Menu

5 outdoorových kamer, se kterými se můžete potápět

5 outdoorových kamer, se kterými se můžete potápět

Outdoorové kamery patří k adrenalinovým sportům i zážitkům, hodí se i na jízdu v terénu nebo třeba na potápění. Outdoorové kamery by měly mít široký úhel záběru, dobrou stabilizaci a měly by být odolné. Které jsou ale ty nejlepší kamery na potápění?

GoPro HERO 11

Nejnovější outdoorovou digitální kamerou od GoPro je GoPro HERO 11 s neuvěřitelnou rychlostí i kvalitou obrazu. Nové GoPro slibuje nejen lepší obraz, ale také až o 38 % lepší výdrž baterie. Kamera je odolná nejen vůči vodě, ale i vůči nárazům. Díky vodotěsnosti umožňuje potápění až do hloubky 10 metrů. Kamera obsahuje stabilizaci HyperSmooth 5.0, díky které si užijete dokonale stabilní obraz. Nová verze je také menší a lehčí než její předchůdkyně. Videa z kamery pak můžete upravovat v aplikaci Quick, která vám jejich úpravu velmi usnadní.

Rozlišení snímače: 27 Mpx
Max. rozlišení videa: 5,3K
Počet snímků za vteřinu: 240 fps
Výdrž baterie: až 4 hodiny

 

Od 12 000 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

DJI Osmo Action 4 Adventure Combo

Outdoorová kamera DJI Osmo Action 4 Adventure Combo je vodotěsná až do hloubky 18 metrů. Jedná se o akční kameru, díky které budete mít stabilní záběry s plynulými detaily. Obsahuje chytrou stabilizaci 360º HorizonSteady, která eliminuje chvění ve všech směrech. Outdoorová kamera je odolná vůči pádu i mrazu až do -20 °C, ale ty vás snad při vašem potápění nepotkají. Součástí kamery je také vestavěný mikrofon, který zajišťuje kvalitní a čistý zvuk.

Rozlišení snímače: 12 Mpx
Max. rozlišení videa: 4K
Počet snímků za vteřinu: 120 fps
Výdrž baterie: až 2,5 hodiny

 

Od 13 500 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Insta360 One X3

Žhavou novinkou je akční kamera Insta360 One X3 s velkým displejem a výjimečnou kvalitou videa v rozlišení až 5.7K. Kamera Insta360 X3 je vodotěsná až do hloubky 10 metrů bez obalu. S obalem se pak můžete dostat až do hloubky 50 metrů a tam už to bude trochu jiný podvodní život. Výhodou je, že se vám záznamy pro bezpečnost a úsporu místa ukládají každou minutu na paměťovou kartu do souborů.

Rozlišení snímače: 72 Mpx
Max. rozlišení videa: 5,7K
Počet snímků za vteřinu: 120 fps
Výdrž baterie: až 1,5 hodiny

 

Od 13 000 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Niceboy VEGA X PRO

Pokud do outdoorové kamery nechcete tolik investovat, ale záleží vám na kvalitě, je dobrou variantou kamera Niceboy VEGA X PRO. Kamera disponuje kvalitou natáčení 4K a 60 fps. Bude pro vás dobrým kamarádem i při potápění, bez pouzdra je vodotěsný až do 12 metrů. Kamera má integrovaný stereo mikrofon, díky kterému budete mít zvuk v přirozené stereo kvalitě. Samozřejmostí je řada natáčecích režimu, využít můžete Slow Motion, který můžete až 8x zpomalit, případně časosběr. Ovládat kameru můžete i přes mobilní aplikaci v telefonu. A když dorazíte domů, kameru můžete připojit k počítači jako webkameru.

Rozlišení snímače: 20 Mpx
Max. rozlišení videa: 4K
Počet snímků za vteřinu: 60 fps
Výdrž baterie: až 2 hodiny

 

Od 3 400 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Lamax X9.2

Důkazem, že ani outdoorová kamera vhodná i na potápění nemusí být drahá, je právě kamera Lamax X9.2, která je levnější než průměrný telefon, ale dokáže zachytit vaše zážitky i pod hladinou vody. Lamax má skvělou stabilizaci a několik režimů natáčení. Je vodotěsná díky pouzdru, takže ho nezapomeňte přibalit s sebou. S obalem je vodotěsná až do hloubky 40 metrů a obsahuje dokonce speciální potápěcí režim. Kromě potápěcího režimu má i další režimy natáčení, takže se hodí i pro začátečníky, natočit můžete zrychlené i zpomalené video nebo třeba prodlouženou expozici. Disponuje rozlišením 4K a 60 fps, má přední i zadní displej a skvělou stabilizaci, která vám pomůže s rozklepaným obrazem.

Rozlišení snímače: 16 Mpx
Max. rozlišení videa: 4K
Počet snímků za vteřinu: 60 fps
Výdrž baterie: až 2 hodiny

 

Od 2 700 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.