Menu

Vyperte červené víno z trika ve 3 krocích: Použili jsme kuchyňskou ingredienci, skvrna dokonale zmizela

Vyperte červené víno z trika ve 3 krocích: Použili jsme kuchyňskou ingredienci, skvrna dokonale zmizela
Foto: Klára Jelínková, ilustrace: Arecenze

Stačí chvilka nepozornosti na rodinné oslavě, nebo při příjemné večeři s přáteli a problém je na světě. Rozlité červené víno je postrach všech pečlivých hospodyněk. Přitom odstranění skvrny může být velmi snadné a přitom účinné. Stačí jen provést 3 jednoduché kroky, jejichž funkčnost jsme osobně vyzkoušeli. Výsledkem bylo čisté bílé tričko a po skvrně ani památky.

Včasný zásah

Rozlité červené víno se rychle vpíjí do textilie a proniká až do hloubky vláken. Pokud jej necháte zaschnout, nebo dáte rovnou vyprat, bude jeho odstranění o dost složitější a možná dokonce nemožné. Účinné odstranění skvrny od červeného vína je proto podmíněné okamžitým zásahem.

Kuchyňská sůl

Populární metodou, jak odstranit červené víno, je zasypání skvrny kuchyňskou solí. Může ale být tak snadná metoda účinná? Další postupy, které jsme měli pro případ neúspěchu v záloze, je použití citrónové šťávy a bílého vína (v obou případech se jedná o kyselé látky, které mají rozpouštět červené víno). Zkoušet další možnosti ale nebylo vůbec nutné, sůl fungovala perfektně.

Správný postup

Na odstranění červeného vína se nám osvědčil následující postup:

  1. Čerstvou skvrnu (vytvořenou na bílém bavlněném triku) jsme posypali vydatnou vrstvou kuchyňské soli. Sůl jsme rukou rozvrstvili po celé skvrně a mírně vtlačili do látky.
  2. Sůl jsme nechali působit cca 30 minut, aby z textilie vytáhla všechnu tekutinu.
  3. Sůl jsme odstranili a prádlo vyprali v pračce. Zvolili jsme program “Bavlna” a prali na 40°C při 1 000 otáčkách za minutu.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.