Recenze čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Ionic-CARE Triton X6

Klady a zápory

  • Nízká hlučnost
  • Nízká cena
  • Nedisponuje HEPA filtrem
3 500 Kč Orientační cena

Konstrukce a hmotnost

Z pohledu konstrukčního řešení stojí u této čističky za zmínku především její orientace věžového umístění na výšku, která dosahuje 71 cm. Celková hmotnost 3,1 kg pak zajišťuje poměrně slušné možnosti manipulace a s jejím přesunem by si měli poradit i méně fyzicky zdatní jedinci.

Čištění vzduchu

Čistička disponuje vzduchovým výkonem 65 m3/h a protiprašnou účinností 96 %, což znamená poměrně obstojnou schopnost zachytit drtivou většinu prachových částic, procházejících přes filtraci, nicméně ani v jednom z těchto parametrů nedosahuje Ionic-CARE Triton X6 kvalit nejlepších produktů na trhu. Z pohledu určení čističky pro plochy do 75 m2 se naopak jedná o hodnotu, která výrazně převyšuje průměrná čísla u čističek podobných cenových relací, nicméně ve skutečnosti je toto číslo nutné brát poněkud s rezervou a čistička nabízí využití spíše pro menší prostory, jak naznačují i předchozí parametry.

Hlučnost a ionizátor

V čem naopak Ionic-CARE Triton X6 exceluje, je bezesporu hlučnost. Osm decibelů je hodnota hlučnosti, která je velmi příznivá a lze ji přirovnat například k tichému šumění stromů, takže nenaruší vaše běžné aktivity ani například spánek. Čističce nechybí ani ionizátor, který přidává do čištěného vzduchu ionty. Ty na sebe nabalují nečistoty a, které se pak mění ve shluky ve formě prachu a očistí tak váš vzduch, kromě toho navíc vzduch s více ionty zapříčiňuje lepší dýchání.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Ionic-CARE

Typ filtrace

Elektrostatický

Vzduchový výkon (m3/hod)

65

Maximální hlučnost (dB)

8

Protiprašná účinnost (%)

96

Závěr

Ionic-CARE Triton X6 je uživatelsky velmi hojně a kladně hodnocená čistička. Ačkoliv nedosahuje špičkových kvalit v ohledu samotného čištění, jistě jí lze vzhledem k pořizovací ceně považovat za vhodnou volbu. Její nejsilnější stránkou je pak nízká hladina hlučnosti a poměrně výrazná úspornost z pohledu skladnosti, díky nízké váze a přijatelným rozměrům.

3 500 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Ionic-CARE Triton X6
Veronika Vyskočilová je naší dlouholetou redaktorkou, která srovnává domácí pomocníky i produkty pro zdraví. Čističky vzduchu jde začlenit do obou těchto kategorií. Jelikož žije v domácnosti s alergikem, ví, jak těžké je udržet prostor v nezávadném stavu. Své zkušenosti zúročila při výběru čističek vzduchu, který najdete na této stránce. Dále se věnovala výběru některých typů vysavačů, parním čističům či tonometrům.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Ionic-CARE Triton X6

Ionic-CARE Triton X6

3 500 Kč Orientační cena