Menu

Recenze a srovnání ETA Verto 2442 90000

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Ruční vysavače nad 1 000 Kč

Datum doporučení: Prosinec 2019

  • HEPA filtr
  • Nabíjecí stojánek
  • Výdrž baterie
  • Vysoká hmotnost
  • Vysoká hlučnost
  • Dlouho se nabíjí
1 300 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje a vybavení

​Ruční vysavač ETA Verto 2442 90000 je bezsáčkovým zařízením, které disponuje omyvatelným HEPA filtrem. Ten se u ručních vysavačů vyskytuje pouze výjimečně. Tato kombinace znamená nepříliš náročnou údržbu a velmi vysokou účinnost vysávání, tu ocení zejména alergici a astmatici. Výhodou vysavače je suché i mokré vysávání, klidně tak můžete vysát vylitý nápoj. Objem nádoby na prach činí 500 ml, v případě vysávání tekutin 120 ml, a vysavač v tomto ohledu tak příliš nevybočuje z normálu. Relativní slabinou je vysoká hmotnost 1,5 kilogramu, která je daní za velmi slušné parametrové vybavení. Tato hodnota byla v době psaní této recenze (prosinec 2019) výrazně nejvyšší v našem srovnání. Málo fyzicky zdatným jedincům by mohlo dlouhé držení vysavače nadělat problémy. Naopak rozměrově je vysavač poměrně kompaktní.

Parametr Tento produkt
Výrobce ETA
Hmotnost (kg) 1,55
Typ vysávání Suché a mokré
Omyvatelné filtry Ano
Objem nádoby na prach (ml) 500
Šířka (cm) 44,5
Výška (cm) 17
Hloubka (cm) 17,5
HEPA filtr Ano
Hlučnost (dB) 76
Typ baterie Ni-Mh
Doba nabíjení (hod) 10
Výdrž baterie (min) 20

Hodnocení energetických údajů a hlučnosti

Napájení je zajištěno Ni-Mh akumulátorem. Jedná se o starší typ, není tak divu, že neoslní svými parametry. Doba nabíjení se pohybuje okolo 10 hodin, což je u tohoto typu akumulátoru běžná hodnota. V provozu pak vydrží až 20 minut, což je velmi slušné. Nabíjení probíhá ve stojánku. Co se týče hlučnosti, vysavač dosahuje hladiny hluku 80 dB, to je poměrně hodně. Pro vaši představu je možné přirovnat tento hluk zhruba ke zvukům, které vydává při varu rychlovarná konvice.

Hodnocení dalších uživatelů

Spokojení uživatelé si chválí u vysavače ETA Verto 2442 90000 především jeho kompaktnost, která ho předurčuje pro využití i v malých prostorech, a zachování slušného výkonu i přes jednoduchost konstrukce. Naopak za slabinu považují uživatelé relativně vysokou hlučnost a nutnost častého očišťování filtru.

Naše hodnocení a závěr

Vysavač ETA Verto 2442 90000 je velmi dobře vybaveným přístrojem, který nabízí slušné parametry za přijatelnou cenu. Výhodou je možnost jak mokrého, tak suchého vysávání, a zejména HEPA filtr. Jako relativní slabina může být vnímána vyšší hmotnost a hlučnost, jinak se jedná o dobrý výrobek. Výhodou je také příslušenství, které rozšiřuje využití vysavače.

Jestliže hledáte vysavač s lepšími parametry akumulátoru a netrváte na HEPA filtru, doporučujeme vám k přečtení recenzi vysavače Electrolux ZB 6106 WDT.

1 300 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze ETA Verto 2442 90000

ETA Verto 2442 90000

1 300 Kč Orientační cena