Menu

Nejdražší sluchátka v roce 2024? Za cenu dobře vybavené Škody Fabie dostanete skutečný zvukový zázrak

Nejdražší sluchátka v roce 2024? Za cenu dobře vybavené Škody Fabie dostanete skutečný zvukový zázrak
Zdroj: HIFIMAN Electronics (Facebook)

Sluch je jedním z našich největších darů. Můžeme tak slyšet nejrůznější zvuky a s tím se pojí samozřejmě i hudba, bez které mnoho nedokáže žít. K jejímu poslechu používáme několik zařízení, ovšem nejoblíbenější jsou bez pochyby sluchátka. Na ty se dnes zaměříme, jenže nebudou jen tak ledajaké. Tentokrát se podíváme na ty nejdražší sluchátka na trhu, a hlavně na to, zda za ty peníze opravdu stojí. Jejich cena je totiž půl milionu korun.

Diamant mezi sluchátky

Bavíme se tady o opravdovém mistrovském díle pojmenovaném Hifiman Shangri-La Supreme. Tato sluchátka nejsou pouhým nositelným zařízením, jsou skutečné umělecké dílo spojující technickou preciznost, inovaci a lásku k hudbě. Na první pohled zaujme jejich špičkový design, který kombinuje černou barvu s elegantním dřevěným motivem. Ale jejich vzhled je jen maličko oproti jejich technickým vlastnostem.

Špičková výbava i technické parametry

Hifiman Shangri-La Supreme jsou vybaveny extrémně tenkou membránou, která je tak trochu technickým divem sama o sobě. Její tloušťka je menší než 0,001 mm, díky čehož tato sluchátka dosahují ohromující dynamiky a frekvenční odezvy. Každý kousek byl pečlivě promyšlený a vyroben z nejkvalitnějších materiálů. Ochranné mřížky ze speciální slitiny s akustickou neutralitou poskytují čistý zvuk bez zkreslení (a to až do frekvence 1 MHz). Navíc jsou velmi lehké a pohodlné, nevadí tak na hlavě ani po delším nošení.

Technické specifikace ve zkratce

  • Frekvenční charakteristika: 7 Hz – 120 kHz 
  • Váha sluchátek: 374 g 
  • Barva sluchátek: Černá s dřevěným motivem

Doplněk, který byste neměli přehlédnout

Za zmínku stojí také určitě elektronkový zesilovač, který je vytvořen speciálně pro tuto sérii sluchátek. S čtyřmi elektronkami 300B a 23 stupňovým atenuátorem vyrobenými na zakázku, poskytuje zesilovač dokonalé spojení s sluchátky, které minimalizuje zkreslení a maximalizuje zážitek z poslechu. Ovšem je tady jeden malý zádrhel. Tento zesilovač si musíte koupit zvlášť a stejně jako Hifiman Shangri-La Supreme to není zrovna levná položka. Cena sady se pohybuje okolo 1,4 milionu.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.