Joom.com – Recenze, zkušenosti, slevy a kupóny 2023 | Arecenze
Menu

Joom.com – Recenze, zkušenosti, slevy a kupóny 2023

Joom.com – Recenze, zkušenosti, slevy a kupóny 2023

Joom.com je lotyšská marketplace platforma, jejímž prostřednictvím lze nakupovat zboží z Číny i Evropy. V podstatě se tak snaží konkurovat větším hráčům jako je Wish.com či Alliexspress.com. Ve své nabídce má přitom statisíce produktů, které se od sebe liší kvalitou, cenou i zemí výroby – velkou část nabídky však tvoří čínské zboží.

Shrnutí:

  • Joom.com je lotyšský marketplace založený v roce 2016. Od té doby se mu podařilo získat miliony spokojených uživatelů.
  • Nakupovat lze pomocí webové platformy i mobilní aplikace.
  • Naše zkušenost s marketplace je pozitivní. Kromě spolehlivého dodání zboží nás překvapila i kvalitní uživatelská podpora v českém jazyce.
  • Ve své nabídce má statisíce produktů z Evropy i Asie.
  • Doručení zboží trvá 12 až 30 dní. Garance vrácení peněz je však dostupná až od 85. dne.
  • Na Joom.com lze založit vlastní uživatelský účet a využít možnost cashbacku či sbírání bodů pro nákup dalšího zboží.

Klady

+ Statisíce produktů v nabídce

+ Miliony ověřených zákazníků (250 000 000)

+ Kvalitní uživatelská podpora

+ Jednoduché vrácení zboží a reklamace

+ Komunikace podpory v českém jazyce

Zápory

Méně kvalitní čínské zboží

V některých případech delší doba dodání

Osobní zkušenost s Joom.com

Joom.com nás už po otevření překvapil svojí přehlednou a moderní platformou. I přesto se však potýká se stejným problémem jako většina marketplaces, kdy je kvůli široké nabídce poměrně těžké najít konkrétní zboží. Na druhou stranu tu ale narazíte na řadu prodejců, kteří prodávají stejné zboží za odlišné ceny – v praxi tak můžete i pořádně ušetřit.

Na platformě jsme se rozhodli vytvořit hned dvě objednávky. Jednu menší a jednu větší, a to u dvou odlišných prodejců. Vyřízení objednávky bylo jednoduché, přičemž jsme si mohli zvolit i způsob dopravy a platební metodu. Na výběr jsme dostali ze standardního doručení či doručení se sledováním – v obou případech přepravu zaštiťuje Česká pošta.

 

My jsme zvolili standardní doručení s dopravou zdarma. Jako platební metodu jsme vybrali platební kartu, přičemž všechny ostatní metody zahrnovaly pouze online varianty platby. I když se jedná o ověřený obchod, určitě je lepší využít službu, jako je na příklad Revolut, se kterou nevyužíváte platební kartu napojenou přímo na váš bankovní účet.

I když se jednalo o dvě různé objednávky, informoval nás Joom.com po pár dnech o tom, že je propojí a vytvoří z nich jednu objednávku. Po 25 dnech nám tak byla doručena jedna zásilka zabalená v oficiálním obalu s logem Joom.com. Jak jsme již zmínili, dodávku nám doručila Česká pošta. Zároveň jsme se rozhodli otestovat i uživatelskou podporu, která nám na náš dotaz odpověděla do druhého dne, a to v českém jazyce.

Bohužel náš obecný dotaz nepochopila a po celou dobu chtěla vše řešit pouze u konkrétní objednávky. I přesto tuto zkušenost hodnotíme pozitivně a oceňujeme rychlou komunikaci podpory. Pozitivně hodnotíme i doručení zásilky, která byla v porovnání s jinými marketplaces s čínským zbožím doručena poměrně rychle – zboží navíc dorazilo v pořádku.

Slevy a kupóny

Joom.com oficiálně nedisponuje stránkou, kde nabízel zboží ve slevě. Na homepage však můžete každý den narazit na různé akce, které se pravidelně mění. V současnosti Joom.com nespolupracuje se žádným caschbackovým portálem. Cashback můžete inkasovat přímo v aplikace Joom, kde získáte odměnu 1 % za každý nákup.

Základní charakteristiky

Joom.com je lotyšské marketplace založené v roce 2016. Jeho cílem bylo už od samotného počátku konkurovat větším platformám, jako je například Alliexpress.com. V průběhu let se mu podařilo vytvořit si zázemí hned v několika zemích, přičemž vlastní kanceláře v Číně, USA, Německu či Lucembursku.

Jeho mobilní aplikaci aktuálně využívá více než 250 000 000 uživatelů po celém světě – velkou část uživatelů tvoří Španělé, Francouzi a Němci. Oblíbený je i v Indii, kde jsou ostatní marketplaces s čínským zbožím zakázané. Jako jeden z mála navíc kooperuje s EU a snaží se ze svého webu odstraňovat zboží, které by mohlo být potenciálně nebezpečné.

Základní informace
Počet poboček 0
Rok založení 2016
Sídlo Lotyšsko
Počet produktů Statisíce
Cena dopravy (Kč) Individuální
Cena dobírky (Kč) Ne
Doprava zdarma (Kč) Individuální
Minimální výše objednávky (Kč) 1
Telefonní linka Ne
Komunikace přes e-mail Ano
Online chat Ne
Věrnostní program Ano

Sortiment e-shopu

Joom.com nabízí širokou nabídku produktů v různých kategoriích. Nakoupit tu můžete vše od oblečení až po elektroniku. Podle tvrzení samotné společnosti disponuje více než statisíci produktů, které pochází z Evropy i Asie. Jelikož velkou část nabídky tvoří čínské zboží je třeba počítat s jeho nižší kvalitou.

Nakupovat přitom můžete jak na webové platformě, tak i prostřednictvím aplikace. Joom.com však svým zákazníkům garantuje vrácení zboží do 30 dní, v případě, že zboží neodpovídá popisu. Stejně tak je možné objednávku zrušit, přičemž peníze vám budou vráceny do 14 dnů. Při nákupu zboží nad 22 EUR z Číny je navíc nutné počítat se clem.

Sortiment e-shopu
Móda Ano
Krása a zdraví Ano
Domácí potřeby Ano
Obuv Ano
Elektronika Ano
Sport a volný čas Ano
Výstavba a rekonstrukce Ano
Šperky a doplňky Ano
Chata a zahrada Ano
Chovatelské potřeby Ano
Papírnictví Ano

Platební metody a doprava

Na Joom.com je možné využít pouze online platební metody, jako je platební karta, PayPal či Google Pay. Ve všech případech se společnost snaží svým zákazníkům zajistit maximální bezpečí. Každopádně jako u jakéhokoliv jiného e-shopu je lepší využívat raději platební metody, jež nejsou přímo navázané na váš hlavní bankovní účet – my jsme například využili jednorázovou kartu na Revolut.

Doprava je možná pouze prostřednictvím České pošty, přičemž si můžete vybrat ze dvou variant doručení. První je standardní doručení, u nějž je doprava zdarma a nabízí doručení od 17 do 35 dnů. Dostupné je také doručení s možností sledování, které je již placené – cena se pravděpodobně bude lišit v závislosti na objednávce a prodejci, nám cenu dopravy vyčíslil na 35,13 Kč.

Doba dodaní je v tomto případě stanovena na 12 až 31 dnů. Obávat se nemusíte ani situace, kdy vám nebude zboží doručeno. Joom.com totiž garantuje vrácení peněz, pokud zboží nedorazí do 85. dne od objednání – o vrácení je však nutné zažádat přímo ve vašem uživatelském účtu (lhůta činní 14 dnů, poté není už možné žádat o vrácení peněz).

Platební metoda a dostupnost dopravy
Dobírka Ne
Platební karta Ano
Bankovní převod Ne
Google Pay Ano
PayPal Ano
Kryptoměny Ne
Twisto Ne
Geis Ne
GLS Ne
PPL Ne
DPP Ne
WEDO Ne
Zásilkovna Ne
Česká pošta Ano
Balíkovna Ne
123 kurýr Ne
Osobní odběr na pobočce e-shopu Ne

Uživatelský účet

Podobně jako u jiných marketplaces si můžete vytvořit vlastní uživatelský účet, v němž máte přehled nad svými již vyřízenými i aktuálními objednávkami. Kromě toho si můžete vytvářet vlastní seznamy přání nebo psát recenze k zakoupeným produktům. Možná je také kontrola nasbíraných bodů v rámci věrnostního programu.

Věrnostní program

Joom.com nabízí vlastní věrnostní program, jehož prostřednictvím uživatelé sbírají body. Platí, že jeden bod rovná se 1 Kč. Následně je tak možné nasbírané body vyměňovat za zboží. Pozor je nutné dávat na platnost bodů, která činní 180 dnů od zakoupení zboží.

Uživatelská podpora

Uživatelskou podporu je možné kontaktovat primárně skrze uživatelský účet, a to přímo u produktu, jehož se problém týká. Dohledat však můžete i e-mailovou adresu, kam lze zaslat váš dotaz. Je ale možné, že s vámi podpora nebude komunikovat, jelikož vás nebude moci přiřadit ke konkrétní objednávce. Samotná zkušenost zákazníků s uživatelskou podporou je pozitivní, což můžeme potvrdit i my. Z naší vlastní zkušenosti lze očekávat odezvu do druhého pracovního dne. Komunikace s podporou navíc probíhá v českém jazyce.

Hodnocení e-shopu zákazníky

Online se v souvislosti s Joom.com setkáte zejména s pozitivními recenzemi, které chválí jak samotnou platformu, tak uživatelskou podporu. Pozitivní jsou i zkušenosti s vrácením zboží či zrušením objednávky. Negativní recenze jsou překvapivě spíše výjimkou, což hodně vypovídá o celkové kvalitě marketplace. I u nás v ČR tak můžete narazit na spokojené zákazníky, kteří na Joom.com nakupují opakovaně.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným e-shopům

Největší výhodou Joom.com je především velký výběr zboží a kvalitní uživatelská podpora v českém jazyce. Vytváření objednávek a jejich doručování je tak plynulé, a i v případě komplikací je řešení problémů rychlé a nevyžaduje téměř žádnou administrativu. Pravidelné zákazníky určitě potěší možnost cashbacku a věrnostní program. Mínusem je pak samotná kvalita zboží, a to zejména u čínských prodejců, a také delší doba doručení, která často činí i 30 dní.

Porovnání s alternativami

Joom.com lze porovnat zejména s konkurenční platformou Alliexpress.com, která je u nás také velmi rozšířená. V porovnání je Joom.com o trochu lepší po stránce přehlednosti platformy a rychlosti uživatelské podpory. Oproti Alliexpress.com nabízí část zboží z Evropy. Možnou alternativou je též platforma Wish.com, jež funguje téměř stejně jako oba zmíněné marketplaces.

Závěrečné shrnutí

Joom.com je kvalitní marketplace, na kterém nakoupíte širokou škálu zboží, u nějž je nutné počítat s různou kvalitou. Pokud jste však se vším seznámení a víte, co od produktů čekat, Joom.com vás určitě nezklame. Zároveň vás příjemně překvapí kvalitní uživatelská podpora a garance vrácení peněz do 14 dnů v případě, že zboží nedorazí.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, jak dlouho trvá dodání zboží? Mám počítat s delší dobou, nebo je možné dodání i dříve? Díky.

David Svatoš

Dobrý den, Joom.com nabízí dodání od 12 do 35 dnů, ale vrácení peněz garantuje až od 85. dne. V tomto případě je lepší raději počítat s delší dobou dodání, což se potvrdilo i nám, při naší zkušební objednávce, která došla téměř po měsíci. Hezký zbytek dne.

Nikol Engelmann, redaktor

Dobrý den, pokud chci zboží vrátit, je možné vše provést přes Joom, nebo musím komunikovat přímo s prodejcem? Děkuji za odpověď.

Barbora Jarošová

Dobrý den, vrácení zboží je možné v uživatelském účtu, kdy komunikujete přímo s uživatelskou podporou Joom.com. Ta vám sdělí, jak dále postupovat a vyplatí vám uhrazenou částku. Přejeme hezký zbytek dne.

Nikol Engelmann, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.