Co je Googe I/O a proč by vás měl v roce 2023 zajímat | Arecenze
Menu

Co je Googe I/O a proč by vás měl v roce 2023 zajímat

Co je Googe I/O a proč by vás měl v roce 2023 zajímat
Google I/O se koná od 10. 5. 2023

Vývojářská konference Google I/O je na spadnutí a společně s ní přichází stále větší očekávání. Konference bude zahájena ve středu 10. května a koná se v Shoreline Amphitheater v Mountain View v Kalifornii. Jako u každé konference některého z mobilních gigantu jsou na ni pozváni jen vybraní zástupci médií a partnerských firem Googlu, na událost se ale bude možné podívat online.

Běžně Google věnuje tuto konferenci zejména softwarovým novinkám a aktualizacím, je tedy zaměřena primárně na vývojáře. V letošním roce se ale očekává větší novinky, než jen informace k nové verzi operačního systému Android 14. Vzhledem k počtu úniků o rozpracovaných projektech Googlu a předběžných prohlášeních společnosti v minulém roce by mohla být v rámci této události představena i nějaká ta zařízení pro koncové uživatele.

Přímo se nabízí například nový Google Pixel Tablet, chytré hodinky Google Pixel Watch 2, nebo telefon Google Pixel 7a. Nečekáme, že by už teď na jaře americký gigant představil i 8. generaci svých telefonů nebo dlouho očekávaný ohebný model. Modely 8. řady přijdou pravděpodobně klasicky až na podzim a ohebný telefon by mohl zavítat na světlo světa společně s nimi. Možná ale zvolí výrobce jinou strategii a některý z prémiových modelů uvidíme už za dva týdny.

Google Pixel Fold

Google Pixel Fold by měl být odpovědí společnosti na trh, který se začíná nasycovat ohebnými telefony ostatních výrobců. Ve světovém měřítku můžeme jmenovat Samsung Galaxy Z Fold 4, Vivo X Fold 2, Huawei Mate X3 a mnoho dalších, na český trh se ale většina skládacích telefonů zatím nedostává. Mnoho informací k tomuto modelu zatím nemáme.

Google Pixel Tablet

Další novinkou, jejíž vydání můžeme od Googlu očekávat, je tablet. V posledních letech začala celá řada výrobců chytrých telefonů nabízet také své tablety. Jmenovat můžeme na českém trhu dostupné tablety Xiaomi a aktuálně přicházející produkt společnosti OnePlus. V zahraničí vyrábí tablety ale také třeba Oppo či Vivo. Společnost Google na seznamu nechce scházet a tak se o připravovaném tabletu dočtete přímo na oficiálním webu výrobce.

Google Pixel Tablet bude poháněn procesorem Tensor G2 a specializovat se má zejména na úpravy fotografií, hlasového asistenta a videohovory. Poběží pravděpodobně na operačním systému Android 12L. Podle úniků informací bude mít tablet 50megapixelový fotoaparát a velice solidními výstupy.

Google Pixel Watch 2

Na své vydání čeká také druhá generace hodinek Google Pixel Watch, které v první generaci moc dobrých ohlasů nesklidily. Je tedy na snadě předpokládat, že se to Google pokusí napravit a vydá hodinky, které budou o něco lépe konkurenceschopné ve srovnání s Apple Watch a Galaxy Watch.3.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.