Menu

Recenze Braun Skin i-expert IPL: Chytrý epilátor, který myslí za vás

Recenze Braun Skin i-expert IPL: Chytrý epilátor, který myslí za vás

S blížícím se létem mě více než potěšila příležitost vyzkoušet nový smart IPL epilátor Braun Skin i-expert. Ten slibuje vysoce komfortní a rychlou IPL epilaci, zejména díky mobilní aplikaci, a inteligentní funkce a technologie, které ochrání pokožku. Jak obstál během reálného testování se dočtete v této recenzi.

Klady

 • Mobilní aplikace
 • Účinky již po 2–3 použitích
 • 3 vyměnitelné hlavice
 • Pěkný design
 • Vysoký počet záblesků
 • I na brazilskou epilaci

Zápory

 • Tlačítko záblesku je nutné držet
 • Vyšší cena
17 000 Kč Orientační cena

Shrnutí recenze:

 • Obecné informace – tento smart epilátor je vhodný na většinu fototypů a k použití prakticky po celém těle. Je napájený ze sítě a nabídne nadstandardních 400 000 záblesků.
 • Návod – informace v návodu považuji za dostačující, v praxi vás použitím stejně provede hlavně mobilní aplikace.
 • Příprava k použití – před použitím je nutné přístroj spárovat s telefonem a provést test snášenlivosti pokožky.
 • Ovládání – většina nastavení probíhá v mobilní aplikaci, která je poměrně intuitivní.
 • Manipulace – díky klasickému tvaru je manipulace velmi jednoduchá, pouze místy může překážet napájecí kabel.
 • Hlučnost – ventilátor přístroje není nějak přehnaně hlučný, nemusíte se bát, že neuslyšíte například televizi.
 • Míra bolestivosti – většinu ošetření jsem zvládla s nejvyšší intenzitou záblesku, ta už ale může být v citlivějších partiích nepříjemná.
 • Reakce pokožky – při používání jsem nezaznamenala žádnou negativní reakci.
 • Účinky – první viditelné výsledky se dostavily již po cca 3 použitích, efekt ale nebývá na všech částech těla stejný.
 • Závěr – epilátor je ideální variantou pro náročné, kteří ocení líbivý design, rychlé použití i účinky a komfort mobilní aplikace a nezaleknou se poměrně vysoké ceny.

Obecné informace

Braun Skin i-expert je chytrý IPL epilátor, ovládaný přes mobilní aplikaci. To a další pokročilé technologie, jako je snímač pokožky s UV filtrem, jej posunulo do vyšší cenové kategorie. Epilátor má v zásobě 400 000 záblesků, což je spíš nadstandard, a slibuje opravdu dlouhé používání. Pro představu – na jednu epilaci celých nohou, podpaží, horního rtu a intimních partií mi stačilo cca 1 250 záblesků. S epilátorem bych tak teoreticky měla zvládnout kolem 320 epilací.

Přístroj je vhodný téměř pro všechny fototypy, kromě nejtmavších, a na všechny typy chloupků, kromě nejsvětlejších. Výhodou je, že díky snímači pokožky nemusíte svůj fototyp nijak řešit a nikde nastavovat. To je pozitivem i proto, že lidská kůže nemá všude na těle stejnou barvu a přístroj se těmto změnám snadno přizpůsobí automatickým výběrem z 10 stupňů intenzity. Vy potom můžete vybírat ze 3 stupňů citlivosti, podle toho, jak je vám epilace příjemná.

Epilátor je krásně zabalený v luxusní taštičce, ve které najdete také výměnné hlavice a holítko značky Venus. Na rozdíl od některých konkurenčních modelů u něj nejsou ochranné brýle, při používání jsem je ale nepostrádala. Musím ocenit širokou škálu využití, je totiž vhodný i pro brazilskou epilaci, tedy úplné odstranění chloupků v intimních partiích. Konkurenční přístroje jsou často doporučované pouze na oblast třísel.

Parametry epilátoru Braun Skin i-expert  Hodnoty
Počet záblesků 400 000
Režimy citlivosti 1–3
Počet stupňů intenzity 10
Fototypy I–V
Režimy Manuální
Chlazení pokožky Ne
Napájení Ze sítě
Příslušenství Klasická hlavice, precizní hlavice, široká hlavice, holítko

Návod

Pokud už máte nějaké zkušenosti s IPL epilací, pravděpodobně návod ani příliš nevyužijete, práce s mobilní aplikací je poměrně intuitivní. V návodu najdete informace, které partie můžete epilovat a jakým doporučeným způsobem, jak provést test snášenlivosti pokožky, jak přístroj udržovat a další základní pokyny. Zbytkem vás krok po kroku provede mobilní aplikace.

Příprava k použití

Abyste mohli plně využívat všechny funkce epilátoru, je potřeba stáhnout si příslušnou mobilní aplikaci (QR kód najdete v balení), spárovat přístroj s telefonem a vytvořit si uživatelský účet. Vše je poměrně rychlé a jednoduché, pouze ze začátku jsem z nějakého důvodu po každém vypnutí a zapnutí epilátoru musela znovu zadávat heslo na Wi-Fi, což bylo docela otravné. To se ale později samo vyřešilo.

Před použitím už tak jen stačí provést test snášenlivosti pokožky, kterým vás provede mobilní aplikace. V té si také vyberete, které partie chcete epilovat, příslušnou barvu, hustotu chloupků a režim epilace (podle toho, zda preferujete rychlé výsledky, nebo větší pohodlí pro pokožku). Podle těchto parametrů vám aplikace vytvoří plán ošetření a jejich předpokládaný počet.

Ovládání

Ovládání je velmi jednoduché, přímo na těle přístroje najdete jen dvě tlačítka – jedno slouží ke spuštění záblesku, druhým můžete volit režim citlivosti. Správným nastavením vás provede aplikace. K tomu vám poradí, kterou epilační hlavu použít a jaký způsob epilace (jednotlivé záblesky nebo plynulý pohyb) zvolit.

V aplikaci také uvidíte, kolik záblesků vám v přístroji zbývá či jaké děláte pokroky. Během epilace můžete sledovat informace o pokrytí, ty mi ale místy přišly poměrně nepřesné – podle aplikace už jsem například měla mít hotovou epilaci obou stehen, ale byla jsem teprve u první nohy.

Manipulace

Epilátor Braun má klasický tvar, který dobře padne do ruky. Není nijak zvlášť těžký ani nevyklouzává. Nejde o akumulátorový přístroj, během používání je potřeba jej mít zapojený do sítě, což může být trochu omezující. Na druhou stranu nemusíte čekat na dobití přístroje, je vždy připraven k použití.

Ve výsledku asi jediné, co mi při používání přístroje trochu vadilo, byla absence automatického spouštění záblesků. Pokud chcete epilovat větší plochy plynulým tahem, musíte tlačítko záblesku neustále držet, což je poměrně únavné. U konkurence jsem se setkala s automatickým režimem, který stačilo zapnout a záblesk se sám spustil při vhodném přiložení k pokožce.

Pozitivem je naopak rychlost záblesku, některé konkurenční modely potřebují mezi jednotlivými záblesky i 4–5 s pauzu, tomuto stačí cca 1 s, často i méně. Zejména s nižší intenzitou záblesku je epilace opravdu rychlá.

Hlučnost

Jelikož jde o přístroj, který se zahřívá, je potřeba během používání počítat s mírným hučením ventilátoru. Hlučnost bych označila za standardní, při epilaci můžete sledovat i svůj oblíbený seriál a nebudou na vás klepat sousedi.

Míra bolestivosti

IPL epilace je většinu času prakticky bezbolestná, v citlivějších partiích ale přece jen může více či méně „štípnout“ a pocit horka také nebývá vždy příjemný. V oblastech, jako jsou třísla, zadní strana kolen či vnitřní strana stehen, jsem občas musela nastavovat nejcitlivější režim, jelikož byly záblesky s vysokou intenzitou až bolestivé. Pozitivem je, že stačí zmáčknout tlačítko, nemusíte složitě řešit nějaké přenastavování.

Tato nepříjemnost až bolestivost nebyla úplně konstantní, při některých epilacích jsem zvládla prakticky všechny ošetřované partie s nejvyšší intenzitou světla, jindy byl i ten nejcitlivější režim přece jen trošku nekomfortní. Pravděpodobně tak záleží i na celkovém stavu a případném podráždění pokožky v daný den. U konkurence jsem narazila na hlavici s integrovaným chlazením pokožky. Je škoda, že něco podobného tento přístroj nemá, použití v choulostivějších místech by tak jistě bylo o něco příjemnější.

Reakce pokožky

Po epilaci jsem obvykle neviděla žádné změny na pokožce. Příležitostně se objevilo mírné zarudnutí, to ale mohlo být způsobené holením těsně před epilací. Rozhodně se nedostavily žádné dlouhodobé nežádoucí účinky.

Po předchozích zkušenostech s IPL si dávám docela pozor na znaménka či jiné pigmentové skvrny (už se mi stalo, že jsem si IPL zábleskem znaménko spálila), pravděpodobně jsem ale i tak přes některé omylem přejela a žádné popálení se nekonalo. Rozhodně ale doporučuji znaménka pokud možno hlídat a snažit se jim při epilaci vyhnout.

Účinky

Epilátor jsem používala coby fototyp III a fungoval opravdu rychle. Již po 2–3 použitích jsem zaznamenala prořídnutí a zpomalení růstu chloupků v některých oblastech, zejména na nohách a v tříslech. Z obvyklého holení denně až obden jsem se tak velmi rychle dostala na dvě oholení týdně, což je rozhodně příjemný posun. Při epilaci jsem používala převážně nejvyšší možnou intenzitu záblesků, při nižší intenzitě si na viditelný efekt pravděpodobně počkáte o trochu déle.

V podpaží jsem žádný výrazný posun neviděla, to se mi ale z nějakého důvodu stalo i při IPL epilaci jiným přístrojem. Může se tak zkrátka stát, že u některých partií se účinky dostaví později nebo v menší míře.

Závěr

IPL epilátor Braun Skin i-expert je prémiový model, který mohu doporučit zejména náročným uživatelům. Pokud vás nebaví listovat návodem k použití a dáváte přednost intuitivní práci s mobilní aplikací, bude vám tento model vyhovovat. Vše si zadáte do telefonu, aplikace vám vytvoří plán ošetření a o postupu epilace máte skvělý přehled. Musíte ale patřit mezi typy, které používání aplikace a vyplňování některých dat neobtěžuje, jinak plně nevyužijete potenciál tohoto přístroje.

Jako zásadní pozitiva vnímám vysoký počet záblesků, variabilitu využití (i na intimní partie), rychlý nástup účinků (v mém případě cca po 3 aplikacích), líbivý design a celkově jednoduché používání. Slabší stránkou je za mě zejména absence automatického režimu (tlačítko záblesku je tedy při klouzavém pohybu nutné stále držet) a ocenila bych také chlazení pokožky.

Recenze Premium

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.