Recenze Cloc SK-T008 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Cloc SK-T008

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Osobní - čelní

Klady

  • Rychlý
  • Rozsah teplot
  • Zvuková signalizace

Zápory

  • Těžší
  • Delší automatické vypnutí
  • Pouze °C
300 Kč Orientační cena

Základní charakteristiky

Infračerveným teploměrem CLOC SK-T008 můžete měřit nejen tělesnou teplotu, ale také teplotu povrchů a tekutin. Využijete jej tedy také například při ohřívání dětské stravy nebo přípravě koupele. Tělesnou teplotu měří přístroj v rozmezí 32 až 42,9 °C, což je pro takové měření plně dostačující rozsah. Měřené povrchy pak mohou mít mezi 5 a 105 °C a tento rozsah by pro domácí použití měl také vyhovovat.

Měření netrvá ani sekundu a je přesné na 0,2 °C, ale stejně jako u ostatních modelů je třeba dodržovat správný postup měření. Do paměti se ukládá posledních 32 záznamů, můžete tak sledovat průběh teploty například během noci nebo několika dní. Po měření se ozve zvuková signalizace a hodnota se zobrazí na podsvíceném displeji, takže odečíst hodnotu je velmi snadné.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Recenze uživatelů na tento infračervený teploměr jsou vesměs pozitivní. Za největší benefit považují rychlost měření a také jeho přesnost. Uživatelé jej hodnotí kladně také pro jeho snadné ovládání. Za lehce komplikovanější považují přepínání mezi měřením povrchů či tělesné teploty a zmiňují také, že trvá delší dobu, než z displeje zmizí poslední naměřená hodnota.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Za hlavní výhody je považován fakt, že teploměr měří poměrně rychle, a to už v čase pod jednu sekundu. Má také široký rozsah teplot jak na povrchy, tak i na tělesnou teplotu. Pohodlné manipulaci napomůže zvuková signalizace po naměření hodnoty. Negativem je vyšší hmotnost oproti jiným (125 g bez baterie), nejedná se ale o závratně vysoké číslo. Myslete také na to, že teploměr měří jen ve stupních Celsia.

Porovnání s alternativami

Pokud hledáte infračervený teploměr s dobrým poměrem cena/výkon, můžete také zvolit Hetaida HTD8813, který je lehce dražší, zvládne ale do paměti uložit až 50 záznamů a měří i ve °F. Pokud byste byli ochotní připlatit si jednou tolik, můžete pořídit TrueLife Care Q7, který získal ocenění Produkt roku 2022 na serveru Heureka.cz

Závěrečné shrnutí

Teploměr CLOC SK-T008 se hodí pro použití na tělo, na povrchy, ale například i tekutiny. Jeho využití v domácnosti tedy bude široké. Nabídne velké teplotní rozpětí, měří ale pouze v °C. Uživatelsky je velmi oblíbený a podle recenzí měří rychle. Trvá mu však déle, než z displeje zmizí naměřená hodnota. Rychlejší vypnutí nabízí TrueLife Care Q7, který měří i v °F.

300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Cloc SK-T008 | Hodnocení: Dobré
Kateřina má jako máma dvou malých dětí s infračervenými teploměry několikaleté zkušenosti. Dobře zná jejich slabiny i benefity a ví, že rychlé a přesné měření teploty šetří čas v náročných obdobích nemocí. Umí poradit, pro koho se více hodí ušní teploměr a kdo naopak ocení měření na čele. Kromě infra teploměrů se věnuje tématům dětských produktů a domácích spotřebičů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Cloc SK-T008

Cloc SK-T008

300 Kč Orientační cena