Menu

Lidl a Parkside končí s exkluzivitou: Zelené nářadí jde s kůží na trh

Lidl a Parkside končí s exkluzivitou: Zelené nářadí jde s kůží na trh

Výrobky značky Parkside známe všichni z pultů prodejen Lidl. Mnohdy vynikající zařízení v poměru ceny a výkonu tak obdržela spíše renomé „aku nářadí z potravin“. Nyní to vypadá, že se má situace změnit. Podrobnosti se dočtete v článku.

Parkside má vlastní web

Zdá se, že se značka Parkside snaží svému „potravinářskému“ renomé vzepřít. Začátkem roku byl spuštěn web www.parkside-diy.com. Na těchto stránkách najdete pro ostatní výrobce typickou propagaci produktů, i když prozatím v relativně omezeném rozsahu. To už samo o sobě naznačuje snaze udat produktům Parkside jiný směr a budoucnost.

Prvním v řadě je Kaufland

V poslední době se začaly nejen zelené aku šroubováky objevovat také v nabídce obchodního řetězce Kaufland. Vypadá to, že se značka Parkside začíná soustředit na to, aby mohla tvořit přímou konkurenci pro Bosch, Makitu a další. S ohledem na vynikající poměr ceny a výkonu některých modelů a zejména černé řady Parkside Performance vnímáme tuto snahu pozitivně.

 

Není totiž výjimkou, že dvakrát levnější vrtačka této značky překoná konkurenci nejen svými parametry, ale také kvalitou či délkou záruky. Pokud se tato transformace Parkaside skutečně podaří, přibude tradičnějším značkám dostupná alternativa, která je může donutit přehodnotit cenovou politiku. A kdo ví, jednou se možná dočkáme i specializovaných prodejen.

Zdroje fotek: Parkside, Unsplash

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Kdo je výrobce Parkside?

Jaromír Hofman

Dobrý den, tato informace je bohužel absolutně nedohledatelná a s jistotou se nejedná s ohledem na spektrum produktů o jedinou továrnu. Podle informací, které jsme s lety dohledali by se mohlo jednat snad o stejnou továrnu, jako pro značku Einhell, ale garantovat to nemůžeme.

Jakub Gulec, redaktor

Tak Parkside vyrábí spousta firem. A pokud se nepletu, tak zrovna Aku vrtačky se vyrábí v Českých Budějovicích.

Peetee Všudezdejsi

Lidl je v jedné skupině s Kauflandem, takže tam se sdílení nabízí. Parkside je ale jen privátní značka, rozhodně ne výrobce. Suma sumárum, článek s vysokou pravděpodobností trochu vedle…

Michal

Dobrý den, v článku neuvádíme, že by byl Parkside „výrobce“, naopak mluvíme všude o „značce“. Děkujeme za doplnění informace o jedné skupině s Kauflandem.

Jakub Gulec, redaktor

Nářadí Parkside používám dlouho. Naposledy motorovou pilu PBKS 53 A2. Bohužel na eshopu náhradní díly – řetěz a lištu nejsou a na Grizzly Tools jsou díly jen na pilu PBKS 53 B3. Jsou tyto díly použitelné?

Václav Karnold

Dobrý den, mezigeneračně se produkty Parkside moc nemění, díly by měly teoreticky pasovat. Doporučuji vám ale spojit se s prodejcem a ověřit si kompatibilitu před koupí.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den, nářadí sice docela slušné ale v případě poruchy mimo záruku téměř nemožné opravit. Není servis.

V. Roškot

Dobrý den, je tomu tak, některé nářadí nemusí být možné po skončení záruky opravit.

Jakub Gulec, redaktor

Kde se dají koupit náhradní díly, řetězy, ložiska a pod.

Pavel Roub

Dobrý den, náhradní řetězy koupíte na e-shopu Lidlu, náhradní díly ovšem běžně k dispozici nejsou.

Jakub Gulec, redaktor

Koupil jsem na dobírku maflika na řezání a přestal fungovat je možné jej vyměnit třeba v prodejně Lidl?

František Vladislav Blusk

Dobrý den, pokud jste zboží koupil na prodejně, lze jej vrátit na prodejně. Online objednávky mají reklamace řešené na webu Lidlu v online formě.

Jakub Gulec, redaktor

Proč se všude píše, že je Aku 20V přitom Parkside používá 18V… přeměřil si to někdy někdo?? Přijde mi to jako klamavá reklama…

Jan Böhm

Dobrý den,

Parkside využívá 5 článků standardizovaných 3,7 voltů, aktuálně by většina akumulátorů měla využívat články 18650. Hodnota 20 voltů je tedy lehce zavádějící, nicméně žádné běžné akumulátory složené z článků napětí 20 V ani mít nebudou, a to ani u konkurence. Pětice článků nám totiž dává 18,5 V, šestice pak už zase 22,2 V. Jedná se zkrátka o zavedené označení, které se uživateli pamatuje lépe a fakticky nemá na nic dopad. Moje technické já s vámi ovšem souhlasí, korektní by bylo uvádět 18,5V.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den, mám nářadí Parkside, ale s baterií, která již není k sehnání. Existují adaptéry na baterie ,které jsou momentálně v nabídce?

Jiří

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.