Menu

CES 2024: Samsung ukázal ohebný telefon, který můžete ohýbat vpřed i vzad

CES 2024: Samsung ukázal ohebný telefon, který můžete ohýbat vpřed i vzad
Zdroj: Samsung – Představení modelu Galaxy Flip na Galaxy Unpacked

Největší technologická událost světa se aktuálně odehrává už druhý den v Las Vegas. Veletrh nabízí pohled do budoucnosti světa a technologií, které udávají lidstvu směr. Jedním z největších vystavovatelů je přitom jihokorejský Samsung, který na svém stánku každoročně prezentuje méně či více šílené koncepty. Letos na veletrhu ukázal revoluci v ohebných telefonech.

Akci pro vás sledujeme a přinášíme nejnovější informace:

Stručně o Consumer Electronics Show (CES)

Americká asociace spotřebitelských technologií (CTA) každoročně pořádá konferenci CES s cílem spojovat vývojáře nejzajímavějších technologických konceptů s běžnými uživateli, ale i mezi sebou navzájem. Akce se poprvé konala v roce 1969 a přinesla nám za 55 let svého konání například VHS, CD přehrávače či třeba plasmové televize.

Koncept Samsungu – Flex In & Out Flip

Skládací či chcete-li ohebný telefon jste již jistě u někoho na ulici viděli. Jeho výhodou jsou kompaktnější rozměry či větší displej při zachování standardních měřítek. Tím nejnáchylnějším prvkem je však typicky pant, respektive možnost jeho zlomení či ohnutí.

Jihokorejský gigant na CES 2024 ukázal svůj koncept ohebného telefonu, který lze přeložit nejen ve směru vpřed, ale také na zadní stranu. Díky tomu nehrozí deformace pantu, která je u běžných skládacích telefonů poměrně běžnou závadou.

Ačkoliv je Flex In & Out Flip zatím pouze konceptem a není jasné, zda se tato technologie objeví v reálném produktu, je zřejmé, že Samsung uvažuje o způsobech, jak svou téměř čtyřletou řadu Galaxy Z Flip udělat užitečnější. Samsung již dříve představil koncepty svého většího knižně tvarovaného Galaxy Z Fold, jejichž displej bylo možné ohnout i dozadu, ale Flex In & Out Flip je prvním veřejně představeným flip telefonem na světě.

Další zajímavé koncepty

Kromě Flex In & Out Flip Samsung na CES představil také několik dalších flexibilních a skládacích displejů, včetně prototypu modelu Flip v provedení Flex Liple s displejem, který se ohýbá kolem  horního okraje. K vidění je také Rollable Flex, který může rozšířit svůj displej až pětkrát prostým rozrolováním (podobně jako svitek).

Související články

Největší technologický veletrh CES 2024 odstartoval: Průhledné obrazovky už nejsou sci-fi

CES 2024: Dell představil notebooky budoucnosti a Philips revoluční systém zabezpečení

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.