Menu

3 nejlepší produkty Parkside pro údržbu stromů

3 nejlepší produkty Parkside pro údržbu stromů

Práce na zahradě může přinášet člověku velkou radost a uspokojení. Proto, aby tomu tak skutečně bylo, je však třeba, aby měl člověk k dispozici kvalitní nářadí. Značka Parkside si mezi kutily i majiteli zahrad vybudovala v poslední době silnou pozici. Jakožto značka navázaná na obchodní řetězec Lidl je lidem hodně na očích. Bez toho aby prokázala svoji kvalitu, by úspěšná být ale nemohla.

Zahradní nářadí Parkside si neklade za cíl konkurovat drahému profesionálnímu nářadí, nýbrž chce poskytovat zákazníkům ten nejlepší možný poměr cena/výkon. Podle reakcí zákazníků se jí to dosud daří. Jaké produkty nabízí Parkside pro údržbu stromů?

Parkside aku pilka na větve PASA 20-Li-B2, smart 4Ah

Elektrická pilka na větve je nepostradatelným pomocníkem každého majitele zahrady. Prořezávání větví je totiž činností, bez které se žádná údržba stromů neobejde. Akupilka na větve PASA20 představuje právě takového pomocníka. Pilka je určená na řezání větví s průměrem do 90 mm, disponuje přitom ozubeným držákem větví, ačkoliv je možné použít jí i bez něj. Při práci lze nastavit počet zdvihů až do 2700 za minutu.

 

V přímo zakoupeném balení dostanete jeden pilkový list určený pro dřevo, pilka je však kompatibilní se všemi běžnými pilovými listy Parkside a lze ji proto použít i na řezání stavebního dřeva nebo plastu. Bezpečnost a pohodlí při práci zajišťuje rukojeť s protiskluzovým povrchem, samozřejmostí je potom aretace zabraňující náhodnému spuštění. Pro každou aku vrtačku je velmi důležitá kvalita akumulátoru. V tomto případě se jedná o smart akumulátor typu Li-Ion s kapacitou 4 Ah.

Parametry akumulátoru a jeho stav lze sledovat, případně konfigurovat skrze mobilní aplikaci Lidl Home. Kromě zobrazení dat o zbývajícím času v době nabíjení, nebo celkové době provozu lze přepínat mezi režimy označenými jako výkon, vyvážený, ekologický a expert. K akumulátoru je přiložena rychlonabíječka PLG20C3 s nabíjecím proudem 4,5 A, která dokáže akumulátor nabít opravdu rychle. Nabíječka je navíc kompatibilní i s ostatními akumulátory typu Parkside X 20.

Akupilka na větve PASA 20 je dobrou volbou pro každého majitele zahrady, který občas potřebuje prořezat své menší ovocné stromy. 

Od 2 300 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Parkside aku řetězová pila PKSA 40-Li A1, 2x smart 4 Ah

V případě, že má člověk na svém pozemku stromů více, vyplatí se mu pořízení poctivé motorové pily jako je Parkside PKSA 40-Li A1. Pilu pohání elektromotor napájený dvojicí akumulátorů zapojených do série. To znamená, že může motor pracovat s napětím 40 V a nejednoho překvapí jeho síla.

Kromě vysokého výkonu nabízí tato řetězová pila i brzdu zpětného rázu nebo automatické mazání řetězu. Hmotnost pily je včetně dvojice 4Ah akumulátorů pouhých 4,8 kg. K aku řetězové pile PKSA 40-Li A1 dostane zákazník také půl litru kvalitního řetězového oleje.

Od 5 500 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Parkside aku nůžky na větve PAAS 20-Li A1, 2 Ah

Nůžky na větve jsou určeny pro stříhání menších větví, stromů a keřů. Nůžky PAAS 20-Li A1 jsou určeny pro stříhání větví měkkého dřeva do průměru 28 mm, případně větví z tvrdého dřeva do průměru 15 mm. Na zahradě najdou ale samozřejmě využití i při údržbě keřů, nebo okrasných rostlin. S těmi to nůžkami dosáhnete přesných, ostrých řezů, které jsou pro rostliny maximálně šetrné. O pomoc se stříháním se stará výkonný Li-Ion akumulátor s kapacitou 2 Ah.

Přiložena je též nabíječka PLG 20 C1 s příkonem 65 W a maximálním nabíjecím proudem 2,4 A, která dokáže akumulátor nabít za 60 minut. Dalším příslušenstvím je ochranný kryt na nůž a dva klíče pro údržbu nůžek na větve.

Od 2 000 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.