Menu

CES 2024: Dell představil notebooky budoucnosti a Philips revoluční systém zabezpečení

CES 2024: Dell představil notebooky budoucnosti a Philips revoluční systém zabezpečení
Philips 5000 Series Wi-Fi Palm Recognition Smart Deadbolt. Zdroj: ces.vporoom.com/

Už druhým dnem probíhá v Las Vegas největší tech akce roku. Veletrh CES 2024 nabízí prakticky nekončící přehlídku nejmodernějších technologií v oblasti spotřební elektroniky. Včera jsme vás informovali o převratných průhledných televizorech Samsung a robotickém vysavači, který sám vyhledává skvrny (článek je k dispozici zde). Dnes se přesuneme do oblasti chytrého zabezpečení domácnosti a představíme vám i novou řadu notebooků s futuristickým designem a podporou umělé inteligence.

Akci pro vás neustále sledujeme a vybíráme nejzajímavější novinky. Články z minulých dní jsou k dispozici zde:

Stručně o akci a její historii

CES (Consumer Electronics Show) každoročně organizuje americká asociace Consumer Technology Association (CTA) už od roku 1969. V roce 1970 zde Philips představil vůbec první domácí videorekordér a v roce 1981 první CD přehrávač jako společné úsilí výrobců Philips a Sony. V roce 2001 na CES debutovala první plazmová televize. Letošní ročník byl oficiálně zahájen včera (9. ledna) a bude probíhat až do pátku 12. ledna 2024.

Chytré zabezpečení pomocí struktury dlaně

Revoluční produkt pro zabezpečení nejen domácností představil Philips. Palm Recognition Smart Deadbolt je inovativní chytrá technologie rozpoznávání dlaní, která umožňuje bezkonkurenční zabezpečení a snadný přístup do bytů a jiných objektů. Jádrem inovace je čtečka dlaně, která automaticky rozpozná její strukturu. Struktura dlaně jednotlivce je naprosto unikátní, díky čemuž odpadá riziko vstupu cizích osob. Do svých domovů tak budou moci pohodlně a bezpečně vstupovat členové rodiny všech věkových kategorií.

Už se nebudete muset bát zabouchnutých klíčů, nebo kárat své ratolesti, aby klíče nikde neztrácely. Nová technologie je navržena tak, aby šla snadno integrovat do moderních ekosystémů inteligentních domácností. Zároveň je kompatibilní s hlasovými asistenty Amazon Alexa nebo Google Assistant. Novinka rozšíří produktovou řadu Philips Home Access Smart Lock, která byla uvedena na trh loni.

Notebooky s futuristickým designem a podporou AI

Na loňském veletrhu CES 2023 Dell debutoval s notebookem XPS 13 Plus, jakožto novou vizí elegantních a moderních zařízení. Letos ve svém úsilí pokračuje a řadu XPS doplnil novými velikostmi obrazovek XPS 16 a XPS 14, a model XPS 13 Plus přejmenoval na XPS 13. Designově ucelená řada klade důraz na minimalismus a vysokou produktivitu bez prvků, které by uživatele zbytečně rozptylovaly. Trojice futuristických kousků je vyrobená z hliníku a odolného skla Gorilla Glass 3 a je k dispozici v elegantních provedeních Graphite a Platinum.

Řada se vyznačuje skleněným touchpadem s hmatovou odezvou, řadou dotykových funkcí pro snadné přepínání mezi médii a funkčními klávesami a v neposlední řadě také většími klávesami pro pohodlné psaní. Další inovaci přináší nové funkce s podporou AI a generativní AI, které uvádí v chod výkonné procesory Intel Core Ultra a operační systém Windows 11. Tyto funkce zvyšují produktivitu, kreativitu a zároveň posilují výkon zařízení a delší výdrž baterie.

Související články

Největší technologický veletrh CES 2024 odstartoval: Průhledné obrazovky už nejsou sci-fi

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.