Menu

3 nejhorší mobily 2023 podle recenzí uživatelů: Na paškál jste postavili Samsung, Google i Honor

3 nejhorší mobily 2023 podle recenzí uživatelů: Na paškál jste postavili Samsung, Google i Honor

Při výběru mobilního telefonu podle recenzí narazíte na fakt, že většina z nich má velmi dobré hodnocení – málokterý telefon má na Heurece méně než 85 %. Dalo by se tedy říct, že v dnešní době už na takovém mobilu není co pokazit. I přesto ale někdy šlápnou výrobci vedle. A paradoxně u těch dražších modelů.

Samsung Galaxy Z Fold4 – převratný model nebo propadák?

Samsung Galaxy Z Fold4 5G 12GB/256GB si u uživatelů vysloužil pouhých 75 %, což je v porovnání s jinými mobilními telefony (i s těmi podstatně levnějšími) velmi málo. S cenovkou atakující 32 tisíc korun by člověk čekal opravdu hodně. To telefon na první pohled také nabízí – nejnovější Android, super rychlý mikročip, dvě obrazovky, které dokážou pracovat nezávisle na sobě a mnoho dalších vychytávek.

Uživatelé se však shodují na tom, že nefungují tak, jak by člověk od telefonu očekával. Největší problém je s inovativním displejem. Jeho vnější polovina se zákazníkům rychle zničí i přesto, že je opatřená silným ochranným sklem či obalem. Ne všechny aplikace jsou navíc tomuto displeji přizpůsobeny, a tak si jednoduše velkou obrazovku neužijete naplno.

Mnoho uživatelů si také stěžuje na optimalizaci systému – telefon začne po pár měsících zamrzat, občas nereaguje a je pomalejší. Poměrně špatná je i baterie, která se rychle vybíjí a patrně nestačí velkému výkonu a displeji telefonu.

Alternativy od Samsungu

Pokud vás i přesto láká tento typ displeje, jděte raději do nejnovějšího modelu. V tomto případě je na recenzích vidět, že Samsung na nedostatcích zapracoval. Oblíbené jsou vlajkové lodě i cenově dostupnější kousky.

Honor Magic 4 Pro 5G lákal na foťák, ten ale zklamal

Hlavním tahákem Honoru Magic 4 Pro 5G byl zadní fotoaparát s rozlišením 50 Mpx + 50 Mpx + 64 Mpx. Právě ten ale některé uživatele zklamal, a tak si telefon na Heureka.cz získal pouze 68 % zákazníků. Na své si nepřišli hlavně ti, kteří vlastnili jeho předchůdce a měli tak srovnání fotoaparátů. Podle komentářů se totiž kvalita fotek vůbec nezměnila a některé funkce foťáku byly dokonce méně promyšlené.

Dalším mínusem, který se často v recenzích opakuje, je nedostatečná výdrž baterie. Uživatelům se nelíbí ani krátká doba podpory aktualizací systému, a celkově systém jako takový. Ten se totiž velmi brzy zasekává a neumožňuje tak využít potenciál mobilu naplno.

Alternativy od Honoru

Google Pixel 6 – velká očekávání od technologického giganta?

Google u svého modelu mobilního telefonu s označením Pixel 6 láká na moderní funkce, skvělý OLED displej, foťák i výkon. Ten má zajistit jejich vlastní procesor – Google Tensor. Zajímavá je i baterie, kterou dle popisu od výrobce nabijete na 50 % za půl hodiny – ale to už dneska umí kdejaký telefon.

Telefon nedopadl až tak špatně, od uživatelů získal 80 %. To je ve srovnání s modely od konkurence sice podstatně méně, ale zákazníkům dokáže jistě něco nabídnout. Pochvalují si fotoaparát, opravdu kvalitní displej, dlouhou podporu systému i plynulé fungování bez záseků.

Co se často objevuje v nevýhodách, je absence 5G či nemožnost rozšířit paměť o SD kartu. Signál 5G začal být ovšem v průběhu roku 2023 podporován i v ČR. Uživatelé si paradoxně stěžují také na delší dobu nabíjení a velmi kluzký povrch. Bez pouzdra nebo silikonového obalu je dle recenzí téměř nemožné zamezit jeho pádu.

Alternativy od Google

Mobily od Googlu ale nejsou vůbec špatné a nabízejí hodně muziky za slušnou cenu. Velmi povedené jsou nejnovější modely, ve kterých výrobce vychytal některé mouchy.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Nejhorší smartphone všech dob je iPhone SE 3 (2022). Za tu cenu odporný zakrslý displej s archaickými rámečky, jeden zoufalý foťák. Chabá baterie s ultra pomalým nabíjením.

Lukáš Mauer

Ta část s pixel 6 je blbost ohledně 5G které samozřejmě umí a i v ČR. Takže článek ideálně v době kdy nešel v ČR.

PanRT

článek je z roku 2023… telefon Google pixel 6 je při nejmenším 2-3 roky stará záležitost… absence 5G u Pixelů této řady žádná není, jsem uživatel Pixelů a 5G funguje normálně, vlastně kompletní IMS je registrován tudíž VoLTE i VoWiFi. SD karta v dnešní době v telefonech mi přijde zbytečná, přenos souborů na Flash disk v rámci androidu s USB – C je bezproblémový.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.