Menu

3 nejdražší stavebnice LEGO, které v obchodě běžně koupíte

3 nejdražší stavebnice LEGO, které v obchodě běžně koupíte

LEGO stavebnice jsou oblíbené nejen mezi dětmi, ale i dospělými. Některé sady totiž překračují hranice obyčejné hračky a stávají se sběratelskými kousky s vysokou hodnotou. V tomto článku se podíváme na tři nejdražší LEGO stavebnice, které můžete běžně koupit v obchodě, a zjistíme, co je činí tak speciálními.

1. LEGO® Star Wars™ 75252 Imperiální hvězdný destruktor

Tato propracovaná stavebnice z řady LEGO Star Wars představuje Imperiální hvězdný destruktor, jedno z nejikoničtějších vesmírných plavidel ze světa Star Wars. S více než 4 700 dílky nabízí fanouškům Star Wars nejen detailní rekonstrukci této obávané lodi, ale také nezapomenutelný stavitelský zážitek. S cenou, která se může vyšplhat i nad 30 000 Kč, je zároveň také cenným sběratelským předmětem. V plné sestavě měří na stojánku 44/66/110 cm (v/š/d).

2. LEGO® Star Wars™ 10188 Hvězda smrti

Hvězda smrti je další fascinující a cenově nákladný set s tématikou LEGO Star Wars. Obsahuje více než 3 800 dílků, se kterými umožňuje uživatelům rekonstruovat slavnou Hvězdu smrti plnou interaktivních místností a scén z filmové série Star Wars, včetně 24 unikátních figurek. Díky množství detailů a funkčním prvkům je tento set oblíbený nejen mezi LEGO staviteli, ale i jako sběratelská položka. Cena se obvykle pohybuje okolo 24 000 Kč a v plné velikosti měří 59/50/18 cm (v/š/d).

3. LEGO® Creator 10294 Titanic

Titanic je jedním z nejnovějších přírůstků do řady LEGO Creator a zároveň jednou z největších a nejdražších stavebnic, které LEGO kdy vydalo. S více než 9 000 dílky poskytuje tento set detailní a autentickou rekonstrukci slavného transatlantického parníku. Cena tohoto setu se může pohybovat kolem 20 000 Kč a výš, což odráží jeho propracovanost a enormní velikost 44/16/135 cm (v/š/d).

Tyto stavebnice představují vrchol toho, co LEGO nabízí nejen v oblasti detailu a složitosti, ale také v ceně na českém trhu. Jsou určeny pro děti, ale především pro dospělé fanoušky a sběratele, kteří hledají výzvu a chtějí si rozšířit svou kolekci o něco opravdu unikátního. Rozhodně si s nimi užijete hodiny stavitelské zábavy.

Další oblíbené LEGO stavebnice:

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den, máte zde špatně uvedené rozměry stavebnice. Autorizované stránky lega uvádí jiné rozměry. Zrovna u lodi Titanic mi přijde blbost aby byla loď široká 44cm a dlouhá 16cm

Michael

Dobrý den,

děkujeme, máte samozřejmě pravdu, parametry jsme opravili.

Jakub Gulec, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.