Recenze a porovnání Electrolux ZB5104WDB | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Electrolux ZB5104WDB

73,0 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Slušná výdrž
  • Suché i mokré sání
  • Praktická kolečka

Zápory

  • Dlouho se nabíjí
  • Nemá HEPA filtr
  • Výrobce neudává hlučnost
1 400 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje a vybavení

Ruční vysavač Electrolux ZB5104WDB umožňuje suché i mokré vysávání. Je tedy použitelný například na rozlitou vodu. Nečistoty jsou schraňovány v nádobě o objemu 500 ml, což je obvyklá velikost. Filtr je v tomto případě obyčejný oplachovací, nikoliv HEPA. Ten vyhledávají alergici a osoby citlivé na prach kvůli vyšší účinnosti. Rozměrově se jedná spíše o větší variantu ručního vysavače, přesto ale pár centimetrů navíc nezhoršuje použití. Hmotnost je navíc klasických 0,92 kg. Nebude tedy zamezovat použití ani fyzicky slabším osobám. Manipulaci usnadňují kolečka umístěná na spodní části sací hubice.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Electrolux

Hmotnost (kg)

0,92

Typ vysávání

Suché a mokré

Omyvatelné filtry

Ano

Objem nádoby na prach (ml)

500

Šířka (cm)

13,6

Výška (cm)

17,1

Hloubka (cm)

41,9

HEPA filtr

Ne

Typ baterie

Ni-Mh

Doba nabíjení (hod)

16

Výdrž baterie (min)

20

Hodnocení energetických údajů a hlučnosti

Přístroj je poháněn akumulátorem staršího typu Ni-Mh. Ten má proti Li-Ion nepříznivější poměr doby nabíjení a provozu. V tomto případě nabíjení trvá 12 až 16 hodin, výdrž je pak 20 minut. Nabíjí se nejdéle ze všech modelů, které jsme zařadili do srovnání (prosinec 2019). Výhodou je možnost umístění nabíjecího držáku na zeď. Hlučnost při vysávání bohužel výrobce neudává. U ručních vysavačů se ale pohybuje mezi 70 a 80 dB.

Naše hodnocení a závěr

Ruční vysavač Electrolux ZB5104WDB umožňuje vysávat suché i mokré nečistoty. To oceníte jistě zejména v kuchyni. Jeho výhodou je poměrně nízká hmotnost a také možnost omývání filtru. Bohužel ale nemá filtr HEPA, což je problém zejména pro alergiky. Největší slabinou je dlouhá doba nabíjení akumulátoru, to trvá až 16 hodin. V provozu vysavač vydrží až 20 minut. Rozměrově je vysavač sice o trochu větší, kolečka na konci hubice ale usnadňují jeho použití.

Jestliže se vám tento vysavač designově zamlouvá, ale očekáváte rychlejší nabíjení, zvažte také podobný model Electrolux ZB 6106 WDT ze stejné řady. Budete si ale muset připlatit.

1 400 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Electrolux ZB5104WDB | Hodnocení: 73,0 %
Veronika Vyskočilová se v naší redakci už několik let věnuje porovnávání a hodnocení kuchyňských a domácích pomocníků. Přístroje na úklid tak tvoří velkou část jejího zaměření. Na této stránce pro vás vybrala ruční vysavače, o kterých se více dozvíte v jejím článku. Poradí vám, co vše můžete ručním vysavačem uklízet a kdy využijete speciální nástavce. Jako autorku ji najdete například také u čističů koberců, tyčových aku vysavačů a parních mopů.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Electrolux ZB5104WDB

Electrolux ZB5104WDB

1 400 Kč Orientační cena