Recenze Braun IRT 6520 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Braun IRT 6520

Výborné Celkové hodnocení

Top produkt v kategorii Osobní - ušní

Klady

  • Přesnost
  • Rychlost
  • Barevná signalizace horečky

Zápory

  • Vyšší cena
  • Malá paměť
  • Dokupování krytek
1 700 Kč Orientační cena

Teploměr Braun IRT 6520 patří k velmi přesným modelům měřícím tělesnou teplotu v uchu. Za přesné rychlé a snadné měření tohoto teploměru si ale připlatíte.

Základní charakteristiky

Tento teploměr disponuje měřením na dvě desetiny stupně Celsia, takže dostanete velice přesnou hodnotu. Pro snadnější používání má teploměr funkci podbarvení displeje dle hodnoty teploty. Snadno vás tedy upozorní například červenou barvou na horečku a naopak zelené zbarvení může značit správnou tělesnou teplotu. Žlutý displej indikuje zvýšenou teplotu.

Pro větší komfort a hlavně přesnější měření má tento teploměr vyhřívanou koncovku. Naměřená hodnota tak není zkreslená kvůli chladné špičce, jak tomu může být u jiných modelů.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V recenzích uživatelé tento teploměr chválí za přesnost a rychlost měření. Vyšší cenu shledávají oprávněnou a shodují se na tom, že se tento model i za vyšší částku vyplatí. Uživatelům přijde po zkušenostech s bezkontaktními čelními teploměry způsob měření v uchu přesnější. Jediná výtka směřuje k nutnosti vyměňovat ochranné krytky, což je ale z hygienických důvodů jednoduše nutné.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi hlavní pozitiva tohoto modelu patří rychlé a velmi přesné měření, což je u teploměrů tou nejdůležitější vlastností. Potěšit může i podbarvený displej a možnost ukládat měření do paměti.

Méně vás bude těšit cena, která je jednou z nejvyšších u těchto teploměrů. Daní za velmi přesné ušní měření je také fakt, že teploměr neumí bezkontaktně měřit jiné objekty nebo kapaliny.

Porovnání s alternativami

Vybíráte-li ušní teploměr a nechcete utrácet vysoké částky, Beurer FT 58 může být skvělou alternativou. Nenajdete na něj sice moc uživatelských recenzí, v Dtestu ale získal hodnocení velmi dobré (80 %). Pokud netrváte na barevném displeji, Braun IRT 3030 má podobné vlastnosti a příznivější cenu.

Závěrečné shrnutí

Braun IRT 6520 patří k dražším ušním teploměrům, podle uživatelských recenzí se však vyplatí do něj investovat. Nemůžete od něj očekávat měření kapalin a jiných objektů jako u čelních teploměrů, pokud vám však jde o přesné a rychlé měření tělesné teploty, bude dobrou volbou. Myslete však na to, že bude potřeba dokupovat ochranné krytky, které je z hygienických důvodů nutno měnit.

1 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Braun IRT 6520 | Hodnocení: Výborné
Kateřina má jako máma dvou malých dětí s infračervenými teploměry několikaleté zkušenosti. Dobře zná jejich slabiny i benefity a ví, že rychlé a přesné měření teploty šetří čas v náročných obdobích nemocí. Umí poradit, pro koho se více hodí ušní teploměr a kdo naopak ocení měření na čele. Kromě infra teploměrů se věnuje tématům dětských produktů a domácích spotřebičů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Braun IRT 6520

Braun IRT 6520

1 700 Kč Orientační cena