Menu

Jak si vede kufr s nářadím Parkside ve srovnání s konkurencí? Vybrali jsme 3 nejlepší sady

Jak si vede kufr s nářadím Parkside ve srovnání s konkurencí? Vybrali jsme 3 nejlepší sady

Kufr s nářadím představuje praktický doplněk do domácnosti nebo dílny. Dnes se společně podíváme na tři nejlepší sady pro každého kutila.

Parkside Performance: Sada s aku příklepovou vrtačkou PSBSAP 20-Li B3

Klady

+ Vysoký výkon

+ Rychlé nabíjení

+ Bohaté příslušenství

+ Přijatelná cena

Zápory

Slabší baterie

Vyšší hmotnost

Proměnlivá kvalita zboží

4 500 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Sada obsahuje příklepovou vrtačku PSBSAP 20-Li B3. Ta je mezi zákazníky oblíbená především pro svou kvalitu zpracování a výkonnost. Díky kovovým převodům se nemusíte obávat ani náročnějších činností. Je nicméně potřeba počítat s tím, že vrtačka se vyznačuje vyšší hmotností a nehodí se tak například pro práci na střechách. Stejně tak je nutno vzít v potaz to, že tuto vrtačku je v souladu s návodem nutno používat pouze s přídavným madlem.

S dvojicí 2Ah akumulátorů má každý uživatel zajištěnou i dostatečnou výdrž baterie pro jakoukoli práci. Součástí je i nabíječka, která ve srovnání s konkurencí vyniká schopností zařízení nabít v krátkém čase. K tomu je navíc zahrnuto celkem 97dílné příslušenství. I zde byl kladen důraz na kvalitní zpracování, jako je například tvrdost bitů. Jediným drobným nedostatkem je kvalita odlamovacího nože. V sadě rovněž nejsou dostupné SMART baterie a nabíječka.

Vše je umístěno v kvalitním a odolném hliníkovém kufru. I vzhledem k bohatému příslušenství musíte počítat s tím, že kufřík je určen spíše do domácnosti či dílny, nikoli na časté přenášení.

Metabo SB 18 L BL: Set 602331880 s příklepovou vrtačkou

Bezuhlíková příklepová vrtačka vrtačka je v tomto případě součástí tzv. mobilní dílny. Oblíbená je hlavně pro svou kompaktní konstrukci, která jí propůjčuje lehkost výhodnou při manipulaci. Přesto je vrtačka díky kombinaci vysokého napětí akumulátoru 18 V a krouticího momentu 24 Nm poměrně silná a nabízí stabilní výkon. Integrovaná pracovní LED lampa s funkcí dosvícení vám zajistí optimální pracovní podmínky i v hůře přístupných místech.

K výrobku je dodáván i akumulátor Li-Power 18 V (2,0 Ah), a to v počtu dvou kusů. V balení je rovněž přibalena nabíječka SC 30. Stejně tak značka Metabo oficiálně uvádí, že uplatňuje jednotný systém akumulátorů a produkt lze kombinovat se všemi 18V akumulátorovými články a nabíječkami značek CAS.

Společně s výrobkem je též dostupná sada příslušenství pro vrtání, šroubování a řadu dalších činností. Stejně tak je součástí praktická spona na opasek a zásobník bitů, s možností zajištění vpravo nebo vlevo. Kufr je v tomto případě plastový, materiál je z podstaty odolnější než hliník a je tedy vhodný i pro časté přenášení, nicméně není dodavatelem bohužel uvedeno, o jaký typ plastu se jedná.

 

6 000 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Stanley FMCK625D2F: Sada s příklepovou vrtačkou a vrtáky

Součástí celého systému je příklepová aku vrtačka FMC625. Vybavena je vysoce spolehlivým elektromotorem a robustní celokovovou planetovou převodovkou. Nářadí celkem nabízí dvě rychlosti a je tak určeno pro všechny šroubovací a vrtací aplikace. Hravě s ním zvládnete instalaci lišt a rámů ze dřeva nebo plastu i vrtání do kovu, dřeva a plastů.

Zároveň si zachovává kompaktní rozměry. Vrtačka je navržena s ohledem na pracovní ergonomii a nabízí i gumovou rukojeť. Práci ve ztížených podmínkách vám dále pomůže usnadnit také integrované LED osvětlení. Praktickým doplňkem je i háček pro zavěšení na opasek. Součástí je standardní 2× Li-Ion akumulátor s kapacitou 2 Ah a nabíječka.

Celkem se v sadě nachází 50 dílů. Ty jsou uloženy v praktickém kufru z hliníkového materiálu, který je navíc opatřen i výsuvnou přihrádkou a praktickým systémem zavírání, který brání samovolnému otevření. Jistou nutnou daní za patřičnou robustnost je i v tomto případě zejména vyšší hmotnost. Vzhledem k bohatosti příslušenství, které obsahuje sadu vrtáků, bitů a nástrčných klíčů nezklame tato sada dokonce ani ty, kteří potřebují nářadí profesionální.

 

6 100 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Závěr

Sada nářadí Parkside pomyslně stojí a padá především s dodávanou vrtačkou, která ve své cenové kategorii nabízí velmi dobrou výdrž baterie i vysoký výkon. Ten vám umožní zvládnout široké spektrum činností včetně náročnějších prací. Bez problémů si poradí s vrtáním do dřeva, kovu i do zdiva.

Ve srovnání s konkurenčními výrobky rovněž přináší bohatěji zastoupené příslušenství, které tvoří celkem 97 součástí. Nezklame celková kvalita provedení, na sadě není patrná výrazná nesouosost vřetena či zásadní nepřesnosti při výrobě bitů. Všeobecně tak lze říci, že kupující v tomto případě za investované peníze dostává optimální dílenské zpracování a zboží na dobré úrovni. Na druhou stranu je známým faktem, že kvalita nářadí Parkside se liší kus od kusu. Jde tedy tak trochu o šťastnou ruku při výběru.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.