Menu

Recenze a srovnání Electrolux ZB5104WDB

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Ruční vysavače nad 1 000 Kč

Datum doporučení: Prosinec 2019

  • Slušná výdrž
  • Suché i mokré sání
  • Praktická kolečka
  • Dlouho se nabíjí
  • Nemá HEPA filtr
  • Výrobce neudává hlučnost
1 200 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje a vybavení

Ruční vysavač Electrolux ZB5104WDB umožňuje suché i mokré vysávání. Je tedy použitelný například na rozlitou vodu. Nečistoty jsou schraňovány v nádobě o objemu 500 ml, což je obvyklá velikost. Filtr je v tomto případě obyčejný oplachovací, nikoliv HEPA. Ten vyhledávají alergici a osoby citlivé na prach kvůli vyšší účinnosti. Rozměrově se jedná spíše o větší variantu ručního vysavače, přesto ale pár centimetrů navíc nezhoršuje použití. Hmotnost je navíc klasických 0,92 kg. Nebude tedy zamezovat použití ani fyzicky slabším osobám. Manipulaci usnadňují kolečka umístěná na spodní části sací hubice.

Parametr Tento produkt
Výrobce Electrolux
Hmotnost (kg) 0,92
Typ vysávání Suché a mokré
Omyvatelné filtry Ano
Objem nádoby na prach (ml) 500
Šířka (cm) 13,6
Výška (cm) 17,1
Hloubka (cm) 41,9
HEPA filtr Ne
Hlučnost (dB) Neuvedeno
Typ baterie Ni-Mh
Doba nabíjení (hod) 16
Výdrž baterie (min) 20

Hodnocení energetických údajů a hlučnosti

Přístroj je poháněn akumulátorem staršího typu Ni-Mh. Ten má proti Li-Ion nepříznivější poměr doby nabíjení a provozu. V tomto případě nabíjení trvá 12 až 16 hodin, výdrž je pak 20 minut. Nabíjí se nejdéle ze všech modelů, které jsme zařadili do srovnání (prosinec 2019). Výhodou je možnost umístění nabíjecího držáku na zeď. Hlučnost při vysávání bohužel výrobce neudává. U ručních vysavačů se ale pohybuje mezi 70 a 80 dB.

Naše hodnocení a závěr

Ruční vysavač Electrolux ZB5104WDB umožňuje vysávat suché i mokré nečistoty. To oceníte jistě zejména v kuchyni. Jeho výhodou je poměrně nízká hmotnost a také možnost omývání filtru. Bohužel ale nemá filtr HEPA, což je problém zejména pro alergiky. Největší slabinou je dlouhá doba nabíjení akumulátoru, to trvá až 16 hodin. V provozu vysavač vydrží až 20 minut. Rozměrově je vysavač sice o trochu větší, kolečka na konci hubice ale usnadňují jeho použití.

Jestliže se vám tento vysavač designově zamlouvá, ale očekáváte rychlejší nabíjení, zvažte také podobný model Electrolux ZB 6106 WDT ze stejné řady. Budete si ale muset připlatit.

1 200 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se nás, co vás zajímá, nebo poraďte ostatním zákazníkům v diskuzi. Naši redaktroři diskuzi moderují a hledají předné odpovědi, aby zůstala přehledná.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Electrolux ZB5104WDB

Electrolux ZB5104WDB

1 200 Kč Orientační cena