení (hod)

10

Výdrž baterie (min)

20

Hodnocení energetických údajů a hlučnosti

Napájení je zajištěno Ni-Mh akumulátorem. Jedná se o starší typ, není tak divu, že neoslní svými parametry. Doba nabíjení se pohybuje okolo 10 hodin, což je u tohoto typu akumulátoru běžná hodnota. V provozu pak vydrží až 20 minut, což je velmi slušné. Nabíjení probíhá ve stojánku. Co se týče hlučnosti, vysavač dosahuje hladiny hluku 80 dB, to je poměrně hodně. Pro vaši představu je možné přirovnat tento hluk zhruba ke zvukům, které vydává při varu rychlovarná konvice.

Hodnocení dalších uživatelů

Spokojení uživatelé si chválí u vysavače ETA Verto 2442 90000 především jeho kompaktnost, která ho předurčuje pro využití i v malých prostorech, a zachování slušného výkonu i přes jednoduchost konstrukce. Naopak za slabinu považují uživatelé relativně vysokou hlučnost a nutnost častého očišťování filtru.

Naše hodnocení a závěr

Vysavač ETA Verto 2442 90000 je velmi dobře vybaveným přístrojem, který nabízí slušné parametry za přijatelnou cenu. Výhodou je možnost jak mokrého, tak suchého vysávání, a zejména HEPA filtr. Jako relativní slabina může být vnímána vyšší hmotnost a hlučnost, jinak se jedná o dobrý výrobek. Výhodou je také příslušenství, které rozšiřuje využití vysavače.

Jestliže hledáte vysavač s lepšími parametry akumulátoru a netrváte na HEPA filtru, doporučujeme vám k přečtení recenzi vysavače Electrolux ZB 6106 WDT.

1 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: ETA Verto 2442 90000 | Hodnocení: 84,6 %
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, která se ráda noří do hlubin internetu, aby získala nejnovější fakta. Neváhá navštívit ani diskuzní fóra a pečlivě pročítá komentáře na e-shopech. Získává tak přehled o reálných zkušenostech uživatelů s produkty. Téma vysavačů ručních i klasických je jí blízké, jelikož skoro celý život sdílí domácnost s kočkami a nyní i s dvouletou dcerou. Vlastnictví výkonného stroje je pro ni nutností. Dokáže tak říct, co by kvalitnímu vysavači nemělo chybět.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze ETA Verto 2442 90000

ETA Verto 2442 90000

1 300 Kč Orientační cena