Recenze a porovnání Eta Rotary 2425 90000 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Eta Rotary 2425 90000

92,6 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • HEPA filtr
  • Bohaté příslušenství
  • Výdrž baterie

Zápory

  • Vysoká hmotnost
  • Vyšší cena
  • Pouze suché vysávání
2 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje a vybavení

​Eta Rotary 2425 90000 je ruční vysavač vhodný zejména pro náročné uživatele. Umožňuje pouze suché vysávání, což je mezi dražšími ručními vysavači obvyklé. Na vysávání rozlitých nápojů či jiných tekutin tento stroj vhodný není. Patří mezi větší a těžší vysavače, váží 1,7 kg. Ruční vysavač je ale určen pro rychlé vysávání, vyšší hmotnost by tedy neměla být velký problém. Objem nádoby na prach 400 ml je sice o něco menší než u konkurenčních modelů, není ale nijak malá. Rozměry celého vysavače najdete v následující tabulce.

Výhodou vysavače je účinný HEPA filtr, který je vhodný zejména pro alergiky. Oceňujeme také bohaté příslušenství, které zahrnuje i rotační kartáč. Ten vám pomůže s vysáváním chlupů domácích mazlíčků.

Parametr Tento produkt
Výrobce

ETA

Hmotnost (kg)

1,73

Typ vysávání

Suché

Omyvatelné filtry

Ano

Objem nádoby na prach (ml)

400

Šířka (cm)

17

Výška (cm)

19

Hloubka (cm)

43

HEPA filtr

Ano

Hlučnost (dB)

80

Typ baterie

Li-Ion

Doba nabíjení (hod)

5

Výdrž baterie (min)

30

Hodnocení energetických údajů a hlučnosti

Hlučnost ručního vysavače Eta je 80 dB, což není nikterak výjimečná hodnota. Ruční vysavač je navíc v provozu jen krátkou chvíli, nemusíte proto hlučnost až tak řešit. Poměrně neobvyklá je výdrž, ta činí až 30 minut, což je opravdu hodně. Doba nabíjení 5 hodin je naopak jedna z nejkratších mezi srovnávanými modely.

Hodnocení uživatelů

Uživatelé, kteří vysavač už vyzkoušeli, si jej velmi pochvalují. Oceňují nízkou hlučnost, ale zejména vysoký výkon. Navíc se podle nich pohodlně ovládá a má dlouhou výdrž baterie.

Hlavní klady a zápory

Hlavní výhodou vysavače Eta je dlouhá výdrž baterie spolu s relativně rychlým nabíjením. Má také bohaté příslušenství a podle uživatelů i vysoký výkon. Oceňujeme i HEPA filtr, který zaručuje účinnou filtraci. Nevýhodou je vyšší hmotnost a zejména vysoká cena.

Porovnání s alternativami

Ruční vysavač Eta patří mezi ty dražší na trhu, odpovídají tomu ale také jeho parametry. Pokud ale nehledáte perfektní stroj, ale pouze malého pomocníka k rychlému úklidu, mohl by vás zaujmout model Orava VY-224 B s nižší cenou, ale bez HEPA filtru. Zajímavou alternativou je také Eta Verto 0442 90000 s HEPA filtrem a možností mokrého vysávání.

Naše hodnocení a závěr

Ruční vysavač Eta Rotary 2425 90000 ocení zejména nároční uživatelé, patří totiž do vyšší cenové kategorie a odpovídají tomu také jeho parametry. Je vybavený HEPA filtrem, což je ideální varianta pro alergiky. Potěší také bohaté vybavení, díky kterému najde vysavač mnoho využití při úklidu. Na jedno nabití vydrží v provozu až 30 minut, což je ve srovnání s ostatními hodně. Nevýhodou může být kromě vyšší ceny i vyšší hmotnost a větší rozměry. Hledáte-li drobnější vysavač, mohl by vás zajímat model Electrolux ZB5104WDB s mokrým vysáváním.

2 500 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Eta Rotary 2425 90000 | Hodnocení: 92,6 %
Veronika Vyskočilová se v naší redakci už několik let věnuje porovnávání a hodnocení kuchyňských a domácích pomocníků. Přístroje na úklid tak tvoří velkou část jejího zaměření. Na této stránce pro vás vybrala ruční vysavače, o kterých se více dozvíte v jejím článku. Poradí vám, co vše můžete ručním vysavačem uklízet a kdy využijete speciální nástavce. Jako autorku ji najdete například také u čističů koberců, tyčových aku vysavačů a parních mopů.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Eta Rotary 2425 90000

Eta Rotary 2425 90000

2 500 Kč Orientační cena