Recenze Bose QuietComfort Earbuds II - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Bose QuietComfort Earbuds II

95,1 % Celkové hodnocení

Vynikající na cesty v kategorii Bezdrátová sluchátka do uší

Klady

  • Nejlepší ANC na trhu
  • Neutrální zvukový projev
  • Nejmodernější standard připojení

Zápory

  • Přemrštěná cena
  • Chybí bezdrátové nabíjení mimo pouzdro
  • V tichém prostředí lze slyšet bílý šum
7 700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Bose QuietComfort Earbuds II jsou již druhou generací vysoce kvalitních bezdrátových sluchátek do uší určených na cesty. K tomu je ne nepředurčuje ani tak jejich výborná kvalita zvuku s velice neutrálním projevem, jako spíše celá řada dalších parametrů. Ostatně značka Bose je pro kvalitu své audiotechniky světoznámá.

Tvarově nejsou sluchátka nijak zvlášť zajímavá – konstrukce tvoří stejně jako u konkurence plast, do uší se vkládají s gumovými špunty. Tím je zaručeno, že zvuk půjde primárně do zvukovodu a ne do okolí. Podle zahraničních testů se dařilo předchozí generaci těchto sluchátek perfektně tlumit zvuk od přehrávání. Stejně tak tomu je u tohoto modelu. Okolí zkrátka neuslyší to, co zrovna posloucháte.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Bose

Provedení

Do uší

Konstrukce

Uzavřená

Přítlak/tlak v uchu

Těsnější

Materiál

Plast, Silikon

Počet barevných variant

2

Hmotnost (g)

6,2

Baterie

Po stránce baterie se nedočkáte ničeho moc překvapivého. Sluchátka vydrží nabitá samostatně po dobu 6 hodin (v závislosti na hlasitosti poslechu), s dopomocí nabíjecího pouzdra dohromady až 24 hodin. Během 20 minut nabíjení v krabičce získáte rovné dvě hodiny poslechu. Je ale škoda, že sluchátka nepodporují bezdrátové nabíjení, pouzdro tak u sebe budete muset nosit.

Parametr Tento produkt
Max. výdrž baterie (hod)

6/24 (s pouzdrem)

Doba nabíjení sluchátek (hod)

1

Bezdrátové nabíjení

Ne

Funkce

Bezdrátová sluchátka Bose QuietComfort Earbuds II sice reprodukují zvuk v opravdu vysoké kvalitě, to se ale ostatně od jejich cenové hladiny dá očekávat. Co je ovšem vysoce nadstandardní, je aktivní potlačení okolního hluku (ANC). Společnost Bose tuto technologii ostatně vynalezla, není tedy divu, že ji má zvládnutou nejlépe. Režim prostupu okolních zvuků je čistý, a to natolik, že se od zvuku okolí bez sluchátek moc neliší. Sluchátka se tak perfektně hodí na cestování, létání letadlem či do hlučné kanceláře.

Parametr Tento produkt
Připojení

Bluetooth 5.3

Kodek

SBC, AAC

Volitelný kabel

Ne

Ovládání na sluchátkách

Poklepem

Aktivní potlačení okolního hluku (ANC)

Ano

Voděodolnost

IPX4

Výrobce vybavil sluchátka nejmodernějším standardem bezdrátové konektivity, který byl v říjnu 2022 k dispozici – tedy technologií Bluetooth 5.3. Ta zajišťuje to nejstabilnější připojení na trhu. Sluchátka podporují kodeky SBC a AAC, což pro účely přehrávání z většiny streamovacích služeb (např. Spotify) bohatě stačí. Nechybí oblíbené funkce jako hlasový asistent nebo ovládání dotykem.

Po konstrukční stránce slibuje výrobce voděodolnost s certifikací IPX4. To znamená, že jsou sluchátka odolná vůči stříkající vodě, alias dešti. To ale neznamená, že by byla sluchátka vodotěsná.

Mikrofon

Každé ze sluchátek je vybaveno 4 mikrofony, které ale primárně slouží k dobrému fungování aktivního potlačení okolního hluku (ANC). Podle zahraničních recenzí si ale tato sluchátka dobře poradí i s telefonními hovory, při jejichž konání poskytují poměrně čistý záznam zvuku. V tomto ohledu ale existují na trhu lepší varianty, například Apple AirPods Pro.

Parametr Tento produkt
Mikrofon

Ano

Přijímání hovorů

Ano

Hlasový asistent

Ano

Názory uživatelů a dalších expertů

V době psaní této recenze (říjen 2022) byla sluchátka na trhu novinkou, není proto divu, že nebylo možné dohledat dostatek uživatelských recenzí. Zaměřili jsme se proto spíše na hodnocení odborníků.

Ti vyzdvihují zejména perfektní zapracování ANC (aktivního potlačení okolního hluku), které funguje zcela nadstandardně. Chválí také neutrální podání zvuku a dobré usazení sluchátek ve zvukovodu. Výtky přitom směřují spíše jen k vysoké pořizovací ceně a nižší kvalitě mikrofonu ve srovnání s konkurencí.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

My považujeme za největší přínos těchto sluchátek jejich bravurně propracovanou technologii aktivního potlačení hluku. Ta vás nenechá na holičkách na rušné ulici, v kanceláři ani v letadle. Je ale důležité zmínit, že ANC u sluchátek do uší nikdy nebude fungovat tak dobře jako u sluchátek přes hlavu. Pasivní izolace zvukovodu totiž dělá své. Výborná je také kvalita zvuku, který není nijak zvláště přibarvený a má spíše neutrální pojetí.

Bohužel se dočkala tato sluchátka také až překvapivě vysoké cenovky, nejsou tedy pro každého. Je škoda, že nemají o něco vyšší kvalitu záznamu zvuku skrze mikrofony. To je ve značné míře způsobeno jejich tvarem, nelze to proto výrobci příliš vyčítat. Sluchátka umisťovaná přímo do zvukovodu bez tyčinek, které by z ucha trčely, musejí mít mikrofony otočeny směrem od hlavy. O něco nižší kvalita hovoru je tedy daní za stabilnější pozici v uchu, která je důležitá při sportu.

Porovnání s alternativami

Zajímavou alternativou tohoto modelu jsou sluchátka Apple AirPods Pro. Ta nabídnou o hodinu a půl kratší výdrž baterie ve sluchátkách. Konstrukčně jsou řešeny dosti odlišně, jejich ovládání tedy probíhá ikonickými tyčinkami trčícími z uší.

Velkou výhodou Apple AirPods Pro je ale kvalita telefonních hovorů. V tomto ohledu jsou AirPody jedničkou na trhu. Kvalitou zvuku a ANC je ale Bose QuietComfort Earbuds II předčí. Lze je navíc připojit ke každému telefonu, bez ohledu na to, jestli se jedná o iPhone, nebo nikoliv.

Závěrečné shrnutí

Sluchátka Bose QuietComfort Earbuds II jakožto druhá generace velice povedeného produktu přináší několik vylepšení. Už tak dobré potlačení okolního hluku se dočkalo dalšího pokroku a bez nadsázky lze recenzovaný model označit v tomto ohledu za nejlepší na trhu. Pokud hledáte sluchátka s neutrálním projevem na cesty, sport či do letadla, sluchátka QuietComfort splní všechna vaše očekávání.

Jestliže vám ale jde pouze o vysokou kvalitu zvuku a dobrou stabilitu v uchu a aktivní potlačení okolního hluku nevyžadujete, můžeme vám doporučit podstatně levnější Anker Soundcore Liberty 2 Pro.

7 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Bose QuietComfort Earbuds II | Hodnocení: 95,1 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technicky zaměřený redaktor. Bezdrátová sluchátka byla jeho prvním větším tématem v naší redakci. V minulosti plnil v jiném týmu také roli zvukaře a bez hudby zásadně nepracuje. V roce 2020 poslouchal hudbu průměrně 2,5 hodiny denně. Kromě sluchátek se v naší redakci věnuje také další elektronice a elektrickému nářadí.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Bose QuietComfort Earbuds II

Bose QuietComfort Earbuds II

7 700 Kč Orientační cena