Menu

Lidl nabízí levné kufry s nářadím Parkside: Jaké jsou a co si o nich myslí uživatelé?

Lidl nabízí levné kufry s nářadím Parkside: Jaké jsou a co si o nich myslí uživatelé?

Obchodní řetězec Lidl se v České republice těší velké popularitě a nemůže za to jen jeho nabídka potravin. Jeden z nejúspěšnějších konceptů řetězce představuje značka Parkside, nářadí pro dům, zahradu i garáž. Zákazníci si produkty této značky oblíbili především pro jejich velmi dobrý poměr cena/výkon a skvělou použitelnost pro běžný život. Pro náročnější aplikace je potom určena řada Parkside Performance. V čem se navzájem odlišují? A jak se rozdíly projeví např. u dvou kufrů s nářadím?

Kouzlo značky Parkside

Nářadí Parkside je exkluzivní značkou vytvořenou pro kamenné prodejny i e-shop Lidl. Řada lidí, kteří se na značku dívají touto optikou, však z toho důvodu občas Parkside poněkud znevažují. Čas, po který brand na trhu funguje, nicméně ukázal opak. Nářadí Parkside používá řada lidí a většina z nich se shoduje na tom, že se jedná o produkty, jejichž kvalita odpovídá určení. Má jít a skutečně jde o nářadí vhodné pro občasné použití při nezbytných domácích opravách nebo údržbě zahrady. Již zmíněný poměr cena/výkon je v tomto kontextu na velmi dobré úrovni.

Parkside Performance: řešeni pro náročnější zákazníky

Nářadí z řady Parkside je tedy bez problémů použitelné doma. Pokud má být ale vystaveno náročnějším zkouškám v podobě poloprofesionálního nebo dokonce profesionálního používání, výkonově začne logicky zaostávat. A právě v tuto chvíli vstupuje na scénu řada Parkside Performance.

Tato řada se obecně vyznačuje vyšší výkonností (pokud se jedná o elektronářadí), případně používáním lepších a odolnějších materiálů. Výsledkem je výkonnější nářadí s delší životností použitelné i pro náročnější úkoly. Platí to i pro kufry s nářadím?

Lidl nemá v nabídce zcela totožné kufry s nářadím ve verzích Parkside a Parkside Performance. Alespoň do jisté míry je však porovnání možné u levnějších kufrů s aku šroubovákem/aku vrtačkou.

PARKSIDE Kufr s nářadím a aku šroubovákem PWBM A1

Velký kovový kufr s nářadím Parkside obsahuje 92 kusů nářadí a příslušenství včetně aku šroubováku s Li-ion akumulátorem o kapacitě 1,5 Ah. Kromě něj naleznete v kufru šroubováky, klíče různých velikostí, vodováhu, kleště, zkoušečku, měřící pásmo, ale třeba také kladivo a celou řadu dalších produktů. Kufr je tak zkrátka produktem, který se hodí do každé domácnosti.

 

Svým obsahem se kufr s nářadím Parkside určitě neztratí a lze v něm nalézt většinu nářadí, které člověk může doma potřebovat. I pokud doma nebude mít nic jiného, prakticky jistě si s kufrem a jeho obsahem vystačíte.

Důležitá je ale především kvalita jednotlivých kusů nářadí. O té nejlépe vypovídá velmi dobré hodnocení téměř celé stovky zákazníků e-shopu Lidlu.

Jednoznačně převažují hodnocení pozitivní:

  • „Je super, vše v jednom. Určitě doporučuji.“
  • „Na běžné práce v domácnosti vynikající. Vše je přehledně uloženo, možná by mohly být i ploché klíče.“
  • „Neuvěřitelně cool box na nářadí, kde nemusíte dlouho hledat, abyste našli ten správný nástroj. Nejraději mám akumulátorový šroubovák, malý, šikovný a kompaktní! Všude kolem opravdu skvělá krabice na nářadí. Hranaté, praktické, dobré!“

Negativní recenze jsou vyloženě výjimečné:

  • „Věci, které byly použity jednou a nelze je dále používat“

 

PARKSIDE PERFORMANCE Sada s aku příklepovou vrtačkou PSBSAP 20-Li B3

Řada Parkside Performance nabízí obdobný kufr na nářadí s aku příklepovou vrtačkou a 97 kusy dalšího nářadí a příslušenství. Mezi to patří řezací nůž, ráčnový šroubovák i bity, vrtáky apod. Z tohoto výčtu je patrné, že se jedná spíše o příslušenství k aku vrtačce a nenahradí univerzální sadu nářadí do domácnosti. Je tak třeba také tento produkt hodnotit právě touto optikou.

 

Nářadí má samozřejmě parametry řady Performance, tj. ergonomická držadla s měkkým povrchem, sklíčidlo z kvalitního kovu, do vrtačky integrované LED světlo, zvýšená životnost akumulátoru i delší materiálová životnost.

Hlavní soud ale jako vždy vynáší zákazníci prostřednictvím svého hodnocení. I v tomto případě je hodnocení na e-shopu Lidl veskrze pozitivní. Těch několik málo připomínek je mířeno především na nižší než očekávanou kapacitu akumulátoru.

Recenze uživatelů:

  • „Vše ok, parádní, jen musím přikoupit silnější baterie, 2 Ah je málo.“
  • „Skvélá sada za perfektní cenu. Vrtačka je ale příliš těžká! Nicméně za ty peníze i tak skvělá volba. Čas ukáže víc.“
  • „Poměr ceny a kvality je výborný. Se strojem se snadno manipuluje, škoda jen, že skříň je trochu neohrabaná s málo přihrádkami na materiál.“

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den,na nářadí Parkside nelze objednat náhradní díly(ozubená kola do aku teleskopický nůžek nebo aku plotostřih).Siegl

Pavel Siegl

Dobrý den,
kde se dají sehnat náhradní díly na Parksidové sekačky? Na Aku strunovou víčko nebo celý unašeč ve kterém je struna, na Aku pojezdovou náhradní držadlo?

Bohumil Kebrt

no pokusil bych se odlovit řetězec a měli by vám poskytnout kontakt na servisní středisko. Ještě je zde jedna možnost a to že si zjistite skutečnou značku protože nářadí parkside je privátní značka a většinou jde o značky jiného výrobce Tedy starší modely třeba nářadí Bosch atd.

Milan Kostišče

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.