Menu

5 zařízení Parkside z Lidlu, které vám pomohou při renovaci v roce 2023

5 zařízení Parkside z Lidlu, které vám pomohou při renovaci v roce 2023

Letní počasí přímo vybízí začít rekonstruovat byt, opravit nedostatky na rodinném domě, případně dokončit stavební práce z minulého roku. Kromě obvyklého ručního a elektrického nářadí se hodí mít po ruce i další vychytávky. V dnešním článku se zaměříme na oblíbené hobby nástroje značky Parkside. Které z nich vám zásadně usnadní práci?

Aku křížový liniový laser Parkside Performance PKLLP 360 B3 se stativem

Při montáži běžných bytových dekorací, zdění příčky, stavbě sádrokartonové konstrukce, obkladačské práci a dalších úkonech se neobejdete bez vodováhy. Zefektivnění práce a uvolnění obou rukou vám v takových případech umožní aku křížový liniový laser Parkside Performance se stativem, který je cenově velmi dostupný a přitom velice funkční.

Laser umožňuje vodorovné otočení o 360° s horizontální projekcí kolem dokola a vertikálně křižující laserovou linií. Součástí laseru je stativ, pomocí kterého si laser nastavíte přesně, jak potřebujete. Zelený paprsek je dobře vidět i za plného osvětlení, takže jej lze využít i při práci v exteriéru. Jediným výrazným nedostatkem je, že přístroj není dodáván s pouzdrem.

1 900 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Vysavač Parkside na mokré a suché vysávání PWD 30 B1

Každá rekonstrukce je spojená s nepořádkem – opadané zdivo při vrtání, piliny při řezání, prach při broušení. Univerzální vysavač Parkside si díky vysokému sacímu výkonu poradí s nejjemnějším stavebním prachem i s většími kousky betonu. Sací hadice o délce 3 m a 9 m dlouhý přívodní kabel zajistí velký pracovní dosah. Objem nerezové nádoby na prach je 30 l.

K vysavači lze připojit většinu pilového a brusného nářadí s odsávacím zařízením, což ještě více usnadňuje dodatečná zásuvka s automatickým zapínáním a vypínáním pro elektrické nářadí do 2 200 W. Vysavač využijete také v dílně nebo v garáží a lze jej použít i jako dmychadlo např. na listí nebo na odčerpání vody. Hlavní předností tohoto nástroje je skvělý poměr cena/výkon.

2 400 Kč

ORIENTAČNÍ CENA BEZ AKUMULÁTORU

Multifunkční bruska Parkside PMFW 310 F4

Multifunkční bruska Parkside sice není nástrojem, který byste při rekonstrukci a opravách použili denně, ale pro některé konkrétní typy řezů je neocenitelným pomocníkem. Hlavní výhodou nástroje jsou výměnné nástavce, které slouží k řezání, broušení, dělení a škrábání. K brusce lze nasadit adaptér na externí odsávání prachu, který je součástí balení. Jako nevýhodu brusky lze považovat vyšší hlučnost, což je ale vzhledem k nízké ceně zanedbatelné.

900 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Dvojité míchadlo Parkside PDRW 1800 B1

Pokud budete malovat, zdít, betonovat nebo omítat, jistě oceníte dvojité míchadlo Parkside. Výkonný motor zajistí rovnoměrné a důkladně promíchání i tužšího materiálu. Hodí se pro míchání tekutých a práškových barev, malty, omítky, lepidla nebo betonu a to až do objemu 90 l.

Existuje i levnější varianta s jedním míchadlem. Nicméně varianta se dvěma protiběžnými míchadly vám umožní snažší zpracování tužší směsi, protože se nástroj s vámi nebude tolik “prát”. Předností tohoto nástroje je cenová dostupnost, dostatečný výkon na domácí použití a možnost přizpůsobit se míchanému materiálů pomocí elektronické regulace otáček. 

3 000 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Laserový měřič vzdáleností Parkside Plem 50 C3

Rekonstrukce a opravy jsou z velké části o přesném měření. Na začátku článku jsme zmínili laser, který efektivně nahradí vodováhu. Laserový měřič vzdáleností Parkside zase dokáže nahradit metr i pásmo a umožnit vám pohodlně měřit bez asistence druhé osoby. Měřič je ideální pro přesné měření vzdálenosti, plochy a objemu. 

Dále nabízí funkce Pythagorova věta, trvalé měření ukazatelem min. a max. hodnoty, volitelné sčítání nebo odečítání naměřených údajů, měření podle 3 referenčních bodů (měření od přední / zadní hrany nebo od integrovaného dorazového kolíku) a paměť až na 100 měření. Mezi jeho další přednosti patří rychlé a přesné měření, integrovaná vodováha, dobrý dosah (50 m) a příznivá cena. Nedostatkem měřiče je horší viditelnost laseru ve venkovních podmínkách.

700 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Zdroje fotek: Lidl

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.