Menu

Nevíte co dát babičce na Vánoce? Zkuste chytré hodinky s SOS tlačítkem

Nevíte co dát babičce na Vánoce? Zkuste chytré hodinky s SOS tlačítkem

Najít užitečný dárek pro babičku může být pěkný oříšek. Myslete letos na její zdraví a bezpečnost. Pořiďte jí chytré hodinky s SOS tlačítkem, díky kterým budete mít přehled o jejím zdravotním stavu kdekoliv a kdykoliv. Jaké další funkce hodinky pro seniory nabízí, a ze kterých modelů vybírat?

Co umí chytré hodinky s SOS tlačítkem?

Chytré hodinky pro seniory jsou v mnohém podobné jako “klasické” smart hodinky – mají dotykový displej, slot na SIM kartu i celou řadu funkcí. Mezi ty patří například obousměrné volání přímo z hodinek, díky čemuž plně nahradí mobilní telefon. Součástí může být i fotoaparát, budík, krokoměr, funkce hlasových zpráv, možnost hraní her a mnoho dalšího. Samozřejmostí je pak přesná GPS lokace a připojení Wi-Fi, díky kterým lze seniory v případě potřeby vysledovat.

Tento typ hodinek disponuje také SOS tlačítkem. Po jeho stisknutí se okamžitě zašle zpráva až na několik přednastavených kontaktů. Pro ještě lepší přehled o zdravotním stavu hodinky monitorují tepovou frekvenci, měří tělesnou teplotu a sledují i další důležité životní funkce. Je zde také možnost nastavení bezpečných zón, přičemž při jejich opuštění hodinky opět vyšlou signál předem určeným kontaktům.

Pro rodinu seniora jsou hodinky šikovným pomocníkem, který zprostředkuje kontakt kdykoliv prostřednictvím hlasového či video hovoru. Prostřednictvím aplikace mohou příbuzní seniora sledovat veškeré životní funkce, polohu i případný úraz či pád.

Výhody SOS hodinek pro seniory

  • Disponují základními funkcemi a obvykle jsou pro seniory snadno ovladatelné.
  • Díky chytré aplikaci lze sledovat vše důležité i desítky kilometrů daleko.
  • Díky přesné lokaci se neztratí ani lidé se zhoršenou orientací.
  • Detekce pádu osoby ihned upozorní rodinné příslušníky v případě úrazu.
  • Seniorům zajistí spojení se zbytkem rodiny.

CARNEO SeniorSafe+ 4G

Hodinky CARNEO SeniorSafe+ 4G jsou skvělým dárkem pro seniory a nemocné lidi, kteří potřebují určitou kontrolu. Síť GSM a signál GPS poskytují přesné sledování pohybu s přesností do 5 metrů. Sledování aktuální polohy i historie pohybu je snadné i díky mobilní aplikaci. Možnost obousměrné komunikace a videohovory umožňují nejen hlasové, ale i vizuální spojení s vašimi blízkými. SOS tlačítko s možností kontaktovat až 3 čísla a detekce pádu s různými nastaveními citlivosti jsou tu pro okamžitou pomoc.

Měření životních funkcí, včetně srdečního tepu a tělesné teploty, poskytuje přehled o zdravotním stavu. Výdrž baterie až 3 dny a vodotěsnost podle certifikace IP67 dodávají hodinkám spolehlivost. Aplikace umožňuje také nastavit bezpečné zóny a sledovat polohu a pohyb zvolené osoby. Vzdálené fotografování a videohovory poskytují vizuální přehled.

Klady

+ Přesná lokace

+ Dlouhá výdrž baterie

+ Dobře funkční detektor pádu člověka

+ Hlídání přes aplikaci na dálku

+ SOS tlačítko je dobře dostupné

+ Lze volat jako přes telefon

Zápory

Nutno pravidelně aktualizovat

Ovládání některých funkcí jako je přístup k internetu může být pro seniory složitější

2 400 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Aligator Watch Care

Aligator Watch Care nabízejí praktičnost a bezpečí. Tyto hodinky disponují 1.3 palcovým IPS LCD displejem a nabízejí jasný a čitelný obraz. Se třemi systémy polohového určení (GPS, GSM a Wi-Fi) spolehlivě a přesně sledují polohu uživatele.

Zásadní funkcí je SOS tlačítko, které po stisknutí automaticky odesílá SMS až 3 předem nastaveným kontaktům. Současně posílá upozornění do aplikace, umožňující zobrazení polohy uživatele na mapě. Hodinky fungují jako mobilní telefon s handsfree funkcí, umožňující snadné volání i příjem hovorů. Hlasové zprávy jsou snadno ovladatelné, což usnadňuje komunikaci bez nutnosti psát.

Monitorování tepové frekvence a počtu kroků je integrováno díky citlivému optickému snímači a akcelerometru. Tyto údaje jsou k dispozici přímo na displeji nebo v přiložené aplikaci. Intuitivní ovládání v češtině a slovenštině usnadňuje seniorům orientaci v systému. Odolnost vůči vodě a robustní konstrukce zajišťují spolehlivost a odolnost v nepříznivých podmínkách.

Klady

+ Jednoduché ovládání

+ Obousměrné volání

+ Sledování polohy pomocí GPS, Wi-Fi, nebo GSM

+ České menu

+ Možnost nastavení bezpečných zón

+ Přesné vzdálené zjištění polohy

Zápory

Slabší baterie – je nutné každý druhý den nabíjet

1 100 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Jednoduché SOS náramky

Kromě chytrých hodinek můžete babičce pořídit také velmi jednoduchý SOS náramek. Ten nenabízí tolik funkcí, což ocení především technologicky méně zdatní lidé. Hlavním záměrem je přivolání pomoci v případě potřeby rychlým stisknutím tlačítka.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.