Menu

7 nejlepších fotomobilů pro léto 2024: Potěší i náročné fotografy

7 nejlepších fotomobilů pro léto 2024: Potěší i náročné fotografy
Ilustrace: Arecenze

Je zřejmé, že běžné fotoaparáty jsou v posledních letech značně na ústupu a některé mobily je svými schopnostmi dorovnávají nebo i převyšují. Kromě toho, že chytré telefony každoročně přicházejí s kvalitnějšími fotoaparáty, mají i řadu dalších výhod. Tou nejdůležitější je fakt, že mobil nosí prakticky nonstop každý ve své kapse a je tak v případě potřeby vždy po ruce. Zjistěte, které fotomobily patří momentálně k těm nejlepším.

Honor Magic 6 Pro

Honor Magic 6 Pro má velmi výrazný fotomodul se třemi fotoaparáty. Primární snímač má rozlišení 50 Mpx a potěší optickou stabilizací a pohyblivou clonou f/1,4–2,0. Podle aktuálních žebříčků se jedná dokonce o ten nejlépe fotící mobil vůbec. Své přednosti dokazuje především ostrostí, barevnou věrností a kvalitou snímků při nedokonalých světelných podmínkách. Za pochvalu stojí i kvalitní 5× či 10× zoom.

Apple iPhone 15 Pro Max

Fotoaparát v modelu iPhone 15 Pro Max je tím nejlepším, co má dnes Apple v nabídce. Dokonce se odlišuje i od menšího modelu iPhone 15 Pro, protože nabídne i 5× optický zoom. Hlavní fotoaparát má rozlišení 48 Mpx a světelnost ƒ/1,78. Fotografie mají prvotřídní kvalitu a jasně řadí tento model mezi nejlepší fotomobily. Dokazuje to i druhá příčka v žebříčku DxOMark.

Google Pixel 8 Pro

Také fotoaparáty Pixelu patří k fotomobilní špičce. Potvrzuje to i Google Pixel 8 Pro, který má sice hlavní fotoaparát prakticky totožný se svým předchůdcem, ale to není nevýhoda, protože je skvělý. Zcela nový je ovšem ultraširokoúhlý objektiv s rozlišením 48 Mpx. Nechybí ani 5násobný teleobjektiv s optickou stabilizací. Fotky se vyznačují dokonalým podáním barev a vysokou úrovní detailů.

Samsung Galaxy S24

Mezi nejlepšími fotomobily současnosti logicky nechybí ani Samsung Galaxy S24. Fotovýbava tohoto modelu je sice velmi podobná s předchůdci, ale stále kvalitní. Na zadní straně najdeme hlavní fotoaparát (50 Mpx), ultraširokoúhlý objektiv (12 Mpx) a 3× teleobjektiv (10 Mpx).

Apple iPhone 15

O tom, že Apple to s fotoaparáty umí, svědčí skutečnost, že mezi nejlepšími fotomobily se objevuje i jeho aktuálně základní model iPhone 15. Ten dostal 48Mpx hlavní snímač, který byl doménou řady Pro. Příjemnou novinkou je také 2× digitální zoom. Výsledné fotografie mají skvělé barvy a dostatek detailů. Velkou předností tohoto modelu je tradičně kvalita snímků při horších světelných podmínkách.

Vivo X100 Pro

Vivo X100 Pro tradičně spolupracuje na vývoji svých mobilních fotoaparátů s německou legendou Zeiss. Důsledkem této spolupráce je opět jeden z nejlepších fotomobilů na trhu. Skvělý hlavní fotoaparát od Sony má rozlišením 50 Mpx. Stejné rozlišení nabídne i 4,3× teleobjektiv a ultraširokoúhlý objektiv. Výsledné snímky jsou špičkové a Vivo boduje zejména s portrétním režimem a nočními snímky.

Google Pixel 8

Výborný fotoaparát má ve výbavě i kompaktní Google Pixel 8. Na zádech telefonu je dvojice kamer, hlavní s rozlišením 50 Mpx a širokoúhlý objektiv s rozlišením 12 Mpx. Hlavní snímač je převzatý z modelu Google Pixel 8 Pro. Je však nutné dodat, že naprosto špičkové výsledky dodávají oba dva snímače. Kvalitní jsou noční snímky, makro i portrétní režim.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Tak hlavně, že tam je základní S24 nebo iPhone 15 a není tam třeba Xiaomi 14 Ultra 😀 To psal zas nějakej odborník 🤭

Space Dave

nejlepší fotomobily… no tak určitě, samozřejmě že nejlepší foták má pura 70 ultra, o tom to není ani zmínka, xiaomi 14 ultra asi taky neexistuje a pokud chápu tak s24 je lepší než s24 ultra… to ku*va dává smysl!

Tvoj ujo asi

Dobrý den,

z části odpověď uvádím výše. Co se modelu Pura 70 Ultra týče, tento model neuvádíme, protože nemůžeme s čistým svědomím doporučit modely Huawei bez podpory západních služeb, s nejasnou budoucností a nakládáním s uživatelskými daty. Stejně tak by se dalo jistě uvést Oppo Find X6 Pro, nicméně tento model v ČR oficiálně není.

Jakub Gulec, redaktor

asi tak 🤣

Robert

Dobrý den,

podle našich prvních zkušeností (telefon aktuálně testujeme) se průměrná kvalita fotek z Xiaomi 14 Ultra výrazně neodlišuje od Pixelu 8, mezi TOP 7 by ale Xiaomi 14 Ultra určitě uvedeno být mělo. Redaktor se snažil do článku zahrnout i dostupnější modely, stejně tak vynechal modely, které na českém trhu nejsou k dispozici.

Jakub Gulec, redaktor

A hlavně že je vyzdvihovan 15 Pro Max oproti 15 Pro, když pro focení portrétů je mnohem lepší 15 Pro s 3x zoomem, oproti 5x zoomu, který pak dělá portrét pouze softwarově!

Domin

A co takové telefony Sony?? Xperia V, VI. Jsou oceňovány v specializovaných časopisech nejen na foto ale i na zvuk…

Roman Kott

Dobrý den,

Modely Sony předchozí generace jsem testoval všechny a ač přináší mnohdy opravdu zajímavé výsledky, jejich výkon při focení je dost nekonzistentní. Mě osobně jako fotografovi navíc sice nedělá obsluha aplikace obtíže, předchozí generace měly aplikaci fotoaparátu pro běžné uživatele ale nesmyslně složitou a udělat dobrou fotku tak bylo podstatně složitější, než u konkurence. Kvalita zvuku z reproduktorů Xperie 1 V byla ovšem opravdu famózní.

Jakub Gulec, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.