Menu

Máme první informace o Xiaomi 14

Máme první informace o Xiaomi 14

Je to už pár dnů co se na světlo světa dostaly první informace o chystané 14. řadě vlajkových telefonů značky Xiaomi. V posledních letech přitom zažívá Xiaomi renesanci a přerod na luxusní značku za přijatelné ceny. Do vlajkových lodí výrobce se tak v posledních letech konečně dostala například také voděodolnost na úrovni IP68. Jak na tom bude příští generace, která se může představit už koncem letošního roku?

TIP: Nedávno jsme otestovali Xiaomi 13, na test se můžete podívat v recenzi.

Co zatím víme

První informace o chystaných telefonech přinesl server GSMChina. Z průzkumu databáze IMEI vyplynulo, že jsou nové vlajkové telefony už ve fázi testování. Modelová čísla v databázi jsou 23127PN0CG a 23127PN0CC pro Xiaomi 14 a 23116PN5BG a 23116PN5BC pro Xiaomi 14 Pro.

Číselný kód podle zavedeného značení prozrazuje, že výrobce plánuje vydání telefonů v roce 2023 někde mezi listopadem a prosincem (2312 a 2311).

Co zatím tušíme

Shodně s letošní generací a celkovým trendem vlajkových lodí Xiaomi, které vždy sázely na maximální výkon, je téměř jisté, že výrobce použije budoucí procesory Snapdragon 8 Gen 3. Rovněž se dá očekávat, že po mnoha mnoha výtkách odborníků i veřejnosti se tentokrát dočkáme i 4K natáčení selfie kamerou.

Vyšší kvality selfie videa se dočkal nedávno vydaný model Xiaomi Civi 3 (dost možná se do ČR dostane jako Xiaomi 14 Lite). Dávalo by tedy smysl, aby vyšší a dražší modely stejnou funkci dostaly také. Tyto změny dávají takovou logiku, že je můžeme považovat za téměř jisté.

Podle prvotních informací by měl být displej také opět od společnosti Huaxing Optoelectronics, která v poslední době přišla s displejem s extrémně úzkými rámečky pouze okolo 1 milimetru.

Model telefonu Šířka rámečků
Xiaomi 13 Pro
(odhady)
1,81 mm (100 %)
Samsung Galaxy S22 1,95 mm (+ 7,7 %)
iPhone 14 Pro 2,17 mm (+ 19,9 %)
Xiaomi 14 Pro
(odhady)
1 mm (- 44,8 %)

 

* Pokud Xiaomi 14 Pro skutečně dostane displej s rámečky 1 mm širokými, bude se jednat o nejlépe využitou přední plochu telefonu na trhu.

Co si přejeme

V posledních letech se daří výrobci dříve spíše specializované telefony vyhlazovat do všestranné podoby. Není tedy už moc kam sáhnout, pokud by měl výrobce přijít s nějakou funkcionalitou, která příliš nezvýší cenu produktu, ale bude průlomová.

Potěšilo by nás, kdyby se výrobci podařilo zvýšit rychlost nabíjení základního Xiaomi 14 alespoň na 90 wattů, u varianty Xiaomi 14 Pro by nás ale nepřekvapilo ani 150 W. To by znamenalo, že se už tak poměrně rychlé nabíjení zařadí vyšší převodový stupeň a ze sporťáku se stane formule.

Bylo by na snadě, kdyby výrobce zvážil také úpravu konstrukce. Ta je sice líbivá, ale lesklá záda u Xiaomi 13 jsou spíše estetická, než praktická. Telefon v ruce poměrně dost klouže a rozhodně sbírá každý otisk prstu, který může.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.