Recenze a srovnání ETA Verto 2442 90000

Doporučujeme Při nákupu v kategorii ručních vysavačů

Datum doporučení: Únor 2018

  • Kompaktnost
  • Dobrá vybavenost
  • Hmotnost
1 300 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje a vybavení

​Ruční vysavač ETA Verto 2442 90000 je bezsáčkovým zařízením, které disponuje omyvatelným HEPA filtrem. Tato kombinace znamená nepříliš náročnou údržbu a velmi vysokou účinnost vysávání. Výhodou je že umožňuje suché i mokré vysávání. Díky tomu je vysavač vhodný pro běžné použití i do domácností alergiků. Objem nádoby na prach činí 500 ml, v případě vysávání tekutin 120 ml, a vysavač v tomto ohledu tak příliš nevybočuje z normálu, protože hodnota je velmi podobná jako v případě dalších srovnatelných ručních vysavačů. Relativní slabinou je poměrně vysoká hmotnost 1,5 kilogramu, která je daní za velmi slušné parametrové vybavení. Málo fyzicky zdatným jedincům by mohlo dlouhé držení vysavače nadělat problémy. Naopak rozměrově je vysavač poměrně kompaktní.

Parametr Tento produkt
Výrobce ETA
Hmotnost (kg) 1,55
Typ vysávání Suché a mokré
Omyvatelné filtry Ano
Objem nádoby na prach (ml) 500
Šířka (cm) 44,5
Výška (cm) 17
Hloubka (cm) 17,5
HEPA filtr Ano
Hlučnost (dB) 76
Typ baterie Ni-Mh
Doba nabíjení (hod) 10
Výdrž baterie (min) 20

Hodnocení energetických údajů a hlučnosti

Napájení je zajištěno baterii, což dává přístroji možnosti snadné manipulace, na druhou stranu je však samozřejmě nutné baterie dobíjet. Doba nabíjení se pak pohybuje okolo 10 hodin, což je poměrně běžná hodnota, která se u zařízení v těchto cenových relacích dá považovat za standard. Co se týče hlučnosti, vysavač dosahuje hladiny hluku 80 dB. Pro vaši představu je možné přirovnat tento hluk zhruba ke zvukům, které vydává při varu rychlovarná konvice.

Hodnocení dalších uživatelů

Spokojení uživatelé si chválí u vysavače ETA Verto 2442 90000 především jeho kompaktnost, která ho předurčuje pro využití i v malých prostorech a zachování slušného výkonu i přes  jednoduchost konstrukce. Naopak za slabinu považují uživatelé relativně vysokou hlučnost a nutnost častého očišťování filtru.

Naše hodnocení a závěr

Vysavač ETA Verto 2442 90000 je velmi dobře vybaveným přístrojem, který kloubí slušné parametrové vybavení s přijatelnou cenou. Výhodou je možnost jak mokrého, tak suchého vysávání. Jako relativní slabina může být vnímána vyšší hmotnost a hlučnost, ale jinak je vysavač ve všech ohledech nadprůměrně dobře vybaven.

1 300 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze ETA Verto 2442 90000

ETA Verto 2442 90000

1 300 Kč Orientační cena