Menu

Recenze a srovnání Ionic-CARE Triton X6

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejprodávanější v kategorii Nejlevnější čističky vzduchu do 5000 Kč

Klady

  • S ionizátorem
  • Netřeba měnit filtry
  • Extra tichý chod
  • Nízké provozní náklady
  • Moderní design

Zápory

  • Nižší účinnost oproti konkurenci
  • Nízký výkon
  • Nemá HEPA filtraci
3 700 Kč Orientační cena

Konstrukce a hmotnost

Z pohledu konstrukčního řešení stojí u této čističky za zmínku především její orientace věžového umístění na výšku, která dosahuje 71 cm. Celková hmotnost 3,1 kg pak zajišťuje poměrně slušné možnosti manipulace a s jejím přesunem by si měli poradit i méně fyzicky zdatní jedinci.

Čištění vzduchu

Čistička disponuje vzduchovým výkonem 65 m3/h a protiprašnou účinností 96 %, což znamená poměrně obstojnou schopnost zachytit drtivou většinu prachových částic, procházejících přes filtraci, nicméně ani v jednom z těchto parametrů nedosahuje Ionic-CARE Triton X6 kvalit nejlepších produktů na trhu. Z pohledu určení čističky pro plochy do 75 m2 se naopak jedná o hodnotu, která výrazně převyšuje průměrná čísla u čističek podobných cenových relací, nicméně ve skutečnosti je toto číslo nutné brát poněkud s rezervou a čistička nabízí využití spíše pro menší prostory, jak naznačují i předchozí parametry.

Hlučnost a ionizátor

V čem naopak Ionic-CARE Triton X6 exceluje, je bezesporu hlučnost. Osm decibelů je hodnota hlučnosti, která je velmi příznivá a lze ji přirovnat například k tichému šumění stromů, takže nenaruší vaše běžné aktivity ani například spánek. Čističce nechybí ani ionizátor, který přidává do čištěného vzduchu ionty. Ty na sebe nabalují nečistoty a, které se pak mění ve shluky ve formě prachu a očistí tak váš vzduch, kromě toho navíc vzduch s více ionty zapříčiňuje lepší dýchání.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Ionic-CARE

Typ filtrace

Elektrostatický

Vzduchový výkon (m3/hod)

65

Doporučený prostor (m^2)

75

Doporučený prostor pro alergiky (m^2)

6

Minimální hlučnost (dB)

8

Maximální hlučnost (dB)

8

Protiprašná účinnost (%)

96

Závěr

Ionic-CARE Triton X6 je uživatelsky velmi hojně a kladně hodnocená čistička. Ačkoliv nedosahuje špičkových kvalit v ohledu samotného čištění, jistě jí lze vzhledem k pořizovací ceně považovat za vhodnou volbu. Její nejsilnější stránkou je pak nízká hladina hlučnosti a poměrně výrazná úspornost z pohledu skladnosti, díky nízké váze a přijatelným rozměrům.

3 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Ionic-CARE Triton X6 | Hodnocení: Velmi dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se při své práci ráda zabývá tématy týkající se péče o zdraví, mezi které bezpochyby patří i čističky vzduchu. V této oblasti si udržuje aktuální přehled a poradí, na které parametry se při výběru zaměřit i do jakých produktů se vyplatí investovat. Zohledňuje přitom vlastní zkušenosti, odborné a uživatelské recenze a výsledky nejrůznějších testů.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Ionic-CARE Triton X6

Ionic-CARE Triton X6

3 700 Kč Orientační cena