Menu

Honor Magic 6 Pro přinese fotoaparát nabroušený olympijskou šermířkou pro ostřejší momenty

Honor Magic 6 Pro přinese fotoaparát nabroušený olympijskou šermířkou pro ostřejší momenty
Zdroj: Honor, tisková zpráva, Koláž: Arecenze

Společnost Honor přichází pro tento rok s vlajkovou lodí, která oslní nejenom nevídaným jasem displeje, ale i fotoaparátem, přičemž fotky z jeho předchůdce byly už loni pro mnohé k nerozeznání od fotek z klasických fotoaparátů.

Honor letos představil již šestou generaci své vlajkové modelové řady Magic, která navazuje na předchozí verzi Magic 5. My se dnes ale zaměříme na jeden konkrétní model, a to sice na pravděpodobně nejzajímavější model Pro, který zaujme na všech frontách. Telefon se už v Číně nějaký ten týden prodává, svou globální premiéru ale zažije až 26. února 2024 na MWC v Barceloně.

Poutavý design pravděpodobně osloví

Honor znovu přichází s osvědčeným designem, robustním zpracováním a kruhovým fotomodulem na zádech, který je pro něj tak typický. Je to ale právě teleobjektiv, který se nejenom co se týče designu značně proměnil. Nově má větší objektivy s tím, že horní je největší a disponuje ozdobným orámováním. Konstrukce s krytím IP68 zůstala ponechána, celý vzhled fotoaparátů však působí ucelenějším a honosnějším dojmem.

Telefon je odolný proti vodě i prachu a co se týče materiálu, zde vsadil Honor spíše na klasiku v podobě kovového rámečku a skleněných zad. Na výběr bude mít zákazník hned z pěti variant, takže si vybere skutečně každý.

Zdroj: Android na platformě X

Zaklínadlo zní: „Pro-Grade Falcon Camera s AI“

Stejně jako v minulosti i letos sází Honor na svůj velký tréninkový model, chcete-li algoritmus, který pomáhá hardwaru drobných kamer mobil se přiblížit kvalitě klasického fotoaparátu. Tomuto algoritmu říká Honor systém Falcon Camera.

Tentokrát se výrobce podle vlastních slov zaměřil zejména na zachycení rychlého pohybu bez rozmazání. Honor Magic 6 Pro by tak měl zvládnout focení zvířat, ale i sportu a motosportu – kategorií, které patří mezi ty vůbec nejnáročnější. K této příležitosti využila společnost Honor také spolupráce s olympijskou šermířkou a mnohonásobnou vícemystryní ve sportovním šermu Cécilií Berder.

Zdroj: Honor, tisková zpráva

Fotoaparát s unikátním teleobjektivem

Na rozdíl od ostatních konkurenčních výrobců se prozatím Honor nespojil s žádnou ikonou fotografie. Kupříkladu Xiaomi spolupracuje s legendární společností Leica, OnePlus zase s Hasselbladem a o samozřejmé spolupráci společností Sony s vlastní divizí fotoaparátů asi není potřeba hovořit. Přesto to ale očividně nevadí, Honor v minulém roce při vydání obsadil mezi telefony dostupnými v ČR 1. příčku testu DXOMARK.

Čočka hlavního fotoaparátu s pohyblivou clonou. Zdroj: Weki Home (YouTube)

Zatímco loni překvapil čínský gigant celkovou soustavou fotoaparátů, letos si pro nás připravil zejména zajímavý periskopický teleobjektiv s netypickým rozlišením 180 MPx. Žádný jiný telefon se tak vysokým rozlišením u tohoto typu snímače nemůže pyšnit, a to z Honoru Magic 6 Pro dělá v tomto ohledu absolutní jedničku na trhu. Teleobjektiv zvládá 2,5x optický, 100x digitální zoom, který je ještě doplněn o optickou stabilizaci obrazu.

Zoomovací fotoaparát Honor Magic 6 Pro. Zdroj: Weki Home (YouTube)

Periskopický fotoaparát má rovněž bezprecedentně velký snímač. Například zoomovací fotoaparát iPhonu 15 Pro Max má snímač téměř 2x menší. Díky tomu by mohla být zajištěna také velice zajímavá hloubka ostrosti, přirozené rozmazání pozadí a solidní výkon v noci. To by v praxi mohlo znamenat, že se od Honoru dočkáme letos těch vůbec nejdetailnějších portrétních fotografií v historii mobilních telefonů.

Související články

Honor Magic 6 Pro vs. Honor Magic 5 Pro: Nový model bude hit, má brutální jas displeje, profi fotoaparát a spoustu dalších vylepšení

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.